Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie można kupić butlę do wózka widłowego?

carot 04 Oct 2011 19:22 9225 7
    carot
    Level 26  
    Witam. Gdzie można kupić butlę do widlaka i jaki jest jej koszt? I czy można wymienić zwykłą domową 11kg na w/w? Szukałem w google, ale znalazłem tylko kursy na operatorów wózka widłowego :D Nie mam firmy, butla będzie jeździła w quadzie zamocowana w uchwycie z widlaka. Byłem na szrocie i pytałem gdzie wymieniają butle, ale nie chcieli się podzielić informacją.
    decybel91
    Level 42  
    Zwykła podejdzie. Ta z widlaka ma niby jaką spiralę czy coś w srodku, ogólnie ściema.
    carot
    Level 26  
    Butla od widlaka ma w środku "syfon" coś jak zwykła samochodowa, żeby ciągła ciekły LPG.
    Ze zwykłej brałbym ciekły gaz, ale tylko do wysokości zaworu, a potem zaczął bym brać lotny. A wtedy butla zacznie się "pocić".
    trans-serwis
    Level 39  
    Zadna ściema. Na zwykłej butli nie wykorzystasz nawet połowy ładunku. Ma rurkę wygiętą i tylko jedną pozycję do montażu.
    carot pytaj u dystrybutorów gazu.
    carot
    Level 26  
    Dzisiaj nie mogłem jechać do punktu gdzie wymieniają i nabijają butle, ale Tato był w pobliżu i co nieco się dowiedział.
    Otóż, ze zwykłej butli położonej na boku jak w widlaku da się pobierać gaz, ale butla będzie się szronić. Da się ją wykorzystać całą.
    Butlę od wózka można sobie zakupić, kosztuje 145zł, potem już tylko wymiana 55zł, jak zwykła kuchenkowa. Nie trzeba mieć swojej firmy, ani nic kombinować, sprzedają osobom prywatnym bez problemu. Butli nie nabijają na miejscu, jedynie na wymianę.
    No i jeszcze jak tam będę muszę zapytać, czy nie można u nich dokupić samego zaworu do butli do wózka, żeby mi wymienili w butli i wtedy butla na wymianę.
    trans-serwis
    Level 39  
    Szronoić się nie będzie bo nie ma od czego. Gaz się rozpręża w parowniku a nie w butli. Przy bardzo dużym wypływie z buli trochę sie poci. Całości nie opróżnisz, mam taki wózek w warsztacie i przerabiałóem ten temat.
    carot
    Level 26  
    trans-serwis wrote:
    Szronoić się nie będzie bo nie ma od czego

Czemu z butli 3kg po opróżnieniu do połowy kapała woda? Była w pozycji leżącej. Do póki pobierała ciekły gaz, było ok, jak zaczęła lotny zaczął się potop :)
    trans-serwis wrote:
    Całości nie opróżnisz, mam taki wózek w warsztacie i przerabiałóem ten temat.

Nie wiem, powtarzam to co powiedzieli tacie w punkcie nabijania. Pojadę sam, to się dowiem więcej.
    Anonymous
    Anonymous