Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd bramy Beninca RI.15kTr silnik nie działa.

03 Paź 2011 16:03 9122 13
 • Poziom 23  
  Witam.
  Pytam na prośbę mojego męża.
  Nie można zamknąć i otworzyć bramy, napięcia 5 V, 30 V, 24 AC są, tranzystory załączające przekaźniki nie są sterowane z procesora. Po włączeniu napięcia miga dioda zaznaczona na rysunku czerwonym, zgrabnym kółeczkiem - ta dioda nad przyciskiem "PGM". Cyklicznie dwa razy, przerwa. Znów dwa razy i przerwa. Co jakiś czas "kliknie" jeden z przekaźników, mój mąż nie wie który dokładnie, na pewno jeden z tych trzech obok siebie. Po naciśnięciu przycisku pilota słychać stukanie przekaźnika w czarnej obudowie. Diody LED na wejściach gasną i świecą zależnie od stanu przycisku otwierania, fotokomórek, krańcówki. Dioda po prawej stronie płytki świeci cały czas. Dodam, że napęd przed demontażem był sprawny, po naprawie samej bramy i złożeniu wszystkiego do "kupy" napęd przestał działać. Kondensator rozruchowy wymieniony - stracił połowę pojemności, ale to teraz nie ma znaczenia bo silnik nie jest zasilany.
  Pozdrawiam.
  Kaśka.
  Napęd bramy Beninca RI.15kTr silnik nie działa. Napęd bramy Beninca RI.15kTr silnik nie działa.
  Podejrzana dioda jest sprawna, ten jakby cień to efekt na zdjęciu, dioda ma w rzeczywistości ładny, biały napis.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 30  
  Na zdjęciu za dobrze nie widać , ale dioda Z9 z prawej strony kondensatora C21 , chyba ma wypaloną dziurę? Ale mogę się mylić.
 • Użytkownik obserwowany
  Plytka do wymiany
 • Poziom 23  
  mikus1982 - co masz na myśli mówiąc "płytka do wymiany"? Czy wiesz co może być uszkodzone w tym sterowniku? Po zwarciu C-E tranzystorów sterujących przekaźniki "klikają", silnik jednak nie włącza się. Podejrzewam, że musi być wysterowany triak, aby podał napięcie na silnik. Wobec braku schematu chyba dadzą sobie spokój z naprawą. Poczekamy jeszcze kilka dni.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 14  
  Ja w prawym górnym rogu płytki widzę jakąś partyzancką naprawę, może tam należy szukać ?
 • Poziom 23  
  Witam ponownie.
  Proszę nie pisać głupot, przecież nie pytam co widać na płycie tylko ciekawi mnie co oznacza "ta dioda nad przyciskiem "PGM". Cyklicznie mignie dwa razy, przerwa. Znów dwa razy i przerwa."
  Dodam tylko małe sprostowanie - dioda nie miga zaraz po podaniu zasilania 230V tylko po naciśnięciu przycisku otwierania bramy lub naciśnięciu przycisku na pilocie zdalnego sterowania. Kolega mikus1982 poradził wymianę płyty bo procesor może być nieosiągalny. Według pomiarów "wychodzi" na to, że tak się zakończy ta sprawa.
  Co do tej widocznej naprawy po prawej na górze to urządzenie naprawiali fachowcy około osiem lat wcześniej i tak działało do chwili demontażu.
 • Poziom 16  
  Ta dioda i przycisk pgm służą- tak mi się wydaje, podobnie jest w sterowniku innej f-my- do programowania pilotów. Może układ ,,zgubił'' pilota. Spróbuj od nowa przeprowadzić procedurę wpisywania pilota. Może coś piszą w instrukcji...
 • Poziom 20  
  Polarnik1 napisał:
  Ta dioda i przycisk pgm służą- tak mi się wydaje, podobnie jest w sterowniku innej f-my- do programowania pilotów. Może układ ,,zgubił'' pilota. Spróbuj od nowa przeprowadzić procedurę wpisywania pilota. Może coś piszą w instrukcji...


  Tak poczytałem te posty i do takich samych wniosków doszedłem miganie diody może oznaczać oczekiwanie na synchronizacje z pilota patrz. instrukcja programowania po zaniku zasilania. Bo przecież płytka się nie popsuła od tak i nikt jej celowo nie psuł. A ten bezpiecznik F1 6.3A jest dobry bo na zdjęciu tego tak pewnie nie widać jak przy innych bezpiecznikach gdzie widoczny jest drucik w środku.
 • Poziom 23  
  Wszystkie bezpieczniki są sprawdzone, napięcia są, opcja z pilotem mogłaby być jeśli założyć, że procesor widzi sygnał z pilota, ale go nie "rozumie" przez utratę lub zmianę jakiegoś bitu - wszak klika przekaźnik, ten czarny po lewej a zielona dioda LED zmienia zachowanie - wtedy wpisanie od nowa pilota do systemu może naprawić uszkodzenie. W poniedziałek zobaczymy. Jeszcze jedno, mam zdjęcia sprzed demontażu i wszystkie ustawienia mikroprzełączników zgadzają się oraz kabelki są na swoim miejscu.
 • Poziom 11  
  A może po-prostu jest silnik spalony?Ja bym sprawdził tranzystory być może któryś tranzystor jest spalony i dlatego nie podaje sygnały na moduł strujący
 • Poziom 24  
  Na pewno nie ma to nic wspólnego z pilotami bo radio znajdujące się obok jest jeszcze starego typu i nie ma on żadnej komunikacji z procesorem płyty głównej napędu.Dioda nad przyciskiem pgm sygnalizuje stan procesora.
 • Użytkownik obserwowany
  Centralka padnięta.
 • Poziom 23  
  Witam.
  Przekazano mi, że naprawa zakończyła się wymianą płytki z procesorem.
  Pozdrawiam.