Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh 3224c - słaby wydruk po utrwaleniu w grzałce

serwis.copyart 02 Oct 2011 09:37 1970 6
 • #1
  serwis.copyart
  Level 13  
  Witam.
  W ricohu 3224c mam taki problem, że maszyna robi słabe-blade wydruki, takie niedobite jakby brakowało tonera. Doszedłem już do tego że tonera nie brakuje a powodem tej słabej kopii jest...grzałka. Ewidentnie widać na wydrukach że pola pokryte tonerem po przejściu przez grzałke dostają jakiś takich plamek,cętek- tak jakby toner się nie utrwalał równomiernie. Zamieniłem grzałkę z innej i od razu wszystko jest OK.
  Zastanawiam się , bo w serwisówce nie znalazłem opisu takiej usterki- czy to tylko wina tego zespołu olejowego, czyli że nie nakłada dobrze oleju i stąd takie słabe utrwalanie - czy też trzeba wymienić całą tą grzałkę? Nie mam za wiele styczności z tym modelem i prosiłbym o opinie kolegów którzy zetknęli się z tym problemem. Zespół olejowy nie jest najtańszy i nie chciałbym bez sensu go wymieniać jeśli nie miało by to pomóc. Przebieg tej grzałki jest niby 190 tysięcy- ale nie wiem pewno czy jest prawdziwy.
  pozdrwiam i czekam na sugestie.
 • #2
  huberto233
  Level 26  
  A uzywasz toner oryginalny ?
 • #3
  serwis.copyart
  Level 13  
  tak, tonery tylko oryginalne, dewelopery i bębny mają zaledwie po 40 tys. i tak jak napisałem po wymianie grzałki (całej) z innej maszyny objaw znika.
 • #4
  gasior
  Level 26  
  A czy maszyna nie wydaje przy okazji piskliwo-placzliwego dzwieku przy puszczeniu okolo 20 kopii na raz (moga byc nawet puste kartki)?
 • #5
  cezar80
  Level 27  
  W tym modelu taki objaw występuje jeśli wadliwy jest zespół olejowy. Za mało dostaje się oleju na grzałkę lub po prostu go brakuje. Miałem jeszcze przypadek w jednej maszynie że to sprzęgiełko oporowe na wałku olejowym było odwrotnie założone i zamiast oliwić wałki to tylko ocierało o nie ( a łatwo to pomylić bo w partsie i manualu są narysowane przeciwnie):D Po dłuższym takim złym założeniu leciały koła napędu.
  proponuje jednak zainwestować w nowy zespół olejowy.
 • #6
  gasior
  Level 26  
  Dlatego pytalem o te dziwne dzwieki - maszyna wydaje je w momencie gdy filc na zepole olejowym jest oklejony nagarem tonerowym - a wiec nie ma transferu oleju na walek rozprowadzajcy go po powierzchni pasa grzejnego. Wystarczy zeskrobac nagar i po klopocie. Kupowanie nowego zespolu olejowego troche mija sie z celem, gdzy z czasem tak czy siak powstanie kolejna warstwa nagaru. Pozdrawiam
 • #7
  serwis.copyart
  Level 13  
  Czyszczenie pomogło, choć łatwo nie było. Ciekawe jak z trwałością tego zabiegu, mam nadzieje że jeśli dopiero pierwszy raz był dokonany to objaw złego utrwalania tak szybko nie powróci. dzięki za pomoc.