Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC a stary telewizor, znikają programy.

szyparypa 03 Paź 2011 01:03 1908 1
  • #1 03 Paź 2011 01:03
    szyparypa
    Poziom 1  

Witam,jestem tu pierwszy raz i nie wiem,czy trafiłem w dobre miejsce.
    Mam problem i proszę o pomoc.
    Mój tata posiada stary kineskopowy telewizor oraz analogową kablówkę UPC - taki pakiet za ok.60zł - nie wiem dokładnie. Zaczęły znikać mu kanały,odbiór tv stał się fatalny. Zadzwonił do UPC,przyjechali i powiedzieli,że ma sobie kupić nowy telewizor,bo na starym już nic nie będzie odbierał. No ale nie każdego jest stać na nowy telewizor. Naczytałem się o tunerach DVB-T. I tu moje pytanie: czy gdybym kupił coś takiego,to telewizor złapie poprzez antenę kablówki programy? Bo podobno cyfrowa UPC i tak na starym telewizorze działać nie będzie.
    Proszę o pomoc. Dzięki.

0 1
  • #2 03 Paź 2011 02:37
    cepilek
    Poziom 26  

1. Cyfrowa UPC będzie działać na starym telewizorze za pomocą tunera o ile stary telewizor będzie sprawny.
    2. Skoro znikają Ci programy to zakup tunera nie pomoże bo psuje Ci się telewizor - tak przypuszczam skoro technicy powiedzieli to co powiedzieli a swoją drogą powinni powiedzieć także, że można też go naprawić co się nie opłaca...
    3. Najlepiej zakupić teraz telewizor z tunerem wewnątrz do odbioru nowej platformy telewizji bo po co gracić mieszkanie dwoma pudełkami i kablami pośrednimi skoro można to mieć już w jednym opakowaniu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2066893&highlight=

0