Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA 6610 Swieci ale nic nie widac

01 Gru 2004 14:58 1377 14
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.
    mam mały problem z nokia 6610. Nie wiem nawet co sie stało. Nie upadła ani nic z tych rzeczy a zaczęła sie swiecic cały czas nie mozna jej wyłączyc i na kranie nic nie widac. Oddałem do serwisu i powiedzieli mi ze to bedzie kosztował 200 zł. Powiedzieli tez ze gdzes sie dostała woda. Ma ktos jakis pomysł co wymienic albo jak to naprawic?
    po podłaczeniu ładopwarki zapala sie klawiatura i podswietlenie ekranu ale nic nie wyswietla i nie mozna jej wyłączyc
    z góry dizekuje za pomoc i czekam na odpowiedzi

POZDRAWIAM
  • Poziom 14  
    W takich przypadkach najlepiej rozebrać telefon i wykąpać w wanience ultradzwiękowej, jeśli nie posiadasz wanny to spróbuj wyczyścić spirytusem. Po tych zabiegach trzeba wygrzać telefon Hot-airem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    no wanny nie mam.... tak własnie myslałem ze wyczyszcze go całego w srodku ale chciałe zasiegnac rady expertów:))

tylko dlaczego w serwisie wyskoczyli z taka suma?? moze tam jest cos naprawde popsute ??.......

czekam na wiecej odpowiedzi

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    czy to był autoryzowany sewis?
  • Poziom 33  
    znam przypadki gdzie za wymiane elastomera 80 zl krzyczeli.
  • Poziom 15  
    Autoryzowane serwisy mają to do siebie ze wszystkie poważne naprawy wysyłają do warszawy, a klijent oczywiście ponosi koszty transportu i naprawy :(
    A i tak mało Ci powiedzieli bo raz miałem klijenta z telefonem po zalaniu który przyszedł z Nokią 6210 i ekspertyzą z serwisu Noki ze tel był zalany i koszt naprawy mu napisałi 350 zł, a używaną 6210 można było w tedy w lombardach dostać od 300-350zł.

Pozdro
  • Poziom 10  
    prosze o wiecej odpowiedzi... FACHOWCY !!!!! jestescie tu???!!!
  • Poziom 28  
    to zalezy czy dostała sie ciecz czy tez nie , wyczyscic nie zaszkodzi , mozna tez zmienic oprogramowanie
    a co do serwisu klientka ostatnio mi powiedziała ze za wymiane pł. powiedzieli w serw. autoryz. w siemensie C62 1500zł !!! szok , a raz byłem osobiscie to baterie jezykiem sprawdzał przy wypisywaniu pokwitowania
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    technoon napisał:
    prosze o wiecej odpowiedzi... FACHOWCY !!!!! jestescie tu???!!!

Dostałeś odpowiedz kilka postów wyżej kompanie w wanience i grzanie fona jak to nie pomoże to daj znać będziemy dalej myśleć ale od tego powinieneś zacząć.
  • Poziom 21  
    Witam ja bym Ci proponował przefleshować telefonik, i później grzać go jeżeli flesh nie pomoże. Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    przeflashuj telefon i zmień pm na początek ja stawiam ze to to...
  • Poziom 10  
    witam!!!!

wyczysciłem... tel spirytusem i nic nie dało ... jak go rozebrałem to w srodku był jakis olej albo smar... i nie wiem skad tam sie wział....

moze ktos w serisie cos kombinował ... wyczysciłem to wszystko wysuszyłem... i nic....

to wyglada tak jakby doo płytki dostawł sie prarad z baterii... bo jak tylko wsadze baterie albo podłacze ładowarke to juz swieca diody ale nie wyswietla nic....

i sprawdzałem tak zeby po omacku wpisac pin i zadzwonic ale to tez nieprzeszło...

POMOCY :/

pozdrawiam
    jakub kuna
  • Poziom 17  
    Wciąż powtażasz ze wyczysciłeś a wygrzałeś po wyczyszczeniu ten telefon samo czyszczenie niewiele daje
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wiecie co wam powiem?! ostatnio zalala mnie fala telefonow naprawianych w "autoryzowanych" serwisach a niestety wiekszych DEBILI i NACIAGACZY nie ma na tym swiecie (nie ublizajac fachowcom z natury)! przyniosl gosc 6610 - nagle sie wylaczyla i koniec to oddal do "autoryzowanego" tam uznali usterke mechaniczna...
    tel przyjalem, usiadlem wygodnie i otwieram...
    jak sie okazalo tel bez procesora, wyrwane pola lutownicze od gniazda wyswietlacza (nie wiem w ogole po co ktos grzebal w tym i jak to zrobil dla mnie rownoznaczne z zepsuciem metalowych kulek) plyta w ogole porysowana jakims srubokretem - takze archiwm X!! tel oczywicie pokazalem klientowi i oddalem bo za takie "naprawy" nie ma sie co łapac.... szkoda gadac normalnie ;/
    co do twojego przyapdku to klasyka - wilgoc robi swoje dobrze wygrzac i bedzie smigal :)
  • Poziom 10  
    ok bede grzał... :)) tylko ja przez grzanie rozumiałe posuszyc go troche hotair'em = suszarka. Ile czasu mocno?? płytka jest sucha... a moze go połozyc na klaporyfer na noc... a nie mozna uszkodzic czesci o od gorąca???