Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy patent Microsoftu - kamera wykrywająca wiek użytkownika

panlis2010 03 Oct 2011 18:38 1478 4
 • Nowy patent Microsoftu - kamera wykrywająca wiek użytkownika Ujawniony niedawno patent firmy z Redmont oparty na kamerze 3D okazuje się mieć zastosowanie również w dziedzinie ochrony rodzicielskiej. Nowe rozwiązanie czyni użytek z kamery podobnej do tej, jaka wchodzi w skład Kinectu do konsoli Xbox 360. Okazuje się, że oprócz rejestracji ruchów człowieka, jest ona również w stanie określić jego wiek, a więc również to, czy ma przed sobą dziecko, czy dorosłego.

  Kamera może znaleźć zastosowanie w ochronie niepełnoletnich przed nieodpowiednimi dla nich treściami obecnymi w filmach, programach telewizyjnych i grach komputerowych. Wystarczy, że skieruje ona swój rejestrator na znajdującą się w pobliżu osobę i po ocenie jej wieku umożliwi, lub zablokuje dostęp do wybranych treści. Podobnie, jeśli chodzi o sytuacje, kiedy dziecko niepostrzeżenie wchodzi do pokoju, w którym rodzice oglądają zawierający drastyczne sceny film - kamera natychmiast przerwie jego odtwarzanie.

  Tak jak w przypadku wielu koncepcji, wdrożenie również i tego pomysłu w życie nie jest przesądzone, jednak tego samego można było się obawiać w przypadku samego Kinectu, który, jak wiadomo, odnalazł już sporą grupę fanów.


  Źródło: Link

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  panlis2010
  Level 20  
  Offline 
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  panlis2010 wrote 518 posts with rating 13, helped 0 times. Been with us since 2010 year.
 • #2
  tomek10861
  Level 27  
  panlis2010 wrote:
  Podobnie, jeśli chodzi o sytuacje, kiedy dziecko niepostrzeżenie wchodzi do pokoju, w którym rodzice oglądają zawierający drastyczne sceny film - kamera natychmiast przerwie jego odtwarzanie.
  Czy to już nie przesada, rozumiem, małe dziecko nie powinno oglądać zabójstw, morderstw, ale... Powinno być uświadamiane. Tzn, powinno wiedzieć iż, w jego wieku nie powinno oglądać scena drastycznych ponieważ, możne mieć koszmary, skrzywić jego psychikę, ect. Nie powinno być to na zasadzie zakazu, tylko uświadomienia. Poza tym i tak w jakiś sposób dziecko obejrzy nieodpowiedni dla siebie film. Po drugie takie kontrole rodzicielskie zbytnio mi się nie podobają. To raczej działa jako zakazy i nie jest oparte na zaufaniu, tylko na ścisłych regułach, a osoba która była wychowywana "na krótkiej smyczy" gdy się wyrwie to nie zna końca. Oczywiście nie mówię 3 letnie dzieci mają grać w CSa, albo co gorsza GTA, ale wszystko jest dla ludzi, w odpowiednim czasie i umiarze. Kiedyś nie było kontroli rodzicielskich, dzieciom nie zakazano biegać po drzewach, przynajmniej było pokolenie zdrowych, umiejących sobie poradzić ludzi, a nie jak teraz gdy dziecko odejdzie po 8 godzinach od konsoli to nie wie co ze sobą zrobić. Dobra, ale o tym to innym razem bo robi się offtopic.
  Pozdrawiam :)
 • #3
  flubber.trip
  Level 27  
  Wątpię żeby to działało prawidłowo. Każdy człowiek rozwija się inaczej i znam kilka osób, które w wieku 18 lat wyglądały na najwyżej 12 i się dziwiłem skąd takie dzieci się urwały w liceum ;)
 • #4
  fanatykstaroci
  Level 13  
  A co jak przyjdzie kobieta która ma 150 cm wzrostu i młodo wyglądają twarz? System uzna ją za wyrośniętego 10-latka i co? nie obejrzy sobie już filmu :P
  Poza tym dziecko sobie usiądzie na kanapie z rodzicami i nie będzie go widać jak się wtuli w misia tudzież poduszkę, albo inaczej, system uzna jakąś poduszkę za dziecko i też będzie śmiesznie. A co ze zwierzakami?

  Może system poradzi sobie z tymi problemami, ale tak jak przedmówca, uważam, że takie dziwne wynalazki mające zakazywać dzieciom zbliżania się do filmów czy gier z przemocą są słabym pomysłem. Od tego są rodzice by pokazać dzieciom granicę.

  Kto z nas za dziecka kijkami nie bawił się w wojnę? A mimo to nie chodzimy z karabinami czy mieczami mordując ludzi. Tylko fakt, teraz są takie czasy, że ludzie nie mają czasu zbyt wiele by dziećmi się zajmować. Trzeba pieniądze zarabiać, by mieć co do garnka włożyć.
 • #5
  km4
  Level 17  
  Jakiś bardzo słaby pomysł. Ciekawe jak w praktyce coś takiego wypali, a może porzucą pomysł rozwoju takiej technologii. Przyjdzie odpicowana 15-latka, wytapetowana itd. i system zwariuje.