Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 2 - Warto kupić? Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

ramhell 02 Paź 2011 00:36 14236 32
  • Pomocny post
    #2 02 Paź 2011 01:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 02 Paź 2011 06:18
    chojinka
    Poziom 27  

w tej cenie lepiej samemu sobie coś sprowadzić i mieć pewność co stanu licznika, chociaż jak trafisz na turasa to licz sie z tym że to auto niespodzianka w niskiej cenie...

0
  • #4 02 Paź 2011 10:41
    ramhell
    Poziom 8  

Jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o te sprawy, dobrze wiedzieć co nieco :)

Na oko, ile to mogło by razem wyjść ?
    A gościu to polak.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Paź 2011 14:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 02 Paź 2011 14:52
    ramhell
    Poziom 8  

Nie wiedziałem jak się za to zabrać więc taka padła ma tutaj wypowiedź :)

0
  • Pomocny post
    #7 02 Paź 2011 22:40
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

ramhell napisał:
    Witajcie, co sądzicie o tej aukcji ? Chciałbym w przyszłości zakupić takie auto. Jakie są wady i zalety takiego auta i jak myślicie dlaczego jest w tej dosyć niskiej cenie

http://moto.allegro.pl/opel-astra-ii-1-8-16v-klima-tc-auto-z-niemiec-i1831721552.html

To jest taka niska cena? Wyjdzie co najmniej ze 12 tys za 12 letnie auto z pseudo optycznym tuningiem i źle dobranymi felgami...

Moze nie do konca na temat, ale ja bym brał ( jeśli ma byc 3-drzwiówka/coupe i w benzynie) takie auto:( to tylko przykład) 406 coupe
    http://otomoto.pl/peugeot-406-coupe-cupe-2-0-16v-C20858869.html

- tańsze w zakupie
    -2 lata młodsze,
    -o klase wyższe ( lepsza trakcja wyciszenie, itd)
    - o klase ładniejsze( sprawa gustu)
    -z mocniejszym silnikiem ( wyzsza kultura pracy niz "grzecho-tec" opla) z zachowaniem tego samego poziomu spalania i kosztów utrzymania.

0
  • #8 03 Paź 2011 00:04
    ramhell
    Poziom 8  

Niska z początku mi się wydawało. Po rozmowie ze znajomymi i informacjami z internetu dowiedziałem się również że będę musiał jeszcze "trochę" w niego wpakować.

12 latek owszem i ma, aczkolwiek wygląd mi się podoba, felgi szczególnie ;) Jedyne co mi się niezbyt podoba to kolor wyświetlacza.

Do peugeota jestem tak średnio przekonany choć mówiąc szczerze nie znam się na samochodach a i ich specyfikacjami nigdy się nie interesowałem.

Pojemność 2.0 to już za dużo. Chce zmieścić się w niższej stawce OC.

0
  • #9 03 Paź 2011 09:39
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Chcesz 1,8 - przosze bardzo:
    http://otomoto.pl/peugeot-406-1-8-16v-climatronic-welur-C19111776.html

Stawka OC dla 1.8- 2,0 jest ta sama....
    No właśnie , nie znasz sie , ale już sie boisz tego francuza, który jest jednym z najbardziej udanych aut z tamtych lat, (o klase wyższy, lepsza blacha, komfort, wyglad, bezpieczeństwo itd) od kompaktowej astry, która to jest przyzwoitym , ale niczym nie zachwycajacym autem. Za podobna kasę kupisz 406 ze standardowym wysokim wyposazeniem, a 3/4 asterek nie ma kilmy, elektryki itp.
    Przykładowe opinie o astrze i 406 z porównywalnymi silnikami 1,8 16V:
    http://www.autocentrum.pl/oceny/opel/astra/g/silnik-benzynowy-1.8-16v-116km-1998-2000/
    http://www.autocentrum.pl/oceny/peugeot/406/silnik-benzynowy-1.8-i-16v-116km-1999-2004/

0
  • #10 03 Paź 2011 09:58
    ramhell
    Poziom 8  

Chciałem poznać opinie ludzi którzy się na tym znają i widzę że tak jest jednak nie rozumiem tego agresywnego podejścia do użytkownika. Że się nie znam to nie oznacza że trzeba odrazu na mnie psy wieszać. Nad używanie kropek gdy sytuacja nie jest krytyczna również tego nie wymaga.

A co do Astry to grubą się mylisz, skąd wam takie pomysły do głowy przychodzą. Nikt kogo znam astry nie posiada a mnie spodobała się sylwetka i moc silnika tej astry gdy przeglądałem aukcje i serwisy informacyjne.

Teraz posiadam bardzo przezemnie zadbaną skode felicia 1.3 MPi z silnikiem o mocy 68 koni i o niej wiem wszystko. Jak na niezbyt gigantyczne osiągi to autko jest świetne puki co choć nie zmienia faktu że rozglądam się za czymś bardziej w nowoczesnej stylizacji.

I tak dzięki za informacje które mi tutaj przekazujesz.

0
  • Pomocny post
    #11 03 Paź 2011 19:59
    Adalberd
    Poziom 13  

Ja jestem użytkownikiem Astry II (tylko diesel) i jestem zadowolony.
    Tania w eksploatacji, dość obszerna i jakoś wykończenia jest dość dobra.
    Jeżeli chodzi o ten konkretny egzemplarz:
    http://moto.allegro.pl/opel-astra-ii-1-8-16v-klima-tc-auto-z-niemiec-i1831721552.html
    Sprzedający zaciera datę sprowadzenia do Polski na zdjęciach...mhm widocznie długo nie może sprzedać....co oznacza, że coś jest nie halo. Odpicował i umył silnik to też na minus.
    Cieżko coś dobrego od handlarzy z Niemiec kupić! Uważaj!

0
  • #12 03 Paź 2011 20:54
    ramhell
    Poziom 8  

Adalberd napisał:
    Ja jestem użytkownikiem Astry II (tylko diesel) i jestem zadowolony.
    Tania w eksploatacji, dość obszerna i jakoś wykończenia jest dość dobra.
    Jeżeli chodzi o ten konkretny egzemplarz:
    Sprzedający zaciera datę sprowadzenia do Polski na zdjęciach...mhm widocznie długo nie może sprzedać....co oznacza, że coś jest nie halo. Odpicował i umył silnik to też na minus.
    Cieżko coś dobrego od handlarzy z Niemiec kupić! Uważaj!

Ciesze się że znalazł się tutaj jakiś posiadacz astry 2 :) Czy możesz wskazać mi miejsce gdzie powinna być data sprowadzenia :) ? Oczywiście zanim bym je kupił pojechałbym i umówiłbym się na jazdę próbną. Coś mi śmierdzi jeszcze ten przebieg, czy nie wydaje ci się że kręcony ? Według moich rachunków Niemiec przez rok robił średnio 13.700km. Gościu który sprowadzał zdjęcia zrobił w połowie sierpnia (czyli miał już go w Polsce) i porównując daty przejechał nim minimum 4000 km w 2 miesiące ?! Rocznie wychodzi to 2x tyle co jeździł Niemiec czyli 24.000 km. Więc albo gościu tyle nim przejechał, albo licznik był cofany o jakieś 100.000 km jeśli sie nie myle?

0
  • Pomocny post
    #13 03 Paź 2011 22:56
    Adalberd
    Poziom 13  

No na tablicach celnych, zauważ że zamazał to żółte pole na zdjęciu gdzie jest data...Co do przebiegu ciężko tutaj ocenić, raczej w Niemczech więcej się jeździ.
    Co Ci mogę podpowiedzieć:

Widzę, że sprzedający podaje numer VIN auta, więc pisz @ do General Motors Polska z zapytaniem o przebieg przy ostatniej naprawie gwarancyjnej. Ja tak napisałem z VIN-em swojej Astry i następnego dnia dostałem odpowiedź:

Prosze Pana,
    podajemy przebieg przy ostatniej naprawie gwaarncyjnej: 52.300 km dnia 06.07.2005r. (...)

Na tej podstawie można wyliczyć roczne przebiegi, porównać przebieg podany @ od GM z książką serwisową handlarza (często podrabiają)
    Koniecznie przeczytaj ten Artykuł:
    http://tylik.motogrono.pl/otworz-oczy-przy-opel-astra-g/

Zwróć uwagę na konto sprzedające na allegro, czy kupuje części samochodowe, blacharskie, jak tak to znaczy, że sprowadza uszkodzone, naprawia i sprzedaje w PL
    Co do silnika 1.8 tutaj akurat mam małą wiedzę, nie lubią ponoć LPG.
    Jeżeli chodzi o awaryjność jest OK.
    Najlepsze silniki benzynowe to 1.6 8V ale mają jedną wadę - tylko 75 KM

0
  • #14 03 Paź 2011 23:49
    ramhell
    Poziom 8  

O tych tablicach nie wiedziałem, po przyjrzeniu się faktycznie widać że są perfidnie zamazane. :)

Z pytaniem o przebieg mam pisać na adres emal podany na ich stronie ?
    http://www.opel.pl/tools/opel-kontakt-z-nami.html

Widzę że kupywał jakiś czujnik do peugeota i lakiery, wiem również że polacy potrafią zrobić w jajo drugiego polaka ale mam nadzieje że nie wszyscy są tacy perfidni. :P

No właśnie posiadam auto o mocy 68 koni i chciałem trochę coś większego wziąść ale w wersji sport. Nie robiłbym również auta pod LPG :)

Dzięki za porady są one dla mnie naprawdę bezcenne !
    Pozdrawiam !

0
  • #15 04 Paź 2011 00:16
    Adalberd
    Poziom 13  

Chyba właśnie na tego @ pisałem. Powodzenia !

0
  • Pomocny post
    #16 04 Paź 2011 13:02
    chojinka
    Poziom 27  

ramhell napisał:

A gościu to polak.

chodziło mi aby ni ekupować od turków w niemczech bo oni często kit wciskają za grosze, a później auta nie doprowadzić do normalnego stanu.

0
  • #17 04 Paź 2011 13:21
    ramhell
    Poziom 8  

chojinka napisał:
    ramhell napisał:

A gościu to polak.

chodziło mi aby ni ekupować od turków w niemczech bo oni często kit wciskają za grosze, a później auta nie doprowadzić do normalnego stanu.

Faktycznie, o tym nie myślałem. Sprawdziłem jednak co wujek google i archiwum aukcji na allegro mi powie i widzę że gościu wie co bierze i sprzedaje, także myślę że nie było by auta "niespodzianki" :)

0
  • #18 04 Paź 2011 17:53
    chojinka
    Poziom 27  

taką astrę można nawet za 500euro kupić ale trzeba trochę w nią wsadzić. ja wolę kupić tanio i zainwestować, bo wtedy wiem że większość części będzie nowa i mało co bedzie mogło mnie zaskoczyć na drodze.

0
  • #19 04 Paź 2011 20:38
    ramhell
    Poziom 8  

chojinka napisał:
    taką astrę można nawet za 500euro kupić ale trzeba trochę w nią wsadzić. ja wolę kupić tanio i zainwestować, bo wtedy wiem że większość części będzie nowa i mało co bedzie mogło mnie zaskoczyć na drodze.
    Było by to dobre rozwiązanie jednak nie mam do tego zbytnio głowy i czasu. :p

0
  • #20 05 Paź 2011 18:51
    ramhell
    Poziom 8  

Powiedzcie mi proszę jeszcze, jaki jest sens zamazywania daty sprowadzenia na tablicach rejestracyjnych ?

0
  • #21 05 Paź 2011 20:28
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Świeżo sprowadzone = nie było czasu na grzebanie = prawdopodobnie nie bite/naprawiane

0
  • #22 06 Paź 2011 11:24
    ramhell
    Poziom 8  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Świeżo sprowadzone = nie było czasu na grzebanie = prawdopodobnie nie bite/naprawiane

Z drugiej strony zakładając jeśli były jakieś naprawy to chyba lepiej było by gdyby jest naprawił niż sprowadził i sprowadzał uszkodzony, chyba że się mylę pod tym względem albo czegoś nie mogę zajarzyć:)

0
  • #23 06 Paź 2011 11:30
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Dla mnie jest to bezsensowne gdybanie.
    Jedź, obejrzyj auto ( najlepiej z kimś co sam naprawia/handluje )i wszystko bedzie jasne.
    To ty bedziesz wykładał kasę i ponosił odpowiedzialność zakupu.
    Ponadto nigdy nie napalaj sie na samochód ( bo ładne felgi, tuning), stan techniczny jest dla kupującego najważniejszy, a optyczny dla sprzedającego...

0
  • #24 06 Paź 2011 11:59
    ramhell
    Poziom 8  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Dla mnie jest to bezsensowne gdybanie.
    Jedź, obejrzyj auto ( najlepiej z kimś co sam naprawia/handluje )i wszystko bedzie jasne.
    To ty bedziesz wykładał kasę i ponosił odpowiedzialność zakupu.
    Ponadto nigdy nie napalaj sie na samochód ( bo ładne felgi, tuning), stan techniczny jest dla kupującego najważniejszy, a optyczny dla sprzedającego...

Chodzi o to że wolę pogdybać a są trzy powody. Pierwszy narazie po prostu rozglądam się za jakimś fajnie wyglądającym i sprawnym autem a po drugiej nie mam jeszcze uzbieranej kapuchy na auto.. Sens w tym że wolę ze sporym zapasem się upewnić i dowiedzieć czegoś o samym aucie, jakie są jego wady i plusy. A po trzecie nie mogę sobie od tak pojechać gdyż mieszka odemnie ponad 450 kilometrów.

@Adalberd
    Dostałem emaila z odpowiedzią "Niestety, brak jest odnotowanych ostatnich przegladow technicznych wraz z danymi autoryzowanych serwisow Opla w naszych bazach danych."

0
  • Pomocny post
    #25 06 Paź 2011 13:59
    Adalberd
    Poziom 13  

ramhell napisał:

@Adalberd
    Dostałem emaila z odpowiedzią "Niestety, brak jest odnotowanych ostatnich przegladow technicznych wraz z danymi autoryzowanych serwisow Opla w naszych bazach danych."

mhmm to dziwne, Niemcy raczej serwisują auta w ASO

0
  • #26 06 Paź 2011 15:23
    ramhell
    Poziom 8  

Adalberd napisał:
    ramhell napisał:

@Adalberd

mhmm to dziwne, Niemcy raczej serwisują auta w ASO

I jeszcze to ale nie zmienia to faktu że nie posiadają informacji na ten temat

"Ponizej znajduja się dane ASO, ktory sprzedal samochod, zarejestrowany w bazie danych General Motors:
    Dealer:
    AUTOHAUS BUCKER & WITTE GMBH
    Adres:
    KONRAD-ADENAUER-PLATZ 5-6, BOCHUM, , 44787, Germany
    Telefon#
    0234/964060"

Sprzedawca na allegro nie raczył odpisać kiedy został sprowadzony do Polski

0
  • Pomocny post
    #27 06 Paź 2011 16:20
    chojinka
    Poziom 27  

jak sprezedawca z allegro nie raczy wysłać zdjęć lub odpisac to z góry skreślaj takich sprzedawców. czekają tylko na telefon i wtedy są kryci bo powiedzieć możesz wszystko a na piśmie to już co innego. zawsze można ściągnąć program do telefonu aby nagrywać rozmowy i w razie kłamstwa wykrytego po zakupie auta można szybko odzyskać kasę za naprawy...
    pamiętaj że kupno auta na giełdzie jest tez bardzo ryzykowne gdyż często auto jest dobrze odpicowane a sprzedający ma zawsze jakieś ale... ale po co jechać tam daleko na stację jak możemy jechać tutaj - do kolegi...

0
  • #28 06 Paź 2011 17:04
    ramhell
    Poziom 8  

Po opisie ogólnym i tylko zdjęciach co dał prezentuje się bardzo dobrze, obawiam się właśnie tego jak wspominałeś że po drugiej auto super błysk a po zakupie będzie kupa roboty. Przejechał się ktoś z was na takim systemie ?

0
  • #29 06 Paź 2011 18:35
    Adalberd
    Poziom 13  

Kolego po zdjęciach ani tym bardziej po opisie nie można nic stwierdzić o stanie auta!! Zapamiętaj sobie to dobrze! Jak szukałem Astry dla siebie, wiele miało super zdjęcia i opis - jakie to super autko i w super stanie, tylko później przy oglądaniu na żywo okazywało się, że to totalne wraki...Jak chcesz kupić daną markę np. Opel Astra G wejdz na forum tej marki astra-g.pl są tam ludzie z całej Polski i poproś ludzi z danego województwa bądź miasta gdzie stoi auto z ogłoszenie o wstępne sprawdzenie.
    Nie ma sensu machać kilometrów żeby się rozczarować albo co gorsze z braku laku kupić to co jest (na też handlarze liczą, ze przyjedziesz i pod wypływem emocji albo z braku lepszej opcji kupisz od nich wóz, mimo że z autkiem jest nie do końca ok).
    Na niektórych handlarzy działa tekst przez telefon, coś w stylu: "Przyjadę obejrzeć autko z lakiernikiem, mechanikiem, czujnikiem lakieru, jeżeli okaże się, że stan faktyczny nie zgadza się z Pana opisem to zwracasz mi koszt dojazdu" Jeżeli koleś powie ci na to "yyy to ja nie wiem...yyyy może niech Pan poszuka coś innego" to już wiesz, że coś kręci...

0
  • #30 06 Paź 2011 19:10
    ramhell
    Poziom 8  

Adalberd napisał:
    Kolego po zdjęciach ani tym bardziej po opisie nie można nic stwierdzić o stanie auta!!

Widocznie źle mnie zrozumiałeś bo trzeba być aby myśleć że jeśli z wyglądem jest dobrze to i mechaniką też. :)

A z tym forum to świetna myśl.

-1