Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon D800 - 36-megapikselowy następca D700

exti 03 Paź 2011 23:41 4563 5
  • Nikon D800 - 36-megapikselowy następca D700Jak podaje serwis Digital Camera info, premiera nowego Nikona D800 wyposażonego w matrycę o rozdzielczości 36,3 Mpix może nastąpić 26 października, a w sprzedaży lustrzanka prawdopodobnie pojawi się w końcu listopada, czyli w sam raz na przedświąteczne zakupy.

Poza kolosalną rozdzielczością matrycy aparat ma rzekomo nagrywać wideo 1080p przy 30 kl./s, robić zdjęcia w trybie ciągłym 4 kl/s (tryb FX) lub 6 kl./s z obciętą klatką (tryb DX) i dołączonym dodatkowym akumulatorem (gripem). Dodatkowo będzie miał gniazdo słuchawkowe i złącze USB 3.0, jak podaje źródło. Podobnie jak w Nikonach D300, w nowym D800 może się znaleźć zarówno slot na kartę SD, jak i CF.

D700, który wkrótce zostanie zastąpiony nowym modelem, miał swoją premierę w lutym 2008 roku. Na owe czasy jego 12,1-megapikselowa matryca znajdowała się w czołówce. Od tej pory wiele się zmieniło w kwestii rozdzielczości, nawet małe kompakty z wymienną optyką jak NEX-7 biją D700 pod tym względem.

Ceny rynkowe D800 nieoficjalnie mają wynosić około 300 tys. jenów (3900 dolarów).

Źródło:
    http://www.electronista.com/articles/11/10/03/d700.replacement.may.surface.later.this.month/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    exti
    Poziom 32  
    exti napisał 2384 postów o ocenie 110, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
    djanczycki
    Poziom 13  
    36MPX hehe czyli coś dla typowego Kowalskiego. "Mój lepszy bo ma więcej pikseli"
    v1ck
    Poziom 13  
    No to na zachodzie mają bardzo bogatych "kowalskich" skoro stać ich na sprzęt za prawie 4k dolców :)
    djanczycki
    Poziom 13  
    No może trochę źle to sformułowałem. Mam na myśli fakt, że dla większości ludzie nie mających bliższego kontaktu z fotografią będzie to aparat najlepszy z najlepszych, bo ma 36mpx. No bo przecież czym tu się kierować przy kupnie aparatu skoro się w ogóle nie ma się pojęcia o sprzęcie? Tylko megapiksele i LCD :D
    pele2001
    Poziom 11  
    popieram takie podejście do megapixseli - nie to jest najważniejsze, mnie ciekawi jaki będzie zakres iso, mam nadzieję że przynajmniej powyżej 10tyś i dlaczego w pierwszym poście napisano o formacie DX, to będzie wielka poraszka przy tej klasy aparacie powinien być FX, w innym przypadku będę mieć poważne wątpliwości czy nie lepszy będzie Canon 3D mark III

Dodano po 16 [minuty]:

ps już znalazłem na jednej stronce że format FX przy 4 kl/s natomiast DX przy 6 kl/s
    dodatkowo wireles tranmitter, ale nikon trzyma do ostatniej chwili parametry w tajemnicy więc poczekajmy zobaczymy, mnie ogólnie aparat bardzo interesuje, jak kupię to napiszę swoją opinię ;)
    krolik112
    Poziom 8  
    pele2001 napisał:
    mam nadzieję że przynajmniej powyżej 10tyś

podobno ma mieć zakres ISO 100-6400 rozszerzalny do 25600

Dodano po 7 [minuty]:

djanczycki napisał:
    36MPX hehe czyli coś dla typowego Kowalskiego. "Mój lepszy bo ma więcej pikseli"

36MP to faktycznie sporo ale trzeba tez pamiętać że ta puszka ma być na rynku przez ok 3-4 lata, mam nadzieje że przez tak upakowanie matrycy nie spadnie zakres tonalny