Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciekawy zestaw uruchomieniowy - proszę o opinię

blue_17 04 Paź 2011 14:50 1157 5
  • #1 04 Paź 2011 14:50
    blue_17
    Poziom 32  

Witam

Od jakieś czasu obserwuję rynek zestawów uruchomieniowych

Przeważnie jako alternatywę dla zestawu Pana Mirka wszyscy polecą zestaw firmy and-tech

Ostatnio znalazłem nieco tańszy zestaw ale bardzo zbliżony do zestawu Pana Mirka

Co o tym sądzicie :?:

http://www.sklep.microsense.pl/product.php?id_product=14

Kupowałem w tej firmie już USBasp i jestem super zadowolony bo dali mi pełna instrukcję obsługi oraz przykładowe projekty na płytce

Sadzę że płyta była dostępna wcześniej ale niebyła na stronce

Pozdrawiam

• #2 05 Paź 2011 09:04
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

INHO za tę cenę to bardzo fajny zestaw. Wg mnie duże plusy za:
    - interfejs JTAG
    - zasilanie 5V i 3V3
    Obecnie jest co raz więcej peryferii dla których nominalne napięcie pracy to 3V3, więc jak dla mnie to fundamentalnie ważna cecha zestawu.

• #3 13 Paź 2011 22:42
    Piotrek_P
    Poziom 18  

W odpowiedzi na post założyciela tematu chciałbym wyrazić swoją wstępną opinię na temat płytki EvB_ATmega16-32 firmy microSENSE. Płytkę otrzymałem wczoraj. W pudełku znajdziemy płytkę EvBMega16-32 (ja zamówiłem z prockiem ATMega644AP bo bardziej rozwojowa) + LCD 2x16 + kabel USB do połączenia FT232 z PC + płyta CD ze sterownikami/wsadem w postaci hex dla M16 i M32 (bootloader) + przykładowe programy oraz instrukcją. Po rozpakowaniu pudełka przystąpiłem do oględzin podpierając się instrukcją zamieszczoną jako PDF na płytce CD. Mając już pewne doświadczenie z płytką ewaluacyjną innej firmy (G!) pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Szczegółową analizę zacząłem od układu zasilania. W instrukcji stoi, iż mamy na płycie do dyspozycji dwa napięcia zasilania (stabilizowane) 5V oraz 3,3V DC. Mimo iż nie trudno wypatrzeć na płytce dwa stabilizatory 7805 SMD, to tego na 3,3V nie znajdziemy. Jest jednak przygotowane miejsce na stabilizator 3,3V LD29080DT33R. Wydaje mi się to dziwne że tego stabilizatora nie można było umieścić w procesie produkcji(?). Mimo powyższego niedociągnięcia mamy dostępne napięcie 3,3V na 8-pinowym złączu (nie doszedłem jeszcze czym jest obniżone z 5V). Kolejna uwaga to dziwne zachowanie wyjścia IRQ (PCF8583). Jak połączę to wyjście z którąś z 8 diód LED (SMD) ogólnego przeznaczenia to nie "mryga", natomiast jak połączę z którymś z segmentów wyświetlaczy LED to dioda tego segmentu bardzo ładnie miga. Nie znam się na nowoczesnych LED'ach, ale może wyjście IRQ z PCF'a nie wyrabia prądowo (?). Oporki do tych LED,ów to 510R to chyba coś powinno świecić, a tu nic.
    Aa., i jeszcze jeden pozytyw. Gniazdo karty SD ma oprócz SPI wyprowadzone piny CD (Card Detect) oraz WP (Write Protect) co uważam za kolejny plus tej płytki.

Podsumowując, płytka warta jak najbardziej swej ceny, ale początkujący elektronik może się pogubić pomiędzy opisem w instrukcji, a tym co widzi na fizycznej płytce.
    Jak coś jeszcze wypatrzę ciekawego na + lub na - to będę pisał w tym wątku.

Pozdrawiam
    PP

• #4 13 Paź 2011 23:04
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Piotrek_P napisał:
    W instrukcji stoi, iż mamy na płycie do dyspozycji dwa napięcia zasilania (stabilizowane) 5V oraz 3,3V DC. Mimo iż nie trudno wypatrzeć na płytce dwa stabilizatory 7805 SMD, to tego na 3,3V nie znajdziemy. Jest jednak przygotowane miejsce na stabilizator 3,3V LD29080DT33R. Wydaje mi się to dziwne że tego stabilizatora nie można było umieścić w procesie produkcji(?).

W manualu zestawu jest o tym informacja:

Możesz wrzucić jakieś szczegółowe zdjęcia części zasilania?

• #5 14 Paź 2011 00:28
    Piotrek_P
    Poziom 18  

To że piszą o tym _not_mount_ na schemacie to ja wiem (!) i nie tylko w tym miejscu(!), ale na wcześniejszych stronach instrukci piszą że jest _stabilizowane_ 3,3V a jak to przeczytałem i popatrzyłem na płytkę to zdębiałem bo żadnego stabilizatora na 3,3V tam nie ma (o to mi chodziło w poście wyżej). Zdjęcia mam przygotowane, ale pora późna.

Edit: Zdjęcia dodane. Jeżeli macie jakieś pytania to proszę pisać :-)

Pozdrawiam
    Piotrek

• #6 23 Paź 2011 22:42
    Henio83
    Poziom 11  

Witam!
    ... a może z FT232RL to napięcie 3V3 idzie...Wydajność do 50mA. W ogóle proponuję przyjrzeć się innym sztuczkom w aplikacji na tej płytce FT232RL...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME