Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa w laptopie HP Pavilion dv6000.

03 Paź 2011 19:50 3318 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam dziwny problem z kartą sieciową w laptopie (a przynajmniej tak myślę). Otóż sprawa wygląda następująco: jakiś czas temu zamówiłem sobie internet UPC 50mb. Po podłączeniu przez kabel do mojego laptopa - HP Pavilion dv6000 z windowsem 7 - nie było żadnego problemu z osiągnięciem prędkości pobierania 50mb. Jednak w przypadku połączenia przez wifi maksymalnie mogę osiągnąć prędkość około 20-22mb. Najpierw pomyślałem, że UPC wcisnęło mi jakiś stary router w technologii G, ale potem sprawdziłem na innym laptopie, który jest nowiutki i okazuje się, że również przez wifi prędkość 50mb jest osiągnięta.
    Mój HPek ma około 3 lat i tak myślę, że to może być coś z kartą sieciową - że na przykład jest stara i nie obsługuje takich prędkości. To tylko moje przypuszczenia, więc postanowiłem napisać ten temat.
    Poniżej zamieszczam screen z menadżera urządzeń (sterowniki sprawdzałem - są aktualne)
    http://www.fotoszok.pl/upload/b23d7c2b.jpg

Co polecacie? Zakup zewnętrznego adaptera obsługującego technologię n? Jeśli tak to na przykład jakiego?
    Zależy mi po prostu na osiągnięciu maksymalnych prędkości. Po to wziąłem taki net, żeby wycisnąć z niego maksa, a nie mieć straty około 50% transferu.

Z góry dzięki za pomoc:)

Pozdrawiam,
    Patryk
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Posiadana karta obsługuje 802.aaG teoretycznie 54Mb/s, ale z tego użytkowy transfer to około 27Mb/s.
    Bez karty działającej w trybie 802.11n (ewentualnie 802.11A) nie da się osiągnąć transferu 50Mb/s.
  • Poziom 2  
    Co zatem polecacie? Karta sieciowa na USB w technologii N? Jeśli tak, to na przykład jaka..?:)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakakolwiek karta WiFi z trybem N powinna rozwiązać sprawę.

Z praktycznego punktu widzenia wygodniejsza będzie jednak wymiana wewnętrznej karty WiFi na inną obsługującą tryb N.
    Będzie to rozwiązanie droższe (zwykle w laptopach HP jest blokada i działają tylko odpowiednie karty WiFi).
  • Poziom 2  
    Rozumiem. Jednak dlaczego będzie to wygodniejsze? Chodzi o to, że nie będę musiał ciągle wpinać karty do USB? Dla mnie to akurat jest wygodniejsze aniżeli wydawanie większych funduszy (nie wiem nawet jak dużych) na wymianę wewnętrznej karty wifi.