Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox + ZTE 2 Gniazda ADSL osobne łącza

02 Paź 2011 01:06 3559 10
  • Poziom 14  
    Witam

Posiadam 2 Gniazda internetu typu ADSL od Dostawcy Neostrada i Netia.
    Brat uparty założył Netię ale mniejsza o to ;).
    Chciałbym połączyć te 2 modemy, aby nie było problemów z dostępem do internetu bo jak wiemy na linii ADSL zmienia się IP co 24h. Wiem że można wyłączyć wyłączyć DHCP z Livebox`a i mam wtedy internet z Netii nawet po Wi-Fi. moje pytanie brzmi można coś takiego zmowtkować ?? mam switch 8 Portowy ASMAX NS-880, Livebox wersja 1.2 czyli z czerwonymi pięcioma diodami :) oraz modem ZTE ZX831AII.

Pozdrawiam :)
  • Poziom 39  
    Co ma DHCP do dostawcy neta ?
    W netii tez się zmienia IP
    Masz dwa gniazdka telefoniczne ale na jednej czy dwóch liniach, dwie linie wchodzą do domu czy jedna ?
    Po co chcesz mieć dwa nety ?
  • Poziom 14  
    no właśnie mój brat Uparty był i kupił internet w Netii Gdy ja już od dawna mam internet od Neostrady :) i ja się pytam czy można jakoś to zmostkować ?? Są 2 linie osobne internetu na 2 osobnych gniazdkach które są obok siebie ;D i ten modem ma DHCP i tak samo Livebox i jak wyłączę DHCP z livebox`a to Modem wtedy daje internet jak włącze i zresetuje ustawienia czyli w konsoli cmd wpisze "ipconfig /renew" zmienia się na Liveboxa :)
  • Poziom 39  
    Teoretycznie sie da np na linuxie, tak bedzie trudno bo niby jest polaczenie mostkowe w windows ale to w sumie tylko do połączenia dwóch rożnych sieci aby sie widziały nie wiem jak sie to zachowa gdy w sieci sa dwa źródła neta

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic721329.html
  • Poziom 14  
    jak narazie zrobiłem że netia jest na Wi-Fi a po kablu mam Neo a pomimo modem neti niema wifi ;D
  • Poziom 39  
    Na jednym urządzeniu ?
    Netia obecnie daje router o nazwie Netia Spot wiec ma wifi, ty masz zte, na pewno dala ci go netia ?
  • Poziom 14  
    nie nie nie Modem ZTE ma wyjście Ethernet i serwer DHCP w sobie więc wyłączyłem DHCP na Livebox i mam Routing z Netii a podpinam sie pod mojego Liveboxa jeśli chodzi o nazwe a nazwałem go JerryDom a jak na ustawie bramke z 192.168.0.1 (modem ZTE) na 192.168.1.1 to mam wtedy już Liveboxa czyli neostrade :)
  • Poziom 39  
    No czyli podłączyłeś pod jedna siec dwóch dostawco tylko ze nie jesteś w stanie kontrolować którego chcesz używać w danej chwili np neo do p2p, a netia do stron www
  • Poziom 14  
    dokładnie :) próbuje jakoś to rozwiązać ale nie wychodzi ;D
  • Poziom 39  
    I nie wyjdzie, musisz ustawić skrypt który będzie w stanie odpowiednio dzielić pakiety na jedno lub drugie ip, info co i jak masz w czwartym poście tego tematu
  • Poziom 2  
    Witam,
    Pytanie moze trosze nie na temat, ale czesciowo tak, nie chcialem nowego topica zakładać. Mam liveboxa w zestawie funpack hd od 23.12.2011 i moja radosc z szybkiego neta od samego poczatku jest tlumiona przez genialne urzadzenie tp livebox....wrrrrr...

1.Problem pierwszy jaki mialem z liveboxem, to to, że urządzenie zawieszało się po około 2 godzinach pracy, non-stop. SSID niewidoczny, dhcp nie przydzielal ip, telefon nie działał,kompletny brak zycia...dopiero twardy reset i znowu działał, pingujac gubil pakiety i czas odpowiedzi był zbyt dlugi nawet jak dochodzily...no nic problem czesciowo rozwiazalem podloczylem swoje urzadzonka d-linka-g624m ktory robil za modem dsl i wifi. Zrobilem bridga z tp-linkiem wr941n i wszystko działało wysmienicie i konfiguracja rowniez bez najmniejszych problemow przebiegła. Problem ktory nie jestem w stanie swoim sprzetem rozwiazac jest w dalszym ciagu ten nieszczesny voip ;/. W zwiazku z tym zadzwonilem do tpsy w sprawie uszkodzenia liveboxa i w ciagu zaledwie 2 godzin zjawil sie gosc z nowym liveboxem. Potwierdzil moja diagnoze i wymienil liveboxa...
    2.Teraz zaczyna sie kolejny problem z ktorym walcze od kilku godzin i stwierdzam, ze wszystko co wiem na temat sieci w przypadku liveboxa nie ma żadnego znaczenia. Chce rowniez za pomoca tp-linka wr941n zrobic bridga przy wykorzystganiu wds , bo zasieg tego liveboxa pozostawia troszeczke do zyczenia. Problem niby latwy do rozwiazania, ale tu zaczynaja sie schody..w tp-linka l liveboxa ustawilem na takim samym kanale 9(nie ma wiecej zadnej innej sieci na tym kanale), w tp-linku wylaczylem dhcp, zmienilem adres bramy w tp-linku na na 192.168.1.2 aby ip sie nie pokryly z brama liveboxa, dla celow testowych wylaczylem calkowicie szyfrowanie, livebox w tym momemencie automatycznie ustawia filtracje po macu, ktora tez wylaczylem, ssid ustawilem taki sam w oby przypadkach, dodam tez ze probowalem ustawienia z innym ssidem i na innym kanale(bo pomysly mi sie kocznyly), ip wpisywalem na sztywno, jako brame oczywiscie liveboxa....i w takiej konfigruacji jak neta nie bylo tak i nie ma, nie pinguje sie livebox, albo z dhcp przydziela jakis ip z krzakow. Zrobilem nawet tak, ze za serwer dhcp zrobilem tp-linka, a na liveboxie go wylaczylem dalej bez skutku. Zauwazylem ze livebox w ogole ma problem z dhcp, mialem raz taka systuacje ze po twardym resecie wpisujac domyslny klucz liveboxa(ten z naklejki) lub naciskajac przycisk qss nie mogl sie polaczyc z wifi, po kablu podobnie, pomimo ze adres ip ustawiony byl na karcie aby przypisywal z dhcp i jedyne co zostalo zwrocone to jakies krzaki... poszlo dopiero jak na sztywno wpisalem ustawienia ip i dhcp jakby sie odwiesil i zaczol wtedy jakos normalnie przypisywac ip........

Wiem ze za duzo problemow tutaj poruszylem, ale to takie moje dosiwadczenia z uzytkowania tego "wspanialego" urzadzenia.
    Moze uda wam sie odpowiedziec chociaz na moje jedno pytanie, dla mnie najwazniejsze. CZy ktos probowal przy wkykorzystaniu trybu wds polaczyc liveboxa z jakims routerem, a mianowice tp-linkiem? Ja sie osobicie poddaje w tym temacie.