Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vento Volkswagen 1.9 TDI 1Z Nie grzeją świece żarowe

02 Oct 2011 16:20 7532 5
  • Level 10  
    Witam.Mam problem z grzaniem świec zarowych w VW Vento 1995r. 1.9 TDI silnik 1Z. Otóz wymienione Świece,Wymieniony czujnik temperatury na nowy,Przekaźnik Świec Sprawny,i Przekaźnik Systemowy też Sprawny.Po przekręceniu zapłonu na zimnym silniku włącza sie kontrolka świec na ok 1sek. i gaśnie,ale niestety nie ma prądu na świecach...Przeglądnąłem całą instalacje,wszystko jest wydaje mi się ok... Po rozłączeniu wtyczki od czujnika temperatury Świece grzeja. ma ktoś może schemat Do instalacji Świec Żarowych, bo zastanawiam sie czy jest jeszcze jakis dodatkowy sterownik do Świec czy też jest sterowanie bezpośrednio z Z głównego Sterownika. Prosze o podpowiedź.Z góry dziękuję.
  • User removed account  
  • Level 10  
    No to nie wiem,temp.na zewnątrz ok 6-10 st,a jest problem z rozruchem silnika,cięzko ma zapalic jak zimny,jak juz zapali to szarpie i nie równo chodzi....Wiec nie wiem.Jezeli to prawda ze w dodatniej temp.nie załączy świec to jak to można zrobić zeby chociaz na te kilka sekund załączyć te Świece?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Oszukać przekaźnikiem odcinającym sygnał z czujnika, taka rzeźba.
    Doprowadzić samochód do porządku, naprawa profesjonalna.
  • User removed account  
  • Level 12  
    Witam
    Przekaźnik świec żarowych (J52) jest sterowany przez sterownik silnika. Tak Jak napisał kolega wyżej, system nie używa świec w temperaturach dodatnich. Sugerował bym odczytać błędy ze sterownika silnika i dla własnego spokoju wykonać test/aktywację przekaźnika świec. Częstą przyczyną problemów z rozruchem zimnego silnika jest nieprawidłowo ustawiony statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku, który również można sprawdzić urządzeniem diagnostycznym.
    Pozdrawiam