Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Monoblok i kwestia diseq 1.0 w tunerze Sagemcom ds187 z C+

Markuz 01 Paź 2011 11:28 2145 1
  • Monoblok i kwestia diseq 1.0 w tunerze Sagemcom ds187 z C+

Poziom 9  

Sporo się naczytałem o problemach C+ i monoblokach ale nie jestem pewenie tego czy u mnie sytuacja jest zamknięta.
    Używałem monobloku Monoblock Opticum Premium LMP-02F na tunerze Opticum 7300L PVR 2CX PLUS -antena 80cm - udało mi się ustawić maksymalnie siłę i jakość sygnału po 70 % i tnk chodziła dobrze.
    Ostatnio dostałem Sagemcom ds187 i chciałem się przesiąść na C+ i pojawił się
    problem.Podpiąłem owy tuner pod antenę której ustawienia nie zmieniałem odczekałem z 30 min na autoryzację obraz się pojawił lecz nie na wszystkich kanałach,bez kanałów hd i w sumie i po chwili wszystko zniknęło i od tamtej pory otrzymuję informację o braku sygnału z HotBirda - żadne skanowanie ,ustawienia fabryczne nie dają efektu,jakieś wymuszane automatycznie wyskakująca aktualizacja też nieczego nie zmienia.
    I tu pytanie do was czy fakt że owy tuner ma DiseqC 1.0 powoduje że C+ na nim nie pójdzie (tj.brak sygnału z HB) na tym monobloku czy może wskoczyć na dach i próbować obrócić monoblok.Obecnie patrząc od tyłu anteny, jeden konwerter jest na środku drugi po prawej tylko powiem szczerze nie wiem który jest od jakiej satelity. W nawiązaniu do tego zastanawiam się czy jest możliwość ustawienia tylko HB na tym monobloku bo wg. przy ustawieniach (z opticuma nie z sagemcoma) jak na załączniku niby już jest w miarę ok ale sygnału brak.

Inna sprawa jest taka że wgrałem soft co C+ na opticuma i w sumie więkoszość kanałów chodzi ok ale brak jest kanałów HD (tuner nie jest HD) i nie działają żaden eurosport.Z ciekawostek sprawdziłem tuner u znajomego na zwykłym pojedyńczym konwerterze - tuner wgrał sobie kanały 10 minut i po sprawie wszystko chodziło super więc sam tuner raczej jest ok.

Czy po prostu temat jest nie do obejścia i pozostanie mi kupić nowy konwerter
    (jaki polecicie żeby była możliwość oglądania oraz jednoczesnego nagrywania obsługującego HB,ja się zastanawiam nad KONWERTER Twin 0,2 dB GOLDEN INTERSTAR GI-202 HDTV.
    Dzięki

0 1
    Poziom 35  

Monoblok jest obsługiwany sygnałem DISEqC, a Ty masz go wyłączony, Również masz wyłączony sygnał 22 kHz, Który przełącza między pasmami LO i HI.
    Podłącz DISqC na 1.0 lub 1.1, ustaw HB na kanale 1, włącz 22K i sprawdź ponownie.

0