Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzne pamięci flash.

01 Paź 2011 23:34 3707 27
  • Poziom 14  
    Problemem jest to, że każde urządzenie zewnętrznej pamięci flash czy to karta pamięci w czytniku, podłączona za pomocą telefonu czy aparatu jako urządzenie masowe, czy pendrive zostaje wykryte normalnie jako dysk ale żeby z niego skorzystać muszę sformatować dysk (taki komunikat się pojawia kiedy klikam aby wejść). Raz sformatowałem po takim komunikacie kartę lecz wystąpił błąd i tak nie działała. Po wykryciu nie pokazuje ile dana pamięć ma miejsca wolnego/zajętego tylko 0 bajtów pisze.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jeszcze raz pomału...

Wkładasz te karty do czytnika, czy za pomocą telefonu? Opisz to dokładniej, bo strasznie chaotyczny ten Twój opis...
  • Poziom 14  
    Chodzi o to że niezależnie czy podłączam kartę do czytnika czy za pomocą aparatu lub telefonu jako "Pamięć masowa" karta zostaje wykryta lecz po dwukrotnym kliknięciu myszką na nią pokazuje się komunikat "Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji H: musisz go sformatować". Nic innego zrobić nie mogę. To samo dotyczy pendriva podłączonego przez USB.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Spróbuj go otworzyć za pomocą TCUP. Sformatuj może kartę za pomocą jakiegoś programu.
  • Poziom 14  
    Kartę formatowałem w aparacie (bo jest taka funkcja) ale dalej to samo. Przed chwilą zauważyłem że zadziałała jak zostawiłem ją w kompie i ponownie uruchomiłem go. Chciałem to samo zrobić z pendrivem lecz po uruchomieniu kompa z podłączonym pendrivem znowu nie działa ani on ani karta. Próbuję TC.

TC pokazuje komunikat że "dysku nie znaleziono".
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    A wszystkie te sprzęty w których karta się znajduje działają poprawnie? T.j. zapisują dane, odczytują itp? Pendrive też działa na innych kompach czy sprzętach?

Może masz skopane stery, albo wcale ich nie ma. Napisz jaki laptop, jaki system (preinstalowany czy "goła" instalka robiona własnoręcznie). Coś podziałamy...
  • Poziom 14  
    Wszystkie te urządzenia działają poprawnie a w innych komputerach wszystko jest normalnie. Po podłączeniu pendriva wyskoczył mi "dymek" że: "To urządzenie może działać szybciej. Podłącz je do portu USB 2.0". Laptop Asus K50AB series, windows Vista home basic, oryginalny. Niedawno system mi padł i użyłem płyty z recoverem aby na nowo go wgrać. Sterowniki dołączone do zestawu też niby instalowałem. Fakt, że nie od razu udało mi się system postawić z tych recoverów gdyż wyskakiwał jakiś błąd.
  • Poziom 12  
    myszowaty23 napisał:
    Po podłączeniu pendriva wyskoczył mi "dymek" że: "To urządzenie może działać szybciej. Podłącz je do portu USB 2.0".

To jest nie istotne w tym momencie...

myszowaty23 napisał:
    Niedawno system mi padł i użyłem płyty z recoverem aby na nowo go wgrać. Sterowniki dołączone do zestawu też niby instalowałem.

Bez instalacji powinno już działać. RECOVERY jest preinstalowanym systemem producenta ze wszystkim co potrzebne systemowi do pracy na danym sprzęcie...

myszowaty23 napisał:
    Fakt, że nie od razu udało mi się system postawić z tych recoverów gdyż wyskakiwał jakiś błąd.

Tzn., co dokładnie instalowałeś? Jakie stery? Co masz dołączone do zestawu?

W.g. mnie (na tym etapie) to gdzieś coś zrypałeś. Może przy instalacji tych sterów... Najlepiej postawić od nowa RECOVERY i na tym zakończyć. Albo ściągnij sobie "łysą" Vistę i przy instalacji wpisz kod spod lapka, a następnie zainstaluj sterowniki ściągnięte ze strony producenta.
    Ale to potem, teraz odpowiedz mi na pytania xD
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wejdź manager urządzeń i wybierz "kontrolery ..." włóż pendriva i kliknij skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu. Zrób ss i pokaż nam co masz w tej zakładce i w całym managerze.
  • Poziom 14  
    Nie wiem czy to o takie okazanie Menadżera urządzeń chodziło ale jakby co to wrzucę jeszcze raz.

Sprawdziłem, że na pendrivie nic ważnego nie miałem więc sformatowałem go w momencie próby otworzenia i zadziałał lecz po wyłączeniu kompa znów musiałem go formatować.

Troszeczkę nie widzi mi się znowu bawić się z tym windowsem więc wolałbym rozwiązanie nie wymagające reinstalki. Wykonałem także "ważne aktualizacje" przy pomocy Windows Update.

Zrobiłem też skanowanie w menadżerze jednak nic nie wyskoczyło po tym (z tym, że teraz niby pendrive tymczasowo działa - do ponownego uruchomienia kompa).

• Pomocny post
    Poziom 12  
    A spróbuj odinstalować sterowniki od czytnika kart i zainstalować nowe, pobrane od producenta.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    System plików na dysku twardym nie ma znaczenia przy pracy sterowników. Jedynie przy rozmiarach plików na dysku. Ale to inna bajka i w tym momencie nie istotna.

Kurczę, brakuje mi pomysłów co u Ciebie nie gra.
    A wytłumacz mi jakie błędy Ci wyskakiwały przy instalacji? Z czym miałeś problemy?
  • Poziom 14  
    Instalacja systemu nie kończyła się ale nie pamiętam komunikatów. Próbowałem kilka razy aż w końcu się powiodło. Jak przy instalacji Visty wołało o drugą płytę wkładałem tą ze sterownikami. Instalowało wszystko aż do konieczności uruchomienia kompa. Kiedy się uruchamiał a płyta była w napędzie w biosie wyskakiwał napis: "Brak pliku NTLDR (lub coś takiego)". Po wyjęciu płyty system wstał. Nie wiem czy tak miało być w przypadku tych sterowników. Nawet przedwczoraj jak od nowa je instalowałem mając niby system kiedy ponownie komputer miał się uruchomić wyskakiwał ten brak pliku i dopiero po wyjęciu płyty Windows się uruchomił.

Dzisiaj dostałem nawigacje i chciałem ją podłączyć pod USB to wyskoczył komunikat o instalacji sterowników. Po chwili pokazało się że sterowników nie znaleziono. Podobnie było z myszą USB.
  • Poziom 17  
    Wyświetl zakładkę z managera urządzeń "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej".
    Sprawdzałeś podpiąć to pod inne USB na komputerze?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Spróbuj wejść na stronę producenta ten link i wybrać: notebook > K50 series > 50ab , rozwinąć USB i pobrać tę pakę oraz zainstalować, reset laptopa i zobacz co wyjdzie.
    Tu masz chyba ten sam sterownik w innym linku oto link.
    Jeśli nic nie pomoże prześlij raport z everest home o swoim laptopie.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Spróbuj pobrać ten plik, to jest AHCI dla visty 32bit: Link. Reset i napisz czy działa.
  • Poziom 14  
    Niestety ale też raczej nie pomogło. Podłączyłem pod USB akurat nawigację i nie zainstalowało sterowników od karty pamięci (znajdującej się w nawigacji) itp. Jedno ze składowych urządzeń nawigacji zażądało ponownego uruchomienia kompa. Zrobiłem to ale z podłączoną nawigacją windows nie chciał wystartować. Odłączyłem ją i zresetowałem kompa. Próbowało uruchomić system ale się restartował i musiałem wybrać opcję "ostatnia znana poprawna konfiguracja".

Poza tym wrzucam SS z okienka instalatora sprzętu bo ciekawi mnie dlaczego do urządzeń takich jak np. karta pamięci instalator szuka sterowników w witrynie windows update.

Znalazłem jeszcze takie linki. Może to się przyda.

http://peb.pl/windows-vista/260542-problem-z-usb.html
    http://www.dobreprogramy.pl/Poprawka-do-Visty-i-problemy-z-USB,Aktualnosc,8123.html

Z pierwszego linku próbowałem bawić się plikami ale także bezskutecznie.

Mógłby mi ktoś podrzucić plik z visty home basic 64:
    -usbport.inf

Po kilku próbach instalacji sterowników miałem ciągle bluescreena. Na wszystkich opcjach w biosie:
    -Uruchom system normalnie
    -Uruchom tryb awaryjny
    -Uruchom tryb awaryjny z obsługą sieci
    -Uruchom ostatnią znaną poprawną konfiguracje

Pomogła na to płytka z windowsem Vistą za pomocą której dokonałem "naprawy systemu". Po tym zadziałała opcja "Uruchom ostatnią znaną poprawną konfiguracje". Jednak sterowników do USB dalej nie mogę poprawnie zainstalować bo przy próbie ponownego uruchomienia komputera muszę użyć znowu opcji "Uruchom ostatnią znaną poprawną konfiguracje".
    Teraz dołączam screena na którym pisze właśnie coś o tym koncentratorze USB.

Nic tu chyba nie pomoże poza instalacją na nowo systemu. Każda próba aktualizacji czegoś co wymaga ponownego uruchomienia komputera kończy się blescreenem. Dziękuję za chęć pomocy.

Zrobiłem formata partycji z systemem. Ponownie zainstalowałem windowsa bez błędów ale urządzenia USB dalej nie działają... Sterownik pendriva został zainstalowany poprawniej jednak za każdym razem każe mi go formatować przed użyciem.
  • Poziom 14  
    Witam! Problem o którym tutaj mowa ciągle istnieje. Kiedy chciałem sformatować Pendriva na FAT32 windows się wysypał a po ponownym uruchomieniu pokazało się okno rozwiązywania problemów a w nim komunikat:

Troubleshoot a problem with a USB driver
    You received this message because your universal serial bus (USB) driver has caused a stop error, also called a blue screen error. This type of error means the computer has shut down abruptly to protect itself from potential data corruption or loss.

What is a driver?

A driver is software that allows your computer to communicate with hardware or devices. Without drivers, the hardware you connect to your computer (for example, a video card or a webcam) will not work properly.

The following recommended steps might help you eliminate this problem, or at least reduce its frequency. Try them in the order given. If one step does not solve or reduce the problem, then move on to the next one.

Steps to solve this problem
    Adjust your computer's power settings

The following power setting adjustments might help reduce the frequency of this problem.

Disable the USB selective suspend setting:

Click the Start button .

In the Search box, type power options, and then press ENTER.

Find the plan that's selected and click Change plan settings.

Click Change advanced power settings.

Double-click USB Settings , and then double-click USB selective suspend setting.

Make sure the USB selective suspend setting is disabled. If it is enabled, click it and select Disabled, and then click OK.

Turn off power saving mode (non-laptop computers only):

Click the Start button .

In the Search field, type power options, and then press ENTER.

Under Preferred Plans, make sure High Performance is selected, and then close the window.

Check for a system BIOS update for your computer

Several computer manufacturers whose computers exhibit this problem have released BIOS updates to fix this known issue. Contact your computer manufacturer to see if a BIOS update is available for your specific model of computer.

What is the BIOS?

The basic input/output system (BIOS) is software built into a computer that is run when the computer is first turned on. Among other things, this software starts the operating system and supports the transfer of information between hardware devices (such as the keyboard and the monitor).

How do I find my computer manufacturer?

Click the Start button , type msinfo32 in the Search box, and then press ENTER. Your computer manufacturer is listed as the System Manufacturer in the right pane of the System Information window.

Click to go online to see contact information for most computer manufacturers
    Download and install the latest updates and drivers for your computer

It is a good idea to periodically check for driver updates for your computer, especially if you have added new hardware recently, like a USB hub or other USB device.

What is a USB hub?

A USB hub is a device featuring multiple universal serial bus (USB) ports. USB ports are narrow, rectangular connection points for connecting USB devices to your computer. A USB hub serves as a port extender or replicator, providing multiple USB ports to operate from one built-in USB connection on your computer. USB hubs can be external devices that plug into a single USB port, or they can be internal devices built into your computer.

To check for driver updates:

Use Windows Update to check for and install updates:
    Click to open Windows Update in Control Panel

Click the Check for Updates link in the left pane, and then click View available updates.

What if I don't see any available updates?

If you see You receive updates: Managed by your system administrator, you can try clicking the link to Check online for updates from Microsoft Update or Check online for updates from Windows Update, but you might need to contact your system administrator to obtain the desired updates.

If you don't see the message above and no updates are available in Windows Update after clicking the Check for Updates link in the left pane, then the available updates have already been installed.

Select driver updates for your device and any other updates you want to install.

Note
    We recommend that you install all Important and Recommended updates. These updates improve your computer's security and stability.

Click Install. If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.
    If you recently added a new hardware device to your computer, go online to the manufacturer's website to see if a driver update is available.

If you recently added a new program to your computer, go online to the manufacturer's website to see if an update is available.

Steps to work around this problem
    Warning
    These steps are designed to address a particular problem but might do so by temporarily disabling or removing some functionality on your computer.

Po przetłumaczeniu w googlach wynika, że ze wszystkich wspomnianych tam czynności nie próbowałem zabawy z BIOSEM.
    Może to pomoże? Udzieli ktoś wskazówek jak najbezpieczniej zaktualizować BIOS?
    Laptop to Asus K50ABseries.
    Na stronie asusa widnieje BIOS nowszy o 2 miesiące od mojego.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wszystkie powyżej podane objawy wskazują na usterkę mostu południowego ATi SB700, bądź problemów z zasilaniem tego mostu.
    Jeśli komputer jest jeszcze na gwarancji, należy zgłosić reklamację. Jeśli nie - pozostaje serwis odpłatny.
  • Poziom 14  
    Raport o sprzęcie z AIDA64:

Mostek południowy (Southbridge): [ TRIAL VERSION ] ]

Właściwości mostka południowego (Southbridge):
    Mostek południowy (Southbridge) [ TRIAL VERSION ]
    Numer wydania 00
    Typ obudowy 528 Pin FC-BGA
    Wymiary obudowy 2.1 cm x 2.1 cm
    Technologia wykonania 55 nm
    Napięcie rdzenia 1.2 V

High Definition Audio:
    Nazwa kodera-dekodera VIA VT1708S
    ID kodera-dekodera 11060397h / 10431523h
    Codec Revision 1000h

....................

[ Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej / Standardowy kontroler OpenHCD hosta USB ]

Właściwości urządzenia:
    Opis sterownika Standard OpenHCD USB Host Controller
    Data sterownika 2006-06-21
    Wersja sterownika 6.0.6001.22107
    Dostawca sterownika Microsoft
    Plik INF usbport.inf
    ID sprzętu PCI\VEN_1002&DEV_4397&SUBSYS_1D571043&REV_00
    Location Information @system32\drivers\pci.sys,#65536;PCI bus %1, device %2, function %3;(0,18,0)
    Urządzenie PCI ATI SB700 - OHCI USB Controller

......................

[ ATI SB700 - EHCI USB 2.0 Controller ]

Właściwości urządzenia:
    Opis urządzenia ATI SB700 - EHCI USB 2.0 Controller
    Typ magistrali PCI
    Magistrala / Urządzenie / Funkcja 0 / 18 / 2
    ID urządzenia 1002-4396
    ID podsystemu 1043-1D57
    Klasa urządzenia 0C03 (USB Controller)
    Numer wydania 00
    Fast Back-to-Back Transactions Obsługiwane, Wyłączone

Codec Type Audio
  • Poziom 14  
    Dawno w tym temacie nic nowego się nie pojawiło. Jednak jakiś czas temu zaktualizowałem BIOS i nic to nie pomogło. Sądzę że to uszkodzenie płyty głównej. Chcę teraz zakupić kość testową, która odczytuje POST CODE. Zanim to zrobię chciałbym wiedzieć czy do tego modelu znajdzie się spis właśnie POST CODE. Jakby ktoś posiadał to byłbym wdzięczny za wskazanie.
  • Poziom 34  
    myszowaty23 napisał:
    Chcę teraz zakupić kość testową, która odczytuje POST CODE.
    A po co? Przecież płyta się uruchamia, więc i POST przechodzi prawidłowo. Karta w tym wypadku nic Ci nie podpowie.
    Już pisałem, czym powinieneś się zainteresować - jednak jak widzę "gadał chłop do obrazu"...
  • Poziom 14  
    Fakt, czytałem Twój post jednak oddanie do naprawy wiąże się ze sporym wydatkiem i brakiem kompa przez długi czas. Niestety nie mam nic w zastępstwie i nie mogę pozbyć się kompa. Czytałem, że te POSTCODE wpisują do pamięci kody błędów płyty głównej, czyli niby też uszkodzenie mostka powinno być tam wpisane. Chciałbym to zweryfikować bo ewentualnie w zamian za 350zł za naprawę (cena z allegro) kupiłbym nową płytę. Pewnie cena podobna. Mieszkam w takiej okolicy, że tutaj nikt nie jest w stanie mi tego zdiagnozować. Najbliżej wrocław oddalony o ok 250km, Poznań może..... też w takiej samej odległości.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    myszowaty23 napisał:
    Czytałem, że te POSTCODE wpisują do pamięci kody błędów płyty głównej, czyli niby też uszkodzenie mostka powinno być tam wpisane.
    Oczywista bzdura - nic nie jest zapisywane w pamięci w trakcie procedury POST, a już na pewno nie problem z działaniem mostu.
    Albo więc Kolega źle przeczytał, albo tamten tekst redagował kompletny laik.
    Procedura POST rozpoczyna się chwilę po włączeniu komputera, kończy się zaś bootowaniem systemu operacyjnego z nośnika (dysk, płyta, pendrive etc).

myszowaty23 napisał:
    Chciałbym to zweryfikować bo ewentualnie w zamian za 350zł za naprawę (cena z allegro) kupiłbym nową płytę.
    Nie da się tego zweryfikować inaczej, niż przez podstawienie sprawnego mostu.
    Zakup nowej płyty wiąże się z wydatkiem rzędu 1000-1500zł. Na aukcji nie kupi zaś Kolega nowej płyty, lecz używaną i o nieznanym przebiegu.
    Często takie płyty z aukcji są po prowizorycznych naprawach w "pseudo-serwisach" i równie często psują się w ciągu kilku tygodni/miesięcy po zakupie.
    Jest to zatem mocno ryzykowny "deal", tym bardziej, że i gwarancja z reguły jest na takie aukcyjne płyty krótka (lub nie ma jej wcale).
    Na naprawę natomiast dostanie Kolega w porządnym serwisie nawet do 2 lat gwarancji, więc zdecydowanie bardziej opłacalna jest w tym wypadku naprawa.

myszowaty23 napisał:
    Najbliżej wrocław oddalony o ok 250km, Poznań może..... też w takiej samej odległości.
    W dobie tanich przesyłek kurierskich to jest akurat najmniejszy problem.
  • Poziom 14  
    Vogelek23 bardzo mi pomogłeś i chyba mogę uznać temat za zamknięty. Chyba wszystko już wiem na ten temat. Teraz tylko muszę tak jak radzisz poszukać odpowiedni serwis i zorganizować sobie kilkanaście dni rozłąki z komputerem albo odpuścić i żyć bez USB co jest strasznie kłopotliwe. Dziękuję Wszystkim.

Uzupełniam temat po "latach". Przyczyną była łatka aktualizacji sterownika USB wydana przez Microsoft. Łatka ta znajdowała się już na płycie Recovery, którą posiadałem.