Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki tuner DVB-C i/lub odtwarzacz multimediów

czaro9 03 Oct 2011 20:44 8088 17
    czaro9
    Level 14  
    Witam.
    Moja kablówka zaczęła nadawać programy cyfrowe w tym kilka w HD a mój telewizor niestety nie posiada wbudowanego tunera DVB-c.
    Tunery te, z tego co zauważyłem, są na razie słabo dostępne i mało popularne. Czy mógłby ktoś polecić co kupić?
    Zależy mi na sprzęcie w stylu MT-4160 (chodzi mi o mnogość odtwarzanych multimediów, możliwość nagrywania tego co leci w tv).
    Czy są w ogóle tunery DVB-c pod tym względem "wypasione"?
    A może lepiej kupić jakiś prosty tuner i dodatkowo dokupić coś w stylu asusa o!play mini?
    No i żeby cena tego tunera nie była jakaś kosmiczna - poprosiłbym o nakreślenie z grubsza za jaką cenę na co mogę liczyć.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    czaro9
    Level 14  
    mihal2002 wrote:
    Zapytaj w twojej kablówce!

W ogóle na to nie wpadłem!
    Temat założyłem właśnie po zasięgnięciu informacji w "swojej kablówce!"
    gdzie jako odpowiedź uzyskałem "no tutaj mamy tuner za 250zł, a tutaj jakiś lepszy za 500". - normalnie wszystko mi to wyjaśniło.
    Pozdrawiam.
    hojlo1
    Level 35  
    Czaro, a co to za tajna i nietypowa kablówka?

Np w Vectrze i innych dużych musisz używać wyłącznie ich dekoderów (inne nie będą działać) i do tego dodają darmo do abonamentu (lub za symboliczną opłatą).
    czaro9
    Level 14  
    Moja kablówka to TVK NET. Nie potrzeba do niej żadnych tunerów z kartą. Każdy tv z tunerem dvb-c normalnie wszystko odtwarza.
    Zostawmy takie szczegóły na boku, chcę tylko opinię na temat jakiegoś godnego uwagi tunera - jak w pierwszym poście.
    User removed account
    User removed account  
    tzok
    Moderator of Cars
    Programy FTA powinien odtwarzać każdy dekoder (bez karty CA). Na przykład w STREAMie (Bielsat/MNI) jest kilka programów które "idą" bez karty w dekoderze.
    czaro9
    Level 14  
    mihal2002 wrote:
    czaro9 wrote:
    Moja kablówka to TVK NET. Nie potrzeba do niej żadnych tunerów z kartą. Każdy tv z tunerem dvb-c normalnie wszystko odtwarza.
    Zostawmy takie szczegóły na boku, chcę tylko opinię na temat jakiegoś godnego uwagi tunera - jak w pierwszym poście.

Jak już wcześniej koledzy napisali, karta parowana z modułem. A twoim obowiązkiem przy pytaniu jest podanie wszelkich niezbędnych informacji.
    A takie pogrywanie sobie w ... to zmień forum.

Nie rozumiem za bardzo o co Ci chodzi, wyraźnie napisałem, że chciałbym aby polecono mi jakiś tuner i tyle.
    Skoro telewizory z tunerem dvb-c odtwarzają wszystko bez przeszkód nie mając możliwości włożenia karty to chyba nie ma problemu.
    Już tyle postów w tym temacie i żaden nie odnosi się do pierwszego.
    tzok
    Moderator of Cars
    Telewizorów z tunerem DVB-C to za bardzo nie widziałem (choć są), znam modele z tunerem DVB-T oraz DVB-S i jak najbardziej można w nich zainstalować moduł CA, do którego można włożyć kartę.

Tunery DVB-C typu STB w zasadzie nie występują w handlu detalicznym, można je kupić/wydzierżawić wyłącznie od operatorów TVK, nie ma więc czego polecać. Jako że żadna z dużych sieci kablowych (UPC, Aster, Vectra) nie pozwala na używanie innych niż swoje dekoderów DVB-C ani nie ma w ofercie modułów CA do telewizorów z dekoderami DVB-C więc nawet jakby się dało takowe kupić i tak byłyby bezużyteczne. Jeśli masz nieautoryzowany dekoder będziesz mógł odbierać wyłącznie niekodowane programy/audycje (w niektórych kablówkach takowych nie ma wcale, w innych jest to podstawowy pakiet - TVP1, TVP2, TVP-Info, Polsat i czasem TVN).

Tunery DVB-C w TV są w naszych kablówkach bezużyteczne - przykład:
    http://aster-forum.info/telewizja-aster/telew...rem-dvb-c-jak-to-sie-zachowuje-w-sieci-aster/
    czaro9
    Level 14  
    @tzok
    Telewizor, który kupiłem rodzicom i posiada tuner dvb-t i c to sony kdl40ex500, jak pisałem wcześniej odnajduje on bez problemu wszystkie nadawane cyfrowo programy (w tym te w HD jeśli to ma jakieś znaczenie) na mojej kablówce.
    Podejdę jutro do tej firmy i się zapytam czy potrzebna jest karta oraz dokładnie o oferowane przez nich modele tunerów.
    Jutro dam znać co i jak.
    Pozdrawiam.
    forestx
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Panowie (bez obrazy) chyba nie ogarniacie tematu.
    Pracuje w kablówce.
    Takiej średniej (nie napisze ile mam gniazdek).
    Fakt, że część kablówek paruje kartę z dekoderem.
    Autor tematu trzyma nazwę kablówki jako "tajemnicę poliszynela".
    Jeśli ta tajemnica zostanie objawiona, to w 15 minut stwierdzę, czy parują karty z dekoderem.

P.S.
    Chiba, że to "kablówka" ma 1k gniazdek - nie ujęta w moich "znajomych".
    tzok
    Moderator of Cars
    czaro9 wrote:
    @tzok
    Telewizor, który kupiłem rodzicom i posiada tuner dvb-t i c to sony kdl40ex500, jak pisałem wcześniej odnajduje on bez problemu wszystkie nadawane cyfrowo programy (w tym te w HD jeśli to ma jakieś znaczenie) na mojej kablówce.
    Więc kablówka nadaje niekodowane DVB-C skoro TV bez modułu i karty CA odbierał programy (dostroić zawsze dostroi i nawet EPG będzie działało na kodowanych ale obrazu nie będzie), co nadal nie zmienia faktu że nie ma czego polecać w kwestii dekodera STB DVB-C bo praktycznie nie występują poza dedykowanymi do kablówek.

Poszukałem trochę i ostatnio nawet zaczęły się pojawiać, np.:
    http://www.ferguson-digital.eu/pl/telewizja-kablowa/180-ac-8000-hd.html

Na pewno są też karty DVB-C do PC, a co za tym idzie można sobie złożyć MM-PC z takim tunerem.
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    forestx wrote:
    Panowie (bez obrazy) chyba nie ogarniacie tematu.
    Pracuje w kablówce.
    Takiej średniej (nie napisze ile mam gniazdek).
    Fakt, że część kablówek paruje kartę z dekoderem.
    Autor tematu trzyma nazwę kablówki jako "tajemnicę poliszynela".
    Jeśli ta tajemnica zostanie objawiona, to w 15 minut stwierdzę, czy parują karty z dekoderem
    .

P.S.
    Chiba, że to "kablówka" ma 1k gniazdek - nie ujęta w moich "znajomych".

Autor, w trzecim swoim poście w tym temacie pisze:

"Moja kablówka to TVK NET..."

Czytać należy, ze zrozumieniem a nie bić piany...
    czaro9
    Level 14  
    romeok01 wrote:
    Jak juz chcesz dobry dekoder z głowicą DVB-C to polecam tunery Dreambox 8000 HD lub 800 HD lub 800 HD SE. Nie kupuj tylko klona, bo takich pełno jest na Allegro, kup oryginalny Dreambox i do tego taką głowicę -> Link

Cena głowicy to 224 zł

Hehe, dekoder niezły ale dwa razy droższy niż mój telewizor :)
    czaro9
    Level 14  
    Rozmawiałem dzisiaj z ludźmi od kablówki i tak jak mówiłem wcześniej - sygnał jest niekodowany.
    Na razie jest to wersja próbna nadawania cyfrowego i w bliżej nieokreślonej przyszłości możliwe, że sygnał będzie kodowany.
    W chwili obecnej sprzedają dekodery Ariva 100 za 350 zł i jeśli w przyszłości zaczną kodowanie to dostosują go tak aby na tych tunerach nie było żadnych problemów z odbiorem.
    Także chyba trzeba będzie kupić ten model i oddzielnie jakiś odtwarzacz multimediów pokroju Asusa O!Play mini.