Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung le32r87bd brak synchronizacji dzwięku

maciora666 03 Oct 2011 08:30 1847 2
    maciora666
    Level 12  
    Witam!
    Mam problem z dzwiękiem w tym Tv Samsunga. Wygląda to następująco. Podłączyłem odbiornik DVB-T marki Signal z telewizorem za pomocą kabla HDMI, natomiast amplituner podpiąłem do odbiornika Signal przez złącze cyfrowe. Przy oglądaniu programów widać, że dzwięk w amplitunerze wyprzedza nieznacznie obraz na TV, jest to dosyć drażniące. Prześledziłem na forum kilka podobnych wątków ale nie udało mi się znaleźć stosownej odpowiedzi. Jeśli ktoś mógłby jakoś pomóc to dziękuję
    Pozdrawiam !
    hojlo1
    Level 35  
    Jeżeli np w amplitunerze nie ma korekcji opóźnienia (powinna raczej być). to tak będzie.

W TV każdy "poprawiacz obrazu" opóźnia sygnał, stąd różnica (bo w TV dźwięk dopasowuje do opóźnionego obrazu).

Generalnie proponuje zostawić dźwięk na samym wzmacniaczu i powinno byc ok.
    (ciężko zauważyć opóźnienie).
    maciora666
    Level 12  
    Dzięki za informację.
    Mój amplituner to stary Panasonic SA-HE75 więc opóźnienia dzwięku w nim nie ma albo "chyba" nie ma, bynajmniej przekopałem całą instrukcję i nie znalazłem. Można jedynie odległość głośników zmienić ale to nie ma wpływu na opóźnienie. Więc chyba pozostaje mi jedynie przyzwyczaić się do braku synchronizacji. Robiłem tak jak pisałeś, że dzwięk szedł jedynie przez amplituner a TV całkowicie ściszony. Tylko drażni mnie czasami właśnie to, że te opóźnienia sięgają czasami "połowy słowa", szczególnie się to rzuca w oczy przy polskojęzycznych programach.
    pozdrawiam !