Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupić mikser - przeznaczenie klub i nieduża dyskotek?

01 Oct 2011 18:55 2078 6
 • Level 10  
  Poradźcie jaki kupić mikser - cena do 3000 zł.

  Chciałbym podłączyć do niego między innymi:
  1. jeden podwójny odtwarzacz CD/MP3 (wyjście CINCH)
  2. dwa pojedyncze odtwarzacze CD/MP3 (wyjście CINCH i XLR)
  3. dwie bazy mikrofonowe (o ile dobrze pamiętam - wyjścia jack 6,3)
  4. opcjonalnie 1 - 2 komputery

  Nie zależny mi aby aby w mikserze był korektor bo posiadam oddzielnie urządzenia ASLEY-a: GQX3102 (korektor), XR1001 (crossover), CLX52 (kompresor-limiter).

  Drugie pytanie, lepsze efekty (mniejsze zniekształcenia) uzyskuje się gdy przesył sygnału odbywa się po złączach XLR czy JACK?

  Jaki wpływ na zniekształcenia i szumy mają różnego rodzaju "przejściówki" np: XLR-JACK, CINCH-XLR, JACK6,3 - JACK3,5?

  Lepsze efekty uzyskuje się gdy na wyjściu miksera (całego systemu) sygnał przesyłany jest poprzez złącza XLR (tych złączy używam do połączeń) ?

  Powyższe urządzenia "napędzają" 2 szt. ADS PLX4000 i 2 szt. ADS PLX3200.

  Reasumując pożądany mikres:
  - wyjścia sygnałowe po XLR (jako podstawowe)
  - kilka (co najmniej 3 podwójne) wejścia stereofoniczne.

  Proszę o podpowiedzi.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 9  
  Myślę, że wystarczyłby Ci ALLEN & HEATH Zed 14. Za połowę twojej kasy. Jeżeli chcesz większy to ZED 22FX. Jeżeli innej firmy to np. SOUNDCRAFT MPM12/2 lub większy Soundcraft SPIRIT 16.


  Pozdrawiam
 • Level 33  
  Z tym że oprócz a&h wszystkie które podałeś maja najwyżej 2 wejścia stereo wiem że można panoramą rozkręcić ale myślę że nie o to chodzi.
  Nie wiem co dokładnie na tym będzie robione ale może warto pomyśleć nad czym pokroju http://www.behringer.com/EN/Products/DX2000USB.aspx nie sugeruje tego modelu akurat, ale ogólnie tego typu mikser klubowy nnp Ecler Mac 90V czy tańszy Ecler Mac 70v z tym ze te eclery kosztują ponad 3 tys.
 • Level 31  
  No tak do klubu to typowy mixer dla dja bo pchanie sie z konsoleta-stolem na scene to nie bardzo, aczkolwiek mozna i tak. Za 3tys mozesz juz znalezc a&h xone 92 a to jest high end jesli chodzi o tego typu sprzet.
 • Level 33  
  A&H xone 92 to raczej chyba minimum 5 tys trzeba gdzieś wydać nie 3 :D jak już tyle wydawać to lepiej byłoby Xone:464 bo 92 ma wejść na styk a zawsze lepiej mieć 2 w zapasie niż żeby jedno brakło. Ale myślę że któryś z podanych przeze mnie eclerów będzie wystarczający.

  Co do przesyłu jeżeli przesyłasz sygnał symetrycznie czy to przez xlr czy przez jack dopóki jest to symetrycznie nie ma znaczenia, ale jeżeli porównanie zrobić symetrycznie np xlr/niesymetrycznie jack to zawsze będzie na korzyść symetrycznego przesyłu i nawet nie chodzi o jakość dźwięku tylko o odporność na zakłócenia i przydźwięki.
  Każda przejściówka po drodze na pewno nie poprawia czystości sygnału ale czy to ktoś usłyszy? Inna sprawa jest że każde przejście zwiększa ryzyko jakiś nieprzewidzianych awarii dlatego najlepiej jak najmniej albo w ogóle. Najlepiej po prostu mieć przygotowane różne gotowe kable z kombinacjami końcówek wydatek raz spokój na całe życie :D
 • Level 10  
  A co sądzicie o ASHLY LX308 B
  Wydaje się być prostym ale:
  1. Symetryczne wejścia i wyjścia
  2. 8 stereo lub 16 wejść mono
  3. Niezależne wyjścia kanałów Left, Right i Mono
  4. Kanały 1 i 2: przełączana czułość wejścia mikrofon/linia
  5. Wskaźniki poziomu kanałów L i R
  6. Wejścia i wyjścia przed sekcja główną (łączenie kilku mikserów)
  7. Niezależne wyciszanie kanałów
  8. Wyjście słuchawkowe z regulacją poziomu


  Link do strony producenta: http://www.ashly.com/product/lx-308b-2.htm

  Link do sklepu internetowego: http://czakmusic.pl/sklep/product_info.php/in....html/XTCsid/e47411ee9730c6f13d58c84ab035fdc5

  Ten mikser można kupić już za 1400zł.
 • Level 33  
  No ale to mikser do stałej instalacji i nie kręcenia na bieżąco cokolwiek nawet podgłośnienie czegoś jest problematyczne, o braku jakichkolwiek korekcji nawet nie mówię; czyli wbudować w rack zamknąć w szafie i koniec łapy precz jak raz ustawiłeś w sam raz do kościoła.

  zobacz jeszcze na ALLEN & HEATH XONE S2 jeżeli drogo to weź behringera DX2000USB albo prostsze VMX1000 wiem że różnie z jakością ale jak nie będzie bardzo tyrany pogra latami

  Jeżeli chcesz koniecznie takie rackowy to może lepiej EURORACK PRO RX1202FX przynajmniej ma jakieś korekcje na wejściach ale stawiam że tobie jednak potrzebny mikser klubowy nie taki instalacyjny.