Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawianie rozrządu KIA Sorento 2.5 CRDI

miszka4 02 Paź 2011 20:59 20381 10
  • #1 02 Paź 2011 20:59
    miszka4
    Poziom 9  

Czy ktoś wie jak ustawić rozrząd w KIA Sorento 2.5 CRDI Wymieniam głowicę i nie chciałbym czegoś skopać.Z góry dziękuję za pomoc.

2 10
  • Pomocny post
    #2 02 Paź 2011 21:53
    zeimp
    Moderator na urlopie...

No pewnie, że wiemy :D Moja rada - przyglądnij się dobrze napinaczowi, jeśli nie jesteś pewny, czy ok - wymień. Reszta poniżej:
    Ustawianie rozrządu KIA Sorento 2.5 CRDI

10
  • #3 03 Paź 2011 09:07
    miszka4
    Poziom 9  

Śliczne dzięki za pomoc.Może kiedyś się zrewanżuję swoją wiedzą.Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

Jescze jedno pytanie. Jest możliwosć ustawienia samego ostatniego łańcuszka pompa-wałki,czy musze ustawiać wszystkie od początku?

3
  • Pomocny post
    #4 03 Paź 2011 15:12
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Ustawisz bez problemu ;)

6
  • #5 03 Paź 2011 15:43
    miszka4
    Poziom 9  

Z tym ustawieniem to doszedłem:idea:Wszystko ustawilem jak należy odpalam a tu silnik głośno pracuje.:cry:Co jest ?Otwieram do rozrządu a tu napinacz wbił się w ślizg.Co mogło być przyczyną?Wysokie ciśnienie oleju?Szczęście że nic więcej nie poległo.

0
  • #6 03 Paź 2011 20:05
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Pisałem przecież:

zeimp napisał:
    Moja rada - przyglądnij się dobrze napinaczowi, jeśli nie jesteś pewny, czy ok - wymień.

One tak mają, że po zdemontowaniu i ponownym montażu...się rozlatują :D Twoje szczęście :D

0
  • #7 04 Paź 2011 07:30
    miszka4
    Poziom 9  

Zamówiłem nowy napinacz i ślizg.Masz może jakieś sugestie na co należy zwrócić uwagę przy montażu nowego.Troszkę mnie zdziwiła:?: ta sytuacja bo napinacz wydawał się być dosyć sztywny ,sprężyna trzymała ,zaworek też, a tu taki kwiatek:cry:.I żebyś mnie dobrze zrozumiał napinacz był na swoim miejscu tam gdzie powinien, w całości, tylko wbił się w ślizg. Dla mnie to wyglądało jak by za mocno docisnął.

0
  • Pomocny post
    #8 04 Paź 2011 09:30
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Po zamontowaniu nowego, obracaj ręcznie kilka razy wałem korbowym (nasadką za śrubę na kole pasowym), aby napompować oleju do napinacza powoli. Gdybyś tak zrobił przed odpaleniem, wszystko było by w porządku.

1
  • #9 04 Paź 2011 20:11
    miszka4
    Poziom 9  

Jeszcze raz dzięki.:D

1
  • #10 24 Sty 2017 14:09
    cieniu84
    Poziom 9  

Witam proszę o pomoc !!
    jestem po wymianie wału :( planowanie głowicy itp wszystko było ok do 1 uruchomienia :( strasznie tłucze zaworami (chyba ) az uwaliło 1 dźwigienkę po rozmowie z mechanikiem powiedział ze zle ustawiony rozrząd niby robiłem zgodnie z ilustracja z powyżej tylko co ta sa za punkty 14 i 6 ta są jakieś blokady ??? jeśli ktoś coś wie proszę o szczegółowy opis co mam zrobić bo dziś rozkręcam wszystko od nowa :(

1