Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Insignia, przetwornica schemat podłączenia

03 Oct 2011 13:51 5734 9
  • Level 10  
    Poszukuję schematu/oznaczeń wyjść w przetwornicy od Opla Insigni. Chcę ją podłączyć poza samochodem przez zasilacz ATX, ale nie wiem gdzie podłączyć 12V żeby lampa ruszyła. Proszę o pomoc.

Insignia, przetwornica schemat podłączenia Insignia, przetwornica schemat podłączenia
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Poza autem nie odpalisz.
  • Level 10  
    A dlaczego nie odpali? Kumple odpalali tylko na chińskich przetwornicach z allegro. Ja mam tą to nie ma sensu kupować i dlatego pytam.
    Bo na chińskiej odpali.
  • Level 10  
    A dlaczego na tej nie da rady? Nie da rady podpiąć pod wejście (na prawym zdjęciu wejście po lewej stronie) "+" i "-" żeby przetwornica ruszyła palnik?
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Czym wysterujesz przetwornicę?
  • Level 10  
    Miałem nadzieje że wystarczy podpiąć 12V i odpali. A które piny są od + i - 12V w tej przetwornicy?
    Nie odpali. Masz 30 pkt na schemat. Poszukaj sobie.

Dodano po 5 [godziny] 38 [minuty]:

Przeczytałeś co jest napisane na przetwornicy? 1100V trochę więcej niż w gniazdku. Dalej chcesz się zabić? Nie masz pojęcia. Schemat znalazłeś?
  • Level 10  
    Żeby palik ruszył potrzeba wysokiego napięcia (nie pamiętam ile, ok. kilkudziesięciu kV) ale później napięcie momentalnie spada i sięga ok 80V. Nie rozumiem dlaczego piszesz takie coś. Przecież nie będę zasilał jej z 1100V. Schematu nie ma nigdzie.

Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

Chcąc sprawdzić które pin to "+" a który "-" wziąłem miernik do ręki i zauważyłem dziwną sytuację. Sytuacja dotyczy 2 szerokich pinów. Po włączeniu miernika na "pipawkę", gdy dotknę 2 szerokie piny, lub obojętnie który szeroki pin z obudową, miernik przez ułamek sekundy piszczy a później przestaje momentalnie. Co to może oznaczać? Dwa szerokie piny to "-"? Przewody jakie wychodzą z szerokich pinów są grube a z wąskiego pinu cienki, czyli raczej te dwa szerokie piny to jeden + a drugi -. Proszę o poprawienie jeśli coś źle myślę.
  • Level 10  
    Panie Pawel wawa, tak na przyszłość radzę się upewnić zanim się komuś "pomoże" na forum. Palik odpalił po podaniu 12V z zasilacza ATX na tą przetwornice. Poniżej przedstawiam zdjęcie z prawidłowym podłączeniem.

Insignia, przetwornica schemat podłączenia