Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinFast DTV1000S nie ma obrazu - jak się połączyć?

velnika 03 Paź 2011 10:51 2052 7
  • #1 03 Paź 2011 10:51
    velnika
    Poziom 7  

Witam. Mam problem z tunerem WinFast DTV1000S a mianowicie nie działa. Włączam, skanuję i nic. Żadnego odbioru programów. Tuner podłączony jest do kablówki cyfrowej UPC rozdzielaczem sygnału przy gniazdku. Co mam zrobić by działało???

0 7
  • #2 03 Paź 2011 10:57
    hojlo1
    Poziom 35  

Jak UPC koduje sygnał (a zapewne tak jest, jak tuner z kartą) to szans nie masz na odbiór.

0
  • #3 03 Paź 2011 13:00
    velnika
    Poziom 7  

hm ... a co mam zrobić żeby tv działało??? no tak - chciałam ulepszenia i je mam ;(

0
  • #4 03 Paź 2011 15:43
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Ten tuner obsługuje tylko DVB-T, kablówka to DVB-C, ponadto jest kodowana...
    Pozostaje połączenie AV do dekodera UPC i przełączanie kanałów na nim.

Albo zakup innego tunera do kablówki, bądź wykorzystanie obecnego zgodnie z przeznaczeniem do naziemnej cyfrowej...

0
  • #5 04 Paź 2011 09:16
    velnika
    Poziom 7  

"Albo zakup innego tunera do kablówki, bądź wykorzystanie obecnego zgodnie z przeznaczeniem do naziemnej cyfrowej... "

A jaki mi będzie działał??? Poradź mi proszę !!!

0
  • #6 04 Paź 2011 15:33
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Do odbioru analogowej kablówki wystarczy karta telewizyjna (tuner) działająca w paśmie kablowym pod warunkiem wykupienia odpowiednich uprawnień do odbioru.
    Modelu nie podaje, na znanym portalu jest tego sporo, warunek: odbiór pasma kablowego w przekazie analogowym...

0
  • #7 04 Paź 2011 15:37
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

velnika napisał:
    A jaki mi będzie działał??? Poradź mi proszę !!!
    - przecież kablówka sama ci dostarczy dekoder (przeważnie na zasadzie wynajmu) - po co kombinować?

0
  • #8 16 Paź 2011 22:48
    wzrocki
    Poziom 2  

prowadzę podobny temat więc może skorzystasz
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2112184.html

Na moje musisz podłączyć otrzymany od dostawcy dekoder z kartą TV w komputerze przez złącze Audio-Video (patrz obrazki w moim poście). Kanały będziesz przełączać pilotem od tunera dostawcy. Karta TV w komputerze będzie tutaj działać tylko do podłączenia, identycznie jak byś chciała podłączyć magnetowid pod kompa.

0