Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-3051ND zacina papier podczas wydruku dwustronnego

03 Paź 2011 15:53 3853 13
 • Poziom 9  
  Witam.
  Mam problem z drukarką jak w temacie. Mianowicie podczas wydruku dwustronnego zacina 3 kartki: jedna staje na wyjściu przy cofaniu jakieś 3 cm do duplexa , druga na wyjściu z fusera tuż pod pierwszą kartką a trzecia jest lekko pobrana z szuflady. Nadmienie że pick'up, oraz separator są wymienione, rolki przesuwu papieru jak również czujniki optyczne i flagi są wyczyszczone. Fuser był podmieniany z innej drukarki co też nie przyczyniło się do usunięcia usterki. Czy ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

 • Poziom 34  
  Sprawdź napęd utrwalania, często kółko zębate się wyciera lub sprężyna od sprzęgła robi sie za luźna.
 • Poziom 9  
  Zębate kółko napędu fusera jest OK, nie jest wytarte i dobrze zazębia, natomiast jeśli chodzi o sprzęgło to naciągnąłem lekko sprężynkę i dalej to samo. Zacina w ten sam sposób.
 • Poziom 19  
  Proponuję podmienić toner (miałem taki przypadek)
  Drugi przypadek to dostałem się do zębatek przy silniku głównym i czyściłem nadmiar
  starego smaru który zgęstniał i pomogło.
  Pozdrawiam

  przepraszam miałem takie problemy ale w modelu 2850
  ale nóż widelec pomoże...
 • Poziom 28  
  A czy jedna kartka zostanie wyduplexowana prawidłowo? czy też się zatnie?
 • Poziom 9  
  Zostaje wydupleksowana prawidłowo i zacina się na wyjściu jakby poślizg rolek był i ja krzywi a druga jest tuż za nią jakieś 15 cm jakby się spotkały (jedna wychodzi z duplexa a druga się cofie).
 • Moderator
  Damex napisał:
  a druga jest tuż za nią jakieś 15 cm
  Skąd się wzięła druga?
  Pytanie było o jedną kartkę. Jedna kartka, jeden raz, dwustronnie.
 • Poziom 9  
  rys57 napisał:
  Damex napisał:
  a druga jest tuż za nią jakieś 15 cm
  Skąd się wzięła druga?
  Pytanie było o jedną kartkę. Jedna kartka, jeden raz, dwustronnie.


  Problem polega na zacinaniu 3 kartek - czytaj:

  Witam.
  Mam problem z drukarką jak w temacie. Mianowicie podczas wydruku dwustronnego zacina 3 kartki: jedna staje na wyjściu przy cofaniu jakieś 3 cm do duplexa , druga na wyjściu z fusera tuż pod pierwszą kartką a trzecia jest lekko pobrana z szuflady.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 25  
  witam, odgrzewam temat ponieważ mam problem z tą drukarką. drukarka uruchamia się normalnie i inicializuje, jednak przy drukowaniu zacina papier. czasem na starcie nie pobiera w ogóle z dolnej kasety, mimo że ma nową rolkę i separację. słychać, że rolka obraca się kilkukrotnie jednak papier nie zostaje pobrany. innym razem wydrukuje kilka stron i zatnie dopiero po jakimś czasie. najczęściej zacina w dupleksie. w momencie kiedy kartka się cofa i zostaje ostatni centymetr na rolkach wyjściowych, słychać jakiś głośny dźwięk i urządzenie zatrzymuje się, następna kartka wystaje z dupleksu a kolejna jest na wyjściu z kasety. z podajnika ręcznego zacięło mi jak dotąd tylko w dupleksie. zębatki są ok urządzenie ma dopiero 35 tyś wydrukowanych stron, toner jest zamienny na poziomie 86% może to jego wina? zacięcia z różnych podajników wykluczają usterkę sprzęgła lu elektromagnesu, z resztą zostały sprawdzone, nic nie działa z opóźnieniem..
 • Poziom 9  
  Witam. Mam identyczny problem jak użytkownik Damex. Uporał się ktoś z nim ? Podmieniałem fuser, tryby zostały wymienione, elektromagnes pracuje prawidłowo. Jakieś sugestie ?
 • Poziom 17  
  Sprawdź separator w kasecie, zdarza się że spadnie blaszka.

 • Poziom 34  
  Podmień toner na inny i sprawdź sprzęgło napędu tonera. Miałem tak akurat w innym modelu i własnie była to wina sprzęgła od tonera.
 • Poziom 9  
  Nie pisałem, gdyż drukarka poszła na testy. Czyszczenie sprzęgła oraz wymiana tonera rozwiązała problem.