Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna GIGABYTE GA-M55plus-S3G

01 Paź 2011 16:20 3103 15
  • Poziom 9  
    Witam:
    Mam problem z w/w płytą główną a mianowicie:
    -po włożeniu karty graficznej system jej nie wykrywa
    -monitor uruchamia stan gotowości
    -po uruchomieniu systemu Win 7, poziome, wąskie paski zaraz po przejściu testów POST (integra i external)
    -po odłączeniu karty graficznej i instalacji win XP na zintegrowanej grafice nie ma pasków, zaś po instalacji sterowników max rozdzielczość to 1280:1024

spostrzeżenia:
    -temp procesora-w normie 35*C
    -procesor - ok
    -dysk - ok
    -ram - ok
    -zasilacz 400 W (MODECOM) -ok
    -wysoka temperatura mostka północnego (na oko ~70)
    -monitor - ok (nowy Full HD 22 cale)
    -system doznał uszczerbku na zdrowiu podczas użytkowania windows 7 x86

wnioski:
    płyta główna uszkodzona?!

SYSTEM:
    Procesor AMD Athlon x2 5000+
    Ram 2GB Kingston
    Motherboard GIGABYTE GA-M55plus-S3G
    Dysk 500GB Samsung SATA II
    Grafika (External) Gigabyte Radeon 5570 1GB
    Grafika (Internal) GF 6100
    Zasilacz Modecom premium 400W
    Windows xp x86
  • Poziom 10  
    ja bym spróbował zainstalować nowy BIOS, najnowszy driver chipsetu i wtedy wydał osąd.
  • Poziom 12  
    Czy na win7 bez driverów do VGA masz paski?
  • Spec od drukarek
    Ja proponowałbym poprawić chłodzenie mostka północnego (wymiana pasty na świeżą, może większy radiator lub wiatraczek na niego), choć nie wiem, czy może to się wiązać z niewykrywaniem zewnętrznej karty graficznej, chyba że mostek jest już przegrzany...
  • Poziom 12  
    Grafika wymaga dodatkowego zasilania?
    Jeśli tak to sprawdź na innym zasilaczu.
  • Poziom 9  
    no więc tak:

Cody napisał:

ja bym spróbował zainstalować nowy BIOS, najnowszy driver chipsetu i wtedy wydał osąd.

no właśnie do tego się przymierzam co ciekawe płyta nie jest przystosowana do Dual Biosu!
    konatsu napisał:
    Czy na win7 bez driverów do VGA masz paski?

no właśnie problem polega na tym że grafy nie wykrywa (z czym wcześniej nie miał problemów system) zaś wiatraczek działa, radiator jest bardzo chłodny ale podejrzewam że po prostu taki ma być bez obciążenia?!
    Grafika nie ma dodatkowego zasilania korzysta tylko i wyłącznie z PCIE!
    konmaj napisał:
    Ja proponowałbym poprawić chłodzenie mostka północnego (wymiana pasty na świeżą, może większy radiator lub wiatraczek na niego), choć nie wiem, czy może to się wiązać z niewykrywaniem zewnętrznej karty graficznej, chyba że mostek jest już przegrzany...

no właśnie wiem, przedtem miał wysoką temp i było ok nawet z działającą integrą!
    ale nie omieszkam przeglądnąć
    konatsu napisał:
    Grafika wymaga dodatkowego zasilania?
    Jeśli tak to sprawdź na innym zasilaczu.

jak już powiedziałem nie wymaga
  • Poziom 12  
    Sprawdź z innym kablem do monitora/inną grafiką na PCIE lub zanieś swoją komuś do sprawdzenia.
    Do aktualizacji nie jest potrzebny dual bios.
    Przywróć bios do defaulta.
  • Poziom 9  
    nowy bios załadowany, grafiki ciągle ni chce wykryć:(
  • Poziom 2  
    Witam,

Przyłączam się do postu.

Mam identyczny problem. Płyta wstaje, wszystko działa, ale "nie wykrywa żadnej karty graficznej pod portem PCI-E" Płyta była testowana na dwóch kartach graficznych GeForce 8600GT i Radeon x1950 PRO. Na innych kompach grafika normalnie działa itp.

pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Próbowałeś w biosie wymusić start grafiki z PCIE ?
    Oczywiście w danym momencie pracując na grafice zintegrowanej
  • Poziom 8  
    Moim zdaniem masz za słaby zasilacz pomijając fakt że jest wątpliwej jakości.
  • Poziom 39  
    czarke napisał:
    Moim zdaniem masz za słaby zasilacz pomijając fakt że jest wątpliwej jakości.

Patrz na daty...
    Nawiasem mówiąc Modecom robi także zasilacze dobrej klasy
  • Poziom 8  
    Bródka napisał:
    Patrz na daty...
    Nawiasem mówiąc Modecom robi także zasilacze dobrej klasy

Sam miałem podobny problem dokładnie z zasilaczem Modecom-a. Tak czy inaczej sprawdził bym na innym zasilaczu...
  • Poziom 39  
    Nadal nie patrzysz na daty, zasilacze z serii feel są kiepskie ale seria MC, czy Premium już nie
  • Poziom 2  
    W moim przypadku, płyta była sprawdzana pod zasilaczem Fujitsu Siemens 300W, a potem pod Chieftec 450W. Wymuszenie w BIOS'ie start z PCIE, nic nie pomogło;/
  • Poziom 39  
    Płyta raczej starawa wiec raczej gwarancji na nią nie będziesz miał, pozostaje wymiana płyty