Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gaśnie monitor przy ładowaniu windowsa

wsadqwe 01 Paź 2011 18:35 1642 4
  • #1 01 Paź 2011 18:35
    wsadqwe
    Poziom 9  

Przy uruchamianiu komputera na ekranie pojawia się ekran startowy biasa, następnie przechodzi do okna ładowania systemu Windows XP (czyli do tego momentu wszystko w normie) ale po chwili na monitorze wyświetla się komunikat "cable not connected" i gaśnie. podłączyłem go do laptopa, to wszystko było ok, więc pomyślałem, że to problem z kartą graficzną, ale gdy włożyłem płytę z windowsem i odpaliłem instalator, to monitor nie gasł. czy może to być wina karty graficznej, czy raczej software'u?? a może jeszcze czegoś innego?

0 4
  • #2 01 Paź 2011 18:39
    Kasek21
    Poziom 43  

Podaj model monitora i karty graficznej.

Uruchom komputer w trybie awaryjnym. W ustawieniach zmniejsz rozdzielczość i częstotliwość odświeżania ekranu.

0
  • #3 01 Paź 2011 18:49
    wsadqwe
    Poziom 9  

monitor - asus P196HQV
    grafika - GeForce 6600

A trybie awaryjnym odpaliłem, ustawiłem rozdzielczość na minimalną, a odświeżania nie mogłem zmienić. jak zresetowałem, to dalej było tak, jak na początku. i w poście wyżej popełniłem błąd. Mianowicie zamiast "cable not connected" wyskakuje "no signal" czyli, że monitor wie, że do komputera jest podłączony.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Paź 2011 18:55
    Kasek21
    Poziom 43  

To odinstaluj sterowniki k.graficznej pod trybem awaryjnym.

Uruchom w normalnym i zainstaluj nowe sterowniki do karty grafiki oraz sterowniki do monitora.

1
  • #5 01 Paź 2011 19:01
    wsadqwe
    Poziom 9  

Dzięki. Do zamknięcia.

0