Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 2.5 tdi 2000r automat zgasł i nie chce zapalić

02 Paź 2011 23:39 6261 16
 • Użytkownik usunął konto  
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Z jakiegoś powodu wystawił komunikat o braku ciśnienia oleju. Jaki jest poziom oleju?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Użytkownik usunął konto  

 • Poziom 27  
  Pompa uszkodzona mechanicznie,szama naprawa elektroniki tu nie wystarczy,zregenerować pompe mechanicznie i wtedy zamontować sterownik jak chcesz dzwoń.
 • Użytkownik usunął konto  

 • Poziom 27  
  Na boku pompy na na nadlewie korpusu.
 • Poziom 37  
  Ten błąd 01268 - nastawnik podaje, precyzyjniej: "ustala" dawkę paliwa poza zakresem parametrów; to objaw różnego rodzaju niedomagań nastawnika: brud, przesunięcie przy przykręcaniu z powrotem po naprawie (nawet 0,1mm robi sporą różnicę na dawce) itd.
 • Użytkownik usunął konto  

 • Poziom 27  
  Kolego Zico63 chyba ci się pompy pomyliły to pompa vp44 i poruszaj sobie w niej nastawnikiem,to nie silnik 1.9czy 2.5 rzędowa piątka gzie młotkiem się dawkę ustawia.
 • Poziom 37  
  niuniu36 napisał:
  Kolego Zico63 chyba ci się pompy pomyliły to pompa vp44 i poruszaj sobie w niej nastawnikiem,to nie silnik 1.9czy 2.5 rzędowa piątka gzie młotkiem się dawkę ustawia.

  Coś mi się wydaje, że jak najbardziej Kolega ma rację - :please: A tak coś mi rocznikowo nie pasowało...
 • Poziom 18  
  tycek2003 napisał:

  Na rynku jest wiele pomp za 1000-1200zł z gwarancją na 2-3miesiące. Do tego firma z Zylina (chyba taka miejscowość mam nr) prowadzi zamianę pomp. Wysyłasz starą do regeneracji i przysyłają już zregenerowaną inną za 1400zł i z półroczną gwarancją.


  Jeśli masz pieniędzy zbyt wiele to oddaj ubogim.
  Poczytaj ich komentarze http://allegro.pl/show_user.php?uid=15295065
  Wpisz również w google GAZMOT ŻYCHLIN
  Osobiście oddawałem im pompę to naprawy, najpierw naciągneli mnie na dodatkowe 200zł. W "nagrodę" dostałem umytą po wierzchu niesprawną pompę, nie nosiła ona najmniejszych śladów rozkręcania. Silnik dało się uruchomić dopiero po przestawieniu zapłonu, dlatego że stał tłoczek przyśpieszacza. Stwierdzili że to moja wina bo nalałem brudnego paliwa. Mimo to reklamację uznali. Druga pompa była już chyba umyta również w środku bo nosiła wyraźne ślady rozkręcania, przestawione było jedynie koło pompy ale z tym poradziłem sobie.
  Albo droga ale uczciwa regeneracja z nowym sterownikiem (stary do zwrotu) albo używana pompa za 1000zł. Aby jeszcze trochę popracowała to koniecznie trzeba ją dokładnie umyć, w razie konieczności wymienić tłoczek.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 18  
  Cytat:
  Poczytałem o regeneracjach w serwisia bosha i tam także rozbierają na częsci pierwsze i myją dokładnie z syfów czyszczą później jakims srodkiem polerskim dla wygładzenia powierzchni tłoczka i spowrotem składają do kupy. Jedynie uszczelki za 60zł wymieniaja i uzwojenia elektromagnesów z zaworami max 250zł. Tyczy sie to części mechanicznej. Jak elektronika to już brak mam informacji ale sterownika na nowy napewno nie wymienią może samą płytkę??

  Chyba żartujesz :D Jeśli pompa trafia do serwisu to ma zapewne uszkodzony sterownik, nikt go nie naprawia tym bardziej nie wymienia uzwojeń cewek. Nowy sterownik jest z cewką zaworu dawki, z zaworem przestawiacza i czujnikiem obrotu (nikt tego nie lutuje). Do tego jeszcze wymieniany jest tłoczek przestawiacza, nie pamiętam czy razem z cylindrem. Ja bynajmniej dostałem wszystko w/w wraz z pompą. Zapewne wszystkie uszczelki też są wymieniane. O ile dobrze pamiętam kosztowało to jedyne 2800zł.
  Wiadomo że to ostateczność, dlatego też zawsze próbuje się wymienić tranzystorek, czasami uszkodzenie elektroniki sięga znacznie dale. Jeśli po wymianie tranzystorka i umyciu pompy komputer nie zgłasza błędy to przedłuż zapewne to pracę pompy nawet o kilka lat. Bez mycia pompa może popracować 5 minut i ponownie uszkadza sterownik, te 5 minut to oczywiście nie reguła.
 • Użytkownik usunął konto  

 • Poziom 27  
  A jakie są kody błędów sterownika silnika i skrzyni,jak wygląda wartość kąta wtrysku i procentowa wartość wysterowania zaworu przestawiacza kąta.