Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawanie bębenka piasty rowerowej, czy możliwe?

flashmob 04 Paź 2011 10:57 2940 15
  • #1 04 Paź 2011 10:57
    flashmob
    Poziom 9  

Witam Was.
    Jeżeli dział nieodpowiedni proszę moda o przerzucenie (nie skasowanie!).
    Chciałbym zasięgnąć po radę, czy istnieje jakakolwiek szansa na zespawanie elementu który (jak widać na zdjęciach) oderwał się od reszty bębenka. Bęben jest aluminiowy (nie wiem jaki to dokładnie stop).
    Chciałbym w miarę bezinwazyjnie to naprawić tylko czy jest sens, czy owy spaw wytrzyma, przypomnę że opiera się na tym elemencie kaseta którą zaleca się dokręcać z siłą 40nm. Nowy taki bębenek kosztuje 400$.

Czy znacie kogoś w Warszawie kto podjąłby się naprawy tego?

Spawanie bębenka piasty rowerowej, czy możliwe? Spawanie bębenka piasty rowerowej, czy możliwe? Spawanie bębenka piasty rowerowej, czy możliwe? Spawanie bębenka piasty rowerowej, czy możliwe? Spawanie bębenka piasty rowerowej, czy możliwe? Spawanie bębenka piasty rowerowej, czy możliwe?

0 15
  • #2 04 Paź 2011 13:44
    kindlar
    Poziom 37  

Nawet jeśli uda się to zespawać pozostanie problem osiowania elementów. Może powstać zjawisko bicia osiowego i mechanizm nie będzie chciał funkcjonować. Może się zakleszczać. Pewniej będzie dorobić całość. Ale to tylko moje zdanie, poczekaj aż inni się wypowiedzą.

0
  • #3 04 Paź 2011 15:25
    kkknc
    Poziom 42  

Spawać można w miarę czysty glin jego stopy są w warunkach amatorskich nie spawalne. Pozostaje problem wycentrowania, obróbki po spawaniu i mozliwosć stopienia wewnętrznych mechanizmów. Więc po prostu się nie da.

0
  • #4 04 Paź 2011 17:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Paź 2011 18:10
    c4r0
    Poziom 36  

Słaba sprawa moim zdaniem. Co to za piasta i jak tyś to połamał? :P Moim zdaniem trzeba bulić za nowy albo przesiąść się na gorszą ( = tańszą) piastę. Nie widzę możliwości sensownej naprawy tego uszkodzenia.

Rebuso napisał:
    To powinno być wykonane ze stali... Coś kolego bredzisz chyba. Za kilka polskich stówek kupujesz całą piastę z takim bębnem (wizualnie identycznym) i łożyskami. Co w nim takiego cudownego, że tak drogi ?
    W tak drogim sprzęcie zazwyczaj najważniejsza jest mała masa, i dlatego nie jest ze stali. Nie pisz, że gówniany, jeśli nie wiesz nawet co się stało...

0
  • #6 04 Paź 2011 19:02
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Paź 2011 19:52
    flashmob
    Poziom 9  

Kolego Rebuso jak czytam to co piszesz to mi się cisną na palce same epitety więc omiń ten wątek przyjacielu bo to nie dla Ciebie!!!
    Proszę bardzo gamoniu oto piasty: http://www.bikestacja.pl/komplet-piast-swiss-ceramic-p-3581.html a oto rzeczony bębenek http://www.ebay.com/itm/DT-Swiss-190-Ceramic-...028?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cbc88a70c .
    Ja jeśli się na czymś nie znam to nie mam w zwyczaju wciskania swoich racji laika komuś kto się na tym dobrze zna, a Ty wyraźnie nie masz pojęcia w tym temacie.
    To kolarz czy tokarz? Nie znam kumatych kolarzy którzy tokarski fach mają w reku...
    Nie wiem czy wiesz ale niektórzy wydają grube tysiące złotych by ich rower był lżejszy choćby o 200 gramów.

c4r0 najprościej jak to można było zrobić, przykręcałem kasetę.

Ok. Jeżeli temat spawania nie wchodzi w grę to co na temat topników(?), podobno istnieje coś takiego co łączy dwa aluminiowe elementy.

0
  • #8 04 Paź 2011 20:16
    piorun7890
    Poziom 18  

Aluminium da się spawać ale tylko w miarę czysty i dochodzi do tego obróbka po spawaniu .
    Ten element jest na pewno silnio domieszkowany aby miał odpowiednią wytrzymałość w porównaniu do zwykłego aluminium i nikt Ci tego nie pospawa .O klejeniu też zapomnij.
    Zresztą popytaj jeszcze na forum http://www.cnc.info.pl/

0
  • #9 04 Paź 2011 20:28
    bbiidduull
    Poziom 28  

A kolega w jakiej rowerowej dyscyplinie się odnajduje że każdy gram sie liczy? Może street, trial? :)

0
  • #10 04 Paź 2011 20:58
    flashmob
    Poziom 9  

Raczej tzw. cross country aczkolwiek daleko mi do górskich singielków gdyż zamieszkuję mazowiecką patelnię. :-)
    Nie jestem zawodnikiem z czoła tabeli ale traktuję to jako hobby, dla mnie waga roweru ma znaczenie a dla innego "moc" komputera i dobre chłodzenie. ;-)

0
  • #11 04 Paź 2011 20:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 04 Paź 2011 21:05
    flashmob
    Poziom 9  

Przeczytaj 6ty post to zrozumiesz.
    Żegnam ozięble, oby nagle ataki spawacza jak Ty więcej się nie powtórzyły.

0
  • #13 04 Paź 2011 21:14
    c4r0
    Poziom 36  

flashmob napisał:
    Ok. Jeżeli temat spawania nie wchodzi w grę to co na temat topników(?), podobno istnieje coś takiego co łączy dwa aluminiowe elementy.
    Pomyśl jeszcze gdzie to coś włożysz tak, żeby trzymało i jednocześnie kaseta jeszcze weszła. Jak już napisałem, moim zdaniem naprawa bębenka odpada. Ewentualnie można coś pomyśleć jak by tu sprawić żeby kaseta trzymała się mimo pęknięcia. O ile dobrze widzę ten oderwany kawałek ma tylko trzymać kasetę od strony piasty i nie bierze udziału w sile napędowej (naprężenia) ? Możesz zawsze próbować jakoś wkleić kasetę na bębenek :P Skoro wiesz jak mocno się przykręca kasetę (nie 40 nm tylko 40 Nm...) to jak udało Ci się to rozwalić?

BTW skoro masz takie piasty to może pochwal się całym rowerem? Chętnie pooglądam :)

0
  • #14 04 Paź 2011 21:20
    flashmob
    Poziom 9  

Od strony piasty, w bębenku jest małe wyżłobienie które właściwie niczemu nie służy. Stąd mój pomysł. Jak mi się udało? Normalnie, podczas przykręcania. Nawet nie użyłem wymaganej siły. Co do roweru to na PW. ;)

Rebuso napisał:
    --
    Wiadomość powiązana z
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9993535

Cytat:
    oby nagle ataki spawacza jak Ty więcej się nie powtórzyły.

Oby, oby. Życzę Ci tego z całego serca. Oby nikt się nie znalazł z zosądnym pomysłem. Obyś wydał te 400$ i złamał drugi :D Powodzenia.

Daj sobie spokój chłopaku z takimi wiadomościami. Chciałem Cię uświadomić, że próbujesz zmienić mój pogląd nie mając o problemie bladego pojęcia.
    A ja Tobie życzę byś się trochę do edukował.

0
  • #15 07 Paź 2011 00:11
    phanick
    Poziom 28  

flashmob - Ty nie dość, że nie znasz się na spawaniu, to nie znasz się też na fotografii bo na Tych Twoich parumegabajtowych zdjęciach i tak nic nie widać.

Przełknij gorycz - to Ty jesteś naiwniakiem, bo 400 dolarów utopiłeś w błocie.

Nie naprawia się elementu który przenosi tak wielkie obciążenia w rowerze.

0
  • #16 07 Paź 2011 08:24
    płetwa
    Poziom 29  

Chwila bo czegoś nie rozumiem! Piasta kosztuje 3300zł, to ile kosztuje cały rower 25000zł (pewnie się wiele nie pomyliłem), to czym jest wydatek 1000zł na ów "bębenek"?

0