Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić WOM hydrauliczny w ciągniku?

02 Paź 2011 21:42 6799 8
  • Poziom 8  
    Witam.
    Jak w temacie.
    Potrzebuję pomocy w skonstruowaniu WOM-u w ciągniku marki Sam.
    Jeśli to możliwe proszę o konkretne propozycje, to znaczy jaka wydajność podzespołów oraz z jakich części musi się składać, żeby miał obroty jak WOM oryginalny czyli ok 560 obr/min.
    Z WOM-u chcę napędzać najbardziej grabiarkę listwowa ale jeśli by była możliwość to pasuje to tak skonstruować, żeby w przyszłości była możliwość podpięcia czegoś większego.
    Z góry dziękuję za wszelkie informację. :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Napęd może być wzięty ze skrzyni jako że jest to układ w którym mechanizm różnicowy jest w skrzyni zaspawany i jedna półośka wychodzi na napęd skrzyni biegów a druga jest ewentualnie wolna ale nie wiem czy tyle obrotów wystarczy a jak nie to trzeba jakoś kombinować z silnika silnik ma ok 60 KM,budżet? to właśnie próbuję określić ile to by kosztowało
  • Poziom 8  
    A dałoby się określić jakie parametry muszą być takiego silnika oraz jaka wydajna pompa?
  • Poziom 34  
    Ja na Twoim miejscu bym się nie pchał w napęd hydrauliczny, wolałbym układ mechaniczny. Myślę, że wyjdzie znacznie taniej.
  • Poziom 21  
    krzysiek7 napisał:
    Ja na Twoim miejscu bym się nie pchał w napęd hydrauliczny, wolałbym układ mechaniczny. Myślę, że wyjdzie znacznie taniej.

Popieram. Napęd hydrauliczny nie znosi oszczędności. Koszty będą duże, a efekt przy używanych, niewiadomego pochodzenia częściach może być mizerny. Do tego przecieki, które będą, konieczność utrzymania czystości, filtracja, chłodzenie oleju przy wiekszym obciążeniu, straty mocy itd.
    Jeżeli masz możliwość wykorzystania mechaniki dla WOM to nie myśl nad hydrauliką.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Heh dziękuję wszystkim za fachowe opinie,zwracając się z tym pytaniem miałem nadzieję że dowiem się co nieco o takim rozwiązaniu i z przytoczonych wypowiedzi muszę przyznać że rozwiązanie jest skrajnie nieopłacalne żeby to zrobić dobrze . Pozostaje za tym rozwiązanie mechaniczne jako tańsze oraz w tym przypadku jak najbardziej bezproblemowe oczywiście w zależności od wykonania. Pozostaje mi więc tylko znaleźć odpowiedniego fachowca i przynajmniej teraz wiem czym mu tyłka nie zawracać he he :) . Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc :)