Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka karcher K7.400 sama się wyłącza i włącza.

lukpio3 02 Oct 2011 13:38 27977 4
    lukpio3
    Level 21  
    Witam.
    Podobne tematy są już na forum i generalnie w internecie ale w żadnym z nim nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Otóż posiadam myjkę karcher K 7.400. Jest to najwyższym model z takich amatorskich myjek i kupując go miałem nadzieję że będzie pracowała niezawodnie ale niestety pomyliłem się. Praktycznie zawsze, po włączeniu myjki i po rozpoczęciu pracy nią zaczyna przerywać. Włącza się i wyłącza. Może opiszę krótko jak to się dzieje. Wciskam spust na pistolecie, zaczyna lecieć woda po czym jakby silnik myjki tak słabł i się wyłącza, po chwili znowu się włącza i nagle tak jakby słabł i się wyłącza i tak w kółko. Oczywiście po jakimś czasie myjka zaskakuje i pracuje normalnie. Ale wydaje mi się że nie powinno tak być. Znalazłem w necie że problemem jest dysza która mogła się zabrudzić lub uszkodzić. Mam 3 dysze i na każdej jest dokładnie to samo. Jedna z dysz jest nowiutka i nie używana była nigdy i na niej jest ten sam problem. Myjka nie jest stara bo kupiłem ją pod koniec czerwca i przepracowała może dosłownie z godzinę czasu w sumie. Mogę ją oddać na gwarancji ale to jest jakby nie patrzeć czas a dwa może problem jest jakiś błahy i nie trzeba odrazu do serwisu oddawać. Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam.
    adamo74
    Level 11  
    witam jakiej długości masz przewód zasilający w wodę możliwe ze w przewodzie jest powietrze przed podłączeniem odkręć kran i przelej wodę żeby wygoniło powietrze i sprawdź czy dalej jest tak samo ja w niższym modelu miale troszkę podobne objawy i to pomogło
    lukpio3
    Level 21  
    No fakt, tu trochę masz rację że nigdy nie odkręcam najpierw wody tylko od razu biorę wąż i podłączam do myjki a potem dopiero odkręcam wodę. Potestujemy i zobaczymy. Jak problem będzie się powtarzał będę zmuszony oddać myjkę do serwisu, nie ma wyjścia.
    volt50
    Level 11  
    potwierdzam słowa kolegi karchera należy najpierw przepuścić woda powietrze w układzie zasilania woda będzie powodować właśnie takie dolegliwości tak poza tym myjka całkiem fajna ogólnie wole HD lepsze kopyto

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
    tomkar24
    Level 2  
    w modelach niższych przyczyna takiego zachowania myjki jest pęknięcie głowicy
    ale tam są stosowane plastikowe głowice
    za prawie 1900zł można kupić już myjkę z mosiężna głowica