Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tuner DVB-T na USB możecie polecić?

Grosheck 02 Paź 2011 20:58 15384 10
  • #1 02 Paź 2011 20:58
    Grosheck
    Poziom 12  

Witam,

Sprawdziłem szukajkę, nie ma za wiele na ten temat...
    pytanie postaram sie zadać w miarę konkretnie...

Jaki tuner DVB-T na USB możecie polecić?

Wymagania:
    - tylko DVB-T, bez radia, analoga itp
    - antena w zestawie
    - wejście USB
    - jeśli to ma być WandTV to poprosiłbym o linka do sklepu (na popularnym serwisie aukcyjnym i w porównywarkach brak ofert)

Może jakieś opinie od użytkowników?

0 10
  • #2 03 Paź 2011 14:18
    Kasek21
    Poziom 43  

Używam Not Only TV LV5HD i Sobie chwalę. Tylko ja potrzebowałem także analog'a i możliwości zgrywania obrazu z magnetowidu więc jeżeli Ty nie potrzebujesz to szukaj czegoś tańszego.

Najlepiej jak ktoś poleci konkretny model, który sam używa - pozwoli to uniknąć problemów z konfiguracją/sterownikami co zdarza się dość często w tanich modelach. Druga sprawa to całkowicie zgadzam się z tym co napisał kpodstawa - jeżeli chodzi o tanie, które robi się drogie.

0
  • #3 03 Paź 2011 14:37
    Grosheck
    Poziom 12  

Kasek21 napisał:

Najlepiej jak ktoś poleci konkretny model, który sam używa - pozwoli to uniknąć problemów z konfiguracją/sterownikami co zdarza się dość często w tanich modelach. Druga sprawa to całkowicie zgadzam się z tym co napisał kpodstawa - jeżeli chodzi o tanie, które robi się drogie.

Dokładnie tak... wolę dopłacic więcej, ale miec spokój...

0
  • #4 03 Paź 2011 23:18
    sad_madman
    Poziom 27  

Ostatnio zaskoczyła mnie jedna rzecz - w CD Action właśnie był test tunerów (cyfrowe i hybrydowe) na USB i PCI. Nie jestem w stanie teraz powiedzieć, co oni tam wybrali godnego uwagi bo nie mam przy sobie tego pisma.

0
  • #5 03 Paź 2011 23:51
    danthe
    Poziom 29  

W teście CDA pierwsze miejsce wśród samych DVB-T na USB zwyciężył Not Only Tv LV5TQUBE.

0
  • #6 07 Paź 2011 16:46
    Grosheck
    Poziom 12  

temat do zamkniecia...

0
  • #7 07 Paź 2011 21:18
    danthe
    Poziom 29  

Może podzielił byś się wyborem i opisał nabytek? Temat zamykasz sam, odpowiedni przycisk masz do dyspozycji.

0
  • #8 10 Paź 2011 11:09
    Grosheck
    Poziom 12  

po lekturze innych for kupiłem tuner do laptopa USB oparty na chipsecie IT9135, do tego antenkę długości max 15 cm.

Mieszkam ok 13 km od PKiN oraz 13km od Raszyna, 3 piętro.
    W calym mieszkaniu na laptopie słyszę tylko urywany głos, bez obrazu.

Gdy postawię tą antenkę na parapecie, odbieram Polsat HD bez zakłóceń i pozostałe kanały z zakłóceniami...

wiem, że lepsza jest antena zewnętrzna, ale wolałbym za wszelka cene tego uniknac...

Testowałem zestaw na starej antenie pokojowej do odbiory TV analogowej podlączanej również przez zasilacz do gniazdka (wnioskuję więc, że miała wzmacniacz).

Antena stała nie na parapecie, ale na biurku i wszystkie kanały odbierały prawie idealnie.

Obecnie pytam na innym forum, jaką antenę wewnętrzną ze wzmacniaczem polecają do DVB-T...

0
  • #9 10 Gru 2011 14:56
    Januszek1945
    Poziom 1  

Ja mam trochę innego Blaze video (6.0) w USB, kupiony na Allegro za 54 zł. Odbiera mi na fabrycznej antence (ok.15 cm) z Błeszna i Wręczycy w pokoju skierowanym na Wręczycę (Błeszno jest po przeciwnej stronie mieszkania). Rozdzielczość filmów jest mniejsza od rozdzielczości laptopa, dlatego obraz powiekszony na cały ekran dobrze jest oglądać z odległości ok. 1 m. Problemem jest brak EPG, który raz mi się pojawił ale nie mogę go odbierać, mimo podłączenia innej anteny ze wzmacniaczem. Teraz mam 14 kanałów + obraz kontrolny z Puls 2. Pilot jest prymitywny, dlatego go nie używam, tylko steruję myszką.

0
  • #10 10 Gru 2011 16:38
    OryginalnaNazwaUżytk
    Poziom 8  

ja mam ten i jest dobry Jaki tuner DVB-T na USB możecie polecić?

troche zle sieci w gnieździe USB wystarczy go trącić i przerywa - mam go na przedłużaczu usb i wtedy działa bardzo dobrze.

0
  • #11 05 Wrz 2012 23:03
    Krisgem
    Poziom 10  

Ja ostatnio nabyłem nowy model tunera cabletech URZ0184, co ciekawe o czym producent nie pisze w specyfikacji tunera, oprogramowanie do niego dołączone pozwala na słuchanie radia, o nagrywaniu i edytowaniu nie pisze bo to chyba oczywiste Co do gniazda antenowego to bez żadnych przejściówek jak w przednim tunerze można podłączyć normalną antenę Poza tym jest bardzo praktyczne w obsłudze (kilka print screenów):

Jaki tuner DVB-T na USB możecie polecić? Jaki tuner DVB-T na USB możecie polecić? Jaki tuner DVB-T na USB możecie polecić?

link do sklepu gdzie tanio go wyrwałem:
    http://www.akcesoria-24.pl/tuner-komputerowy-do-telewizji-dvb-t-cabletech-id-57.html

0