Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panele na podczerwień INFRAPANEL

tajsondsd 03 Paź 2011 22:56 11095 6
  • #1 03 Paź 2011 22:56
    tajsondsd
    Poziom 8  

Witam
    Co sadzicie o tym ogrzewaniu Panel na podczerwień INFRAPANEL co ma ofercie firma http://www.infrapanel.pl/ .Czy te panele dają rade ogrzać dom i jakie są rachunki za prąd czy na prawde jest najtaniej

• #2 03 Paź 2011 23:39
    GSM
    Poziom 25  

Witam,

przedstawione na stronie producenta obliczenia to bujda na resorach... praw fizyki nie da się oszukać.
    Żeby ogrzać (i utrzymać ciepło) ciało (dom) do określonej temperatury potrzeba zawsze takiej samej ilości energii, bez względu na jej pochodzenie ("gniazdko", węgiel, gaz, etc...) - różni się tylko koszt pozyskania tej energii, który przy ogrzewaniu elektrycznym jest najwyższy, jeśli się nie mylę :roll:
    Korzystając z tych paneli będziemy czuć ciepło (promieniowanie) a gdy tylko je wyłączymy zrobi się zimno.
    Gdyby były one włączone wystarczająco długo by ogrzać cały dom, wydatek byłby znacznie wyższy.
    Rozwiązanie to moim zdaniem jest dobre w celu dogrzania jakiegoś miejsca gdy krótko w nim przebywamy aby nie odczuwać zimna, a nie do ogrzewania domu.
    Znacznie lepiej sprawi się dobra izolacja termiczna budynku i porządny koc :wink:

Pozdrawiam,
    GSM

• #3 07 Paź 2011 21:23
    yaan
    Poziom 1  

witam! też uważam jak mój poprzednik, że panele na podczerwień nie nadają sie do ogrzewania domu. Swego czasu tez bardzo się tym interesowałem, ale dość szybko doszedłem do wniosku że cudów nie ma, energia elektryczna jest najdroższym nośnikiem. Liczyłem to na wszelkie sposoby nawet przyjmując że to ogrzewanie bedzie pracowało tylko 6 godz/dobę i dla mojego domu firma mi wyliczyła moc paneli na ok 13 kw to jest 6godz x 13kw x o,57 zł x 30 dni daje 1333,80 zł za jeden miesiąc jeżeli to jest tanio dla 150m2 domu ...to dziekuje bardzo. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z panelami? bardzo prosze o komentarze , byc może myle się w moich obliczeniach

• #4 29 Gru 2011 21:54
    mały_s
    Poziom 13  

Witam,
    pisałem na forum o Infrapanelach ale aktualizuję.
    Dom wolnostojący dobrze ocieplony (dach jeszcze nie ocieplony), zamieszkujemy w 3 osoby na dole - 89m2.Taryfa G12,termostaty tygodniowe.Ogrzewanie jedyne podwieszonymi infrapanelami :2szt 900W , 2szt 650W i 1szt 400W.Używam ich ponad 3 miesiące.Ostatni rachunek za energię
    to 1050zł - za dwa miesiące.Poprzedni rachunek (bez ogrzewania) za prąd to 350zł , czyli za samo ogrzewanie to 700zł/2 miesiące.Wiadomo że zimy jeszcze nie było ,ale jak na razie nie narzekam .

• #5 10 Sty 2012 15:51
    fraydi
    Poziom 16  

@maly_s
    Coś się mylisz w zeznaniach:

Cytat:
    Na dzień dzisiejszy mam 5 szt INFRAPANELI od firmy KRIST + termostaty tygodniowe DZIEŃ-NOC ( 3,5 KW) , jako ogrzewanie podstawowe 86m2. Taryfa G12 dobrze ocieplony dom i ale nie ocieplone poddasze. Na dzień dzisiejszy za prąd 860zł w dwa miesiące - użytkowanie codzienne prądu średnio 360 zł (3 osoby i przepływowy podgrzewacz wody).
    Czy warto INFRAPANELE oceńcie sami.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1208402.html

• #6 30 Sty 2012 18:31
    mały_s
    Poziom 13  

Sorki pisałem z pamięci +/-. Ale dzisiaj sprawdziłem licznik i wyszło 1330zł a do odczytu 7 dni.Myślę że wyjdzie ok.1500zł za dwa miesiące minus ok.350zł i podzielić na dwa miesiące. Nie wiem mało to czy dużo sam to oceń. Nie mam żadnego interesu żeby kłamać - poprostu zaryzykowałem bo i tak musiałem (narazie) ogrzewać prądem.
    m2 - dom mam od maja 2011r.
    licznik - podawałem aktualny odczyt

• #7 06 Gru 2012 13:30
    ministertornister
    Poziom 9  

Jak dla mnie to smiech na sali do utrzymania temp 20 c potrzeba zawsze jakiejś ilości energii. Przy ogrzewaniu elektrycznym dobijamy do sprawności 100% . Nie ma zbytnio znaczenia czy będzie to elektryczna podłogówka czy podczerwień. Czas uzyskania danej temp może być różny. i podejżewam że podczerwień da nam najszybsze uczucie ciepła. Ale raczej bym się skupił na izolacji odzysku ciepła itp zajrzyj na inne fora o domach pasywnych . Tam nikt za bardzo nie zwraca uwagi czy grzałkę zamontuje w wentylacji czy w podłodze

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME