Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny głośnikowe z Biedronki.

#1337 06 Maj 2008 21:03 37720 210
    neco
    Poziom 11  
    Nie mam zamiaru udowadniać, że kolumny z Biedronki są lepsze od takich za 1000 czy 10 000 zl.
    ale:
    kriss6661991:
    Weź pod uwagę, że jeżeli kupuje się kilka tysięcy głośników to dostaje się lepszą cenę, niż na jedną parę w sklepiku za rogiem.

Pablo1964 : Czy naprawde nie zrozumiałeś przesłania mojego przykładu z samochodami? Jeżeli faktycznie nie zrozumiałeś, to wzbogacę opis przykładu:

Czy jak zapytam na forum samochodowym czy lepiej kupić Fabię czy Corsę na dojazdy do pracy, to opinia jakiegoś kierowcy wyścigowego, żeby nie kupować bo się nie da ścigać będzie rzeczowa?

---------------
    Słyszałem te kolumny i uważam, ze dla człowieka takiego jak ja - bez możliwości puszczenia na full (sąsiedzi), jak za tą cenę grają przyzwoicie. Nie mam zamiaru udowadniać, że lepiej niż takie za nawet kilkaset (nie kilka tysięcy) zł. Ale powinny sprawić przyjemność przeciętnemu Kowalskiemu nie dysponującemu tak wyrafinowanym słuchem jak szanowni koledzy wydający negatywne opinie na podstawie pochodzenia.
  • Sklep HeluKabel
    djlj24
    Spec od car audio
    Za tą cenę nie ma co wymagać ale skoro Tobie pasują to pewnie, że kupuj. Lepiej to niż stare Tonsile ze zgnitymi resorami, które nawet jako nowe niewiele sobą reprezentowały (suchy bas i ostra góra czyli całe "brzmienie" Altusa).
    kris6661991
    Poziom 25  
    No tak ja to rozumiem :) ale jak za taką cene... to można już dorwać na allegro Altony70 Albo Altusy 110 po promocji więc i tak sie nie opłaca :) takie jest moje zdanie...
    Pablo1964
    Moderator
    neco napisał:
    Pablo1964 : Czy naprawde nie zrozumiałeś przesłania mojego przykładu z samochodami? Jeżeli faktycznie nie zrozumiałeś, to wzbogacę opis przykładu:

Czy jak zapytam na forum samochodowym czy lepiej kupić Fabię czy Corsę na dojazdy do pracy, to opinia jakiegoś kierowcy wyścigowego, żeby nie kupować bo się nie da ścigać będzie rzeczowa?

Zrozumiałem. Tylko, że Ty nie pytałeś o Fabię lecz o chiński samochód no-name, który nie przechodzi żadnego testu zderzeniowego, rozsypując się przy prędkości 40 km/h. A to jest różnica.
  • Sklep HeluKabel
    Dj nemsu
    Poziom 22  
    Dużo osób ma rację że jak dla dziecka to wystarczy. Ja je kupiłem i na 30 watach je prawie zabijam. Czasami się boje aby głośniki nie wyleciały w kosmos. Ich membrany bardzo latają. Jak dla kogoś do pokoju, aby sobie spokojnie muzyki posłuchał, to polecam.
    Mają mało wysokich, i są według mnie za nisko strojone.
    Robiłem im testy typu:
    - Wygenerowałem dźwięk 20 hz i prawie nic nie słyszałem(gdy używałem tonilków które grają od 60 hz, to 20 hz już cicho słyszałem)
    - 30hz było słychać, ale głośniki fruwały strasznie.

Dla osób bardzo nie wymagających je polecam.
    hetm4n
    Poziom 20  
    ja mam altony 70 i pieknie grają;d mialem kiedys zamiar kupić VK ale zrezygnowałem gdy dostało mi sie za 200zł altonki ;d co do tego rysuneczku o prezerwatywach z biedronki, sam kupuje je (conamore), i jeszcze ani jedna mi nie nawaliła;p;p
    skodavka
    Poziom 10  
    Witam.
    Chciałbym poznać waszą opinie na temat tych kolumn.
    3 lata temu były podobne w sprzedaży tylko, że 2-drożne (link do tematu o nich:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic956439.html )
    a teraz nowsza wersja 3-drożna z dodatkowym głośnikiem niskotonowym z boku kolumny, mocą niby o 20W większą i cena wyższą o 100 zł. ;D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    miku210
    Poziom 26  
    Pewnie to jest coś ala VK albo inna ryżyzna.
    Podali o nich tyle parametrów, że głowa mała. Bałbym się tego podpinać pod jakikolwiek wzmacniacz.
    Firma - ?? Tutaj możemy tylko zgadywać.
    Na twoim miejscu nie kupowałbym tych kolumn. Za 300 złotych możemy mieć lepsze zestawy głośnikowe o rzetelnych parametrach.
    olex321
    Poziom 9  
    Nie bierz tego. Dołóż kasy i kup coś firmowego.
    .
    Pablo1964
    Moderator
    Tak grają jak kosztują. To dotyczy nie tylko tych kolumn. Niektórym będzie trudno się z tym pogodzić ale w przypadku kolumn cena jest najlepszym miernikiem jakości.
    Herethic
    Poziom 28  

Tego typu konstrukcje projektowane są niemalże wyłacznie przez "księgowego'
    w niewielkiej współpracy ze stylistą. Zadaniem akustyka jest niemalże wyłącznie
    spięcie się w wymaganym budżecie tak, żeby ten sprzet wytrzymał okres gwarancyjny, co niekoniecznie musi się udać.

Bardzo cienkie obudowy będą wpadać w mocne rezonanse (czyli burczeć).
    Najprawdopodobniej zwrotnicy nie mają żadnej, lub jest zrobiona "byleby coś było".
    W projektowaniu takich głośników najważniejszą kwestią jest... waga, czyli również oszczędność i estetyczny wygląd membrany.

Z Kolumn w przedziale 300-500zł, warto rozejrzeć się np. za używanymi Tonsilami
    (raczej nie Altus-chyba, że ktoś je lubi), Zagrają o wiele klas wyżej.

Podobny problem jest z wieloma nowymi, chińskimi konstrukcjami, nawet dwu-trzykrotnie droższymi. Nie warto.

Mogą jednak wspólpracować np. w radiem klasy "Szarotka" :wink: w bardzo skromnie urządzonym biurze.
    Po prostu, żeby coś cicho grało (burczało) i tyle...

Do tego celu zostały stworzone.

Pozdrawiam
    skodavka
    Poziom 10  
    a pomijając wszystkie wady związane z jakością, może przynajmniej konstrukcja jest ulepszona od tej 2-drożnej? Przy droższych kolumnach montowanie niskotonowego głośnika z boku obudowy jest dobrym rozwiązaniem?
  • Pomocny post
    Herethic
    Poziom 28  
    skodavka napisał:
    Przy droższych kolumnach montowanie niskotonowego głośnika z boku obudowy jest dobrym rozwiązaniem?
    Kontrowersyjnym. Trudniejszym w ustawieniu.

Bardzo delikatnie mówiąc... proponowałbym też nie dyskutować o "ulepszeniach'
    w tej klasie sprzętu.

Nie piszę tego złośliwie... Taka jest prawda....

Pozdrawiam
    skodavka
    Poziom 10  
    więc nawet nie warto rozwijać tematu bo kolumny są do niczego.. chyba, że komuś się spodoba wygląd i jako ozdobę sobie kupi ;D albo ludzie zaczną to czytać i biedronka zbankrutuje ;D
    Herethic
    Poziom 28  
    Biedronka nie zbankrutuje- naiwnych nie brakuje... :cry:
    piotr8605
    Poziom 14  
    Witam.
    W nowej ofercie biedronki pojawiły się głośniki marki Clarus za 299zł. Moc to 2x90 W (RMS).
    Potrzebuję podłączyć głośniki do telewizora Samsung C530, ale samych kolumn głośnikowych nie podłączę bezpośrednio pod telewizor bez wzmacniacza.
    Stać mnie na wydatek rzędu 500zł za cały sprzęt.
    Nie musi to byś jakieś profesjonalne nagłośnienie.
    Czy warto inwestować w takie głośniki? Co ewentualnie do tego najlepiej można by kupić, aby podłączyć kolumny do telewizora?
    Dziękuję za poradę
    piotr8605
    Poziom 14  
    A może warto byłoby kupić jakieś głośniki z subwooferem, aby nie trzeba było kupować całego kina domowego z odtwarzaczem dvd?
    Subwoofer już powinien mieć wyjścia, aby można było go podłączyć razem z głośnikami do telewizora..
    loki_18
    Poziom 1  
    Witam, szczerze odpisując na tego posta jestem w posiadaniu tych kolumn - głośników. Po zakupie i podłączeniu ich w domu stwierdziłem iż w stosunku co do ceny robią wrażenie. Jestem zadowolony z tego zakupu, na dodatek podłączone są pod wzmacniacz "TECHNICS" 4X150W wraz z innymi kolumnami estradowymi i grają rewelacyjnie. Cena przystępna a efekt niezły. Wygląd też zrobił na mnie wrażenie gdyż myślałem że będą one jak "zwyklaki" w drewnie obklejone. Otóż się pomyliłem. Głośniki basowe grają rewelacyjnie, dając efekt odczuwalny miękkiego basu, a reszta głośników też spełnia w 100% swoje przeznaczenie. W czasie słuchania muzyki spokojnie można odczuć drgania (aż szklanka z kawą tańczy na ławie). Jedynie co moge doradzić to tylko zakup dobrego wzmacniacza do nich i będą świetnie grały. Sam sobie złożyłem zestaw kwadratofoniczny + tooba i jestem z nich zadowolony. Grają czysto i nie ma żadnych zakłuceń poza sąsiadami dobijającymi się by ściszyć muzykę. Za tą cenę bez problemu każdemu polecam.
    sebap
    Poziom 40  
    loki_18 napisał:
    podłączone są pod wzmacniacz "TECHNICS" 4X150W wraz z innymi kolumnami estradowymi i grają rewelacyjnie.

Co to za wzmacniacz Technics i jakie to kolumny estradowe? W ogóle estradówki w domu?
    losiu001
    Poziom 8  
    Cóż..kupiłem coś co wygląda identycznie..tylko z fabryki Clatronica.. myślę ze to podróbka, tyle samo warta co oryginał.
    W głośnikach brak zwrotnicy, więc na głośniki idzie ci całe pasmo..beznadzieja, bo nawet na tweeterze nie widziałem niczego podobnego do jakiegoś kondensatorka..ogółem działałem na nich jakieś 2 miesiące, po czym spalił się ów tweeter. Basy nawet niezłe, ale myślę ze całe pasmo idące na ten bas to też nie jest szczyt piękni brzmienia..Dokupiłem do nich zwrotnicę Tonsila, wymieniłem tweetery i planuję pozbyć się tego jak najdalej. NIE POLECAM.
    sebap
    Poziom 40  
    loki_18 napisał:
    Głośniki basowe grają rewelacyjnie, dając efekt odczuwalny miękkiego basu, a reszta głośników też spełnia w 100% swoje przeznaczenie.

Jakie kolumny domowe miałeś bądź jakich słuchałeś przed tymi kolumnami?
    piotr8605
    Poziom 14  
    loki_18 czy mógłbyś doradzić jaki wzmacniacz byłby w miarę fajny do tych głośników?
    Da radę kupić taki wzmacniacz średniej klasy do tych głośników za około 200zł?
    Dziękuję i pozdrawiam
    sebap
    Poziom 40  
    Do autora tematu: nie warto kupować tych kolumn. Lepiej rozejrzeć się za jakimiś Mildtonami.
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  
    loki_18 napisał:
    Witam, szczerze odpisując na tego posta jestem w posiadaniu tych kolumn - głośników. Po zakupie i podłączeniu ich w domu stwierdziłem iż w stosunku co do ceny robią wrażenie. Jestem zadowolony z tego zakupu, na dodatek podłączone są pod wzmacniacz "TECHNICS" 4X150W wraz z innymi kolumnami estradowymi i grają rewelacyjnie. Cena przystępna a efekt niezły. Wygląd też zrobił na mnie wrażenie gdyż myślałem że będą one jak "zwyklaki" w drewnie obklejone. Otóż się pomyliłem. Głośniki basowe grają rewelacyjnie, dając efekt odczuwalny miękkiego basu, a reszta głośników też spełnia w 100% swoje przeznaczenie. W czasie słuchania muzyki spokojnie można odczuć drgania (aż szklanka z kawą tańczy na ławie). Jedynie co moge doradzić to tylko zakup dobrego wzmacniacza do nich i będą świetnie grały. Sam sobie złożyłem zestaw kwadratofoniczny + tooba i jestem z nich zadowolony. Grają czysto i nie ma żadnych zakłuceń poza sąsiadami dobijającymi się by ściszyć muzykę. Za tą cenę bez problemu każdemu polecam.

Kolumny "estradowe" w domu grają rewelacyjnie? od kiedy? i zestaw kwadrofoniczny na który idzie pasmo stereo ;p

Do autora za ok 300zł można kupić dobre używane kolumny, 250zł wzmacniacz, napisz jeszcze jak duży masz pokój w którym sprzęt ma grać.
    Pablo1964
    Moderator
    loki_18 napisał:
    podłączone są pod wzmacniacz "TECHNICS" 4X150W wraz z innymi kolumnami estradowymi

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że Technics nigdy nie miał w ofercie takiego wzmacniacza.
    loki_18 napisał:
    złożyłem zestaw kwadratofoniczny + tooba

No tak. To wyjaśnia wszystko.

Daruj sobie ten zakup.
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    A ja powiem tylko tyle. Nie mam zaufania do sprzedawcy (sieci), która nie bardzo wie co sprzedaje. Opis rozbawił mnie do łez. Specjaliści od "dróg" i "szmocy".

4 drożna kolumna: 1 głośnik wysokotonowy, 2 średniotonowe, 1 niskotonowy

moc wyjściowa: 2x90 W (RMS)

:shocked!: