Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV 99r - Prędkościomierz nie działa - wskaźnik paliwa szaleje.

03 Paź 2011 13:05 20744 9
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie wszystkich.
    Jestem posiadaczem golfa 4 z 99r
    Mam następujący problem:
    Jakiś czas po zakupie auta zaczął wariować prędkościomierz - czasem po prostu spadał do zera po czym po kilku sekundach się podnosił. Często było tak że przez 500 km działał ok a potem po zatrzymaniu na 10 minut zaczynał świrować.
    Po przewertowaniu forum doczytałem się, że może być problem z kablami które nie stykają lub są poprzecierane.
    Postanowiłem więc spojrzeć na to sam - odkręciłem więc zegary ale nie mogłem wypiąć prawej kostki - lewa wyszła bez problemu z prawą szarpałem się kilkanaście minut i zrezygnowałem.
    Skręciłem wszystko tak jak było i efekt jest taki:
    Prędkościomierz nie działa w ogóle - ani drgnie... (po przekręceniu kluczyka wstaje kilka milimetrów by pokazać zero i dalej już się nie rusza)
    Zaczął świrować wskaźnik paliwa - zwłaszcza na zakrętach i przy przyspieszeniu spada do poziomu zero i za chwile się podnosi.

Tu moje prośby/pytania"
    1) Czy ktoś mógłby mi doradzić co można sprawdzić w tym wypadku samemu - do elektryka będę się wybierał ale za jakiś czas.
    2) gdzie znajduje się ten impulsator bo być może przy próbie wypięcia prawej kostki wyciągnąłem z niego kabel??
    3) Jestem z Zakopanego - może ktoś zna dobrego elektryka na Podhalu który miałby możliwość na to spojrzeć??

Z góry dziękuje za pomoc!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Właśnie zamówiłem kabel do Vag Com i się zobaczy co pokaże.
    Czytałem gdzieś, że można zmienić odczyt prędkościomierza z impulsatora na ABS.
    Czy ktoś z Was już to robił?? Jakieś sugestie lub triki??
  • Poziom 16  
    Witam. Tak się zapytam, jak wypiąłeś tę kostkę? Może ona porostu jest nie zapięta? Aby wypiąć tę kostkę, należy podważyć dźwigienkę, która znajduje się na tej kostce, a następnie ją pociągnąć i kostka sama wyjdzie, nie potrzeba jej szarpać, no chyba, że ta druga jest tak zaśniedziała, że nie idzie jej wypiąć...
  • Poziom 9  
    Nie udało mi się jej wypiąć bo nie moglem się do niej dostać - chyba sprawniejsze dłonie są potrzebne :) .
    Kable przy prawej kostce są tak krótkie że nie byłem wstanie nawet manewrując odkręconym już panelem zmieścić tam dłoni by odpiąć tę dźwigienkę.

Jeśli to są zimne luty to chyba sobie poradzę zależy jak tam jest to lutowane - ale do tego i tak będę musiał wypiąć panel z "zegarami"... Będę walczył :)
  • Poziom 1  
    mam ten sam problem ,narazie szukam w instalacji,dam znac jak co.
  • Poziom 9  
    Mam ten sam problem - najpierw wskaźnik paliwa zaczął szaleć przy zakrętach (non stop włączająca się rezerwa) a teraz prędkościomierz nie działa - zero ruchu jest cały czas na 0 - dodam jeszcze że lewa strona licznika słabiej świeci niż prawa
    tj. diody mocniej świecą po prawej stronie - miał ktoś podobny problem ???
  • Poziom 9  
    Ja jeszcze się nie uporałem z tym problemem. Licznik czasem działa przez 200km a czasem nie działa przez kolejne 500 km...
    Jedyna prawidłowość jaką zauważyłem to, że przy mrozie licznik działa lepiej - tak jakby przewody twardniały...
    Podejrzewam że leci instalacja elektryczna w moim golfie :( - teraz przestał mi działać 3-ci stop oraz ogrzewanie tylnej szyby...
  • Poziom 9  
    U mnie problemem (ŚMIESZNYM) jak się okazało było zwarcie w lewym schowku bagażnika - podnośnik nie był zamocowany i raz stykał się z kablami (wiązka) od świateł a raz wracał na swoje miejsce przy hamowaniu - raz cała deska szalała łącznie z wskaźnikami a raz było wszystko ok - często przepalała się lewa żarówka i bezpiecznik w skrzynce - teraz mam podnośnik owinięty materiałem i "przyspawany" - ot problem :D - pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam.

Czy udało się Wam rozwiązać problem? U mnie wskazówka prędkości, licznik kilometrów(trip i ogólny) nie działa, wskazówka od poziomu paliwa wariuje. Wymontowałem licznik, ale nic podejrzanego nie widzę...

EDIT:

Awaria usunięta, spalony bezpiecznik nr 7.

Pozdrawiam

EDIT2:

pospieszyłem się, po podłączeniu licznika, bezpiecznik znowu się spalił...