Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony VAIO VGN-FZ31Z - bardzo ciemny obraz

01 Paź 2011 09:58 4108 4
  • Poziom 11  
    Witam
    Podczas normalnego użytkowania obraz zrobił się bardzo ciemny, prawie nic nie widać. Czasami zdarza się, że na moment jakby powracał normalny obraz i na powrót staje się ciemny. Podczas włączania zawsze widać mrugający napis VAIO jak podczas normalnego uruchamiania, tyle że mrugający. Wejście do biosu klawiszem F2 powoduje, że na chwilę widać menu biosu i obraz staje się ciemny. System uruchamia się raczej poprawnie, bo widać pod światło pulpit. Próba podłączenia zewnętrznego źródła obrazu wypadła negatywnie - tzn. brak obrazu na złączu HDMI i VGA.
    Czy po takich objawach można postawić diagnozę, że to inwerter lub lampa czy raczej wina wadliwego chipu karty graficznej w tych modelach?
    Dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Kolego żeby postawić diagnozę, musiał byś rozebrać ramkę wokół matrycy. Musisz zmierzyć napięcia dochodzące do inwertera z płyty głównej. Napisz je tutaj. Powinno być zasilanie około 18V, załączenie inwertera 3.3V, regulacja jasności maksymalnie 3.3V.
  • Poziom 11  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Wiem, że pomiar napięć dałby wiele, ale nie jest możliwy. Laptop ma córka w UK i nie jest możliwe, aby pomierzyć. Niebawem wybieram się do niej, dlatego zastanawiam się nad kupnem inwertera lub lamp podświetlających. Czytałem też o możliwości wadliwego działania chipa karty graficznej w modelach Sony VAIO FZ3..To akurat Sony wymienia bezpłatnie, aczkolwiek niezbyt chętnie uznaje taką przyczynę usterki. Dlatego podałem oznaki, które występują w laptopie. Wiem, że jest trudno zdiagnozować na odległość co może być przyczyną problemu, ale być może ktoś się zetknął z podobnym. Za wszelkie wskazówki dziękuję.
  • Poziom 17  
    Kilkukrotnie miałem tak, że momentami pojawiało się podświetlenie,szczególnie przy włączaniu komputera. Na ogół była padnięta świetlówka, raz był oderwany przewód zaraz koło świetlówki, a raz było za niskie napięcie z płyty głównej. Ale czy w tym wypadku tak jest to nie da się na odległość bez pomiarów określić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    No właśnie. Tych przyczyn może być kilka. Od przerwanego połączenia po uszkodzenie części. Znalazłem inverter do tego modelu na e-bay new SONY INVERTER MPV5K003 VGN-FZ490 VGN-FZ21S VGN-FZ31Z etc UK Guaranteed za 25 funtów. W tym modelu są podwójne lampy, a jaki jest typ/model tych lamp? A mam jeszcze pytanie, odnośnie karty graficznej. Czy należy raczej wykluczyć możliwość jej uszkodzenia i wadliwość wspomnianego chipsetu Nvidii?
    pozdrawiam