Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

A4sedan 98' centralny zamek ryglowanie drzwi

nikilauda111 02 Oct 2011 21:42 1290 5
    nikilauda111
    Level 9  
    Witam,
    Od jakiegoś czasu po wyłączeniu zapłonu c.z. nie zwalnia rygli we wszystkich drzwiach. Trzeba to zrobić ręcznie. Ponadto po włączeniu zapłonu ryglują się wszystkie drzwi chyba, że któreś są otwarte to wtedy drzwi pozostają nie zamknięte.Proszę o pomoc, co zrobić żeby powrócić do pierwotnej sytuacji tj. ręczne sterowanie ryglowaniem drzwi.
    yasiu.brzeg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zbyt mało informacji, w których drzwiach otwiera a w których nie? Jaki alarm dołożony? Jak wygląda sytuacja przy załączaniu i wyłączaniu z pilota?
    nikilauda111
    Level 9  
    Chodzi o wszystkie drzwi. Dodatkowy alarm Langeford. Jak załączam alarm z pilota to ryglują się drzwi, a jak wyłączam alarm to muszę odryglować drzwi z kluczyka. Kiedyś załączałem i wyłączałem alarm z pilota.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    nikilauda111 wrote:
    Kiedyś załączałem i wyłączałem alarm z pilota.

Napisz jeszcze raz punkt po punkcie, co działa a co nie działa
    (pisząc , zwróć uwagę, że ryglowanie zamka a zamykanie zamka to dwie różne funkcje).

Jeżeli dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź, to uzbrajając alarm pilotem zamykasz centralny zamek, ale rozbrajając alarm pilotem to centralny zamek się nie otwiera ?
    Jak działa centralny zamek "z kluczyka" ?
    nikilauda111
    Level 9  
    Jest tak:
    1. Zamykając drzwi przy użyciu c.z. uruchamianego z kluczyka blokują się wszystkie drzwi, alarm się nie załącza.
    2.Otwierając drzwi przy użyciu c.z. uruchamianego z kluczyka odblokowują się wszystkie drzwi, alarm się nie wyłącza.
    3. Wciskając pilota od alarmy załącza się alarm (1 sygnał) i jednocześnie blokują się wszystkie drzwi.
    4. Wciskając drugi raz pilota od alarmu (2 sygnały) wyłącza się alarm, ale nie odblokowują się żadne drzwi. Odblokowanie drzwi przy użyciu kluczyka.
    5. Przekręcając kluczyk w stacyjce w kierunku zapłonu przy zamkniętych wszystkich drzwiach blokują się zamki we wszystkich drzwiach ( nie działa przy otwartych nawet jednych drzwiach)
    6. Wyjmując kluczyk ze stacyjki nie odblokowują się żadne drzwi, trzeba to zrobić ręcznie.
    milejow
    Level 43  
    Zlokalizować alarm i sprawdzić, czy w momencie otwierania z pilota system podaje masę na przewód otwierania