Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Starflite 25 - Motorower (50ccm) - gaśnie po kilkunastu sekundach.

02 Oct 2011 20:38 1881 8
  • Level 9  
    Witam Wszystkich Użytkowników! :)

Wczoraj dostałem taki zabytkowy motorower, a nazywa się Starflite 25 i jego pojemność to 50 centymetrów sześciennych. :D

No i od razu po skręceniu kierownicy postanowiłem go odpalić, nalałem benzyny i tak kręcę i kręcę tymi pedałami, daję to "sprzęgło" a tutaj nic... :( I tak męczyłem się może z 20 minut aż w końcu usłyszałem pierwszy warkot silnika, no i zaraz zgasł, potem znowu odpalił. Jeździł strasznie powoli, a później przejechałem nim 100 metrów i zgasł, a teraz jak odpalam to zaraz po 5-10 sekundach gaśnie, a jak przygazuję, to tym bardziej gaśnie, myślicie, że to świeca? Nieee... Iskra jest w miarę dobra. Może to wina gaźnika albo simeringów? Możecie mi podać typ gaźnika lub simeringów do niego? ;>

Dodam, że motor miał 2 lata przerwy i stał u jakiegoś pana w szopie, ale chodził do tego czasu aż go przestał używać.

Co myślicie? ;>

Bo w necie ciężko znaleźć jakieś info na temat tego motorku, a jest fajny, taki stary typ, że aż mi się spodobał...

Z góry dzięki za pomoc,
    Rudziaaak
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 9  
    właśnie w tym problem że przeczyścilem gaźnik, a może to jest wywołane tym, że brakuje kilku uszczelek? (w gaźniku)
  • Level 9  
    Ahh ! @REFESH !

ej... a do tego motorku leje się mieszanke czy czyste, bo ja idiota nie pomyślałem i mogłem zatrzeć silnik, nwm :D, wie ktoś? jak trzeba z olejem, to z jakim? ;>
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 9  
    Okej, dzięki, a olej żółty czy czerwony? i możesz mi tak podać bardziej jaśniej? ile mam nalać oleju do 5 litrów benzyny? ile ml? ;>
  • User removed account  
  • Level 9  
    Kurde no... Paliłem, paliłem i paliłem... I 2 razy odpalił, przejechał z 50 metrów i gasł, zauważyłem że z gaźnika wypływa benzyna.. tzn kapie... tam jak jest filter ten, z tyłu... wie ktoś co jest? ;<

Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

@refesh - sorki za doubla

A jeżeli tego już się nie da naprawić, to może mi ktoś dać model gaźnika do tego? ;>
  • Level 9  
    @REFESH - Pomoże ktoś? ;>