Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna instrukcja PL do kotła Vaillant VC 104 XEU HL

04 Paź 2011 21:27 3709 10
  • Poziom 11  
    Witajcie, czy posiada ktoś polską instrukcję do Vaillant VC 104 XEU HL lub podobnego?
    Walczę z tym piecem od kilku dni (montaż) i wydaje mi się że coś zaczynam rozumieć a po chwili nie rozumiem nic. Może mnie ktoś poratuje bo nie wiem czy kupiłem uszkodzony egzemplarz czy po prostu nie znam wszystkich funkcji. Mam tylko skan niemieckiej instrukcji...

Michał
  • Poziom 20  
    Wersja HL to Holandia wiec będzie tylko w języku holenderskim.
    Poza tym stareńki kocioł.

Dodano po 20 [minuty]:

mam kody serwisowe na diodach
  • Poziom 11  
    A może w takim razie coś od podobnego kotła? Chodzi mi głównie o to żeby zrozumieć co to bydle robi i dlaczego. Może to nie najnowszy model ale widzę że inteligencję to on posiada, tylko ja go chyba nie do końca rozumiem :)

Tłumaczenie oznaczeń diod niby mam, ale nędznie tłumaczone, jak masz coś to podrzuć jeśli to nie problem.

Michał
  • Poziom 20  
    Wszystko po krzyżacku lub holendersku. W polsce tego ani podobnego modelu nie mieliśmy.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Oznaczenie może mylić, podaj rok produkcji.
    Warto odwiedzić stronę producenta i zobaczyć instrukcję podobnych kotłów.
    Może jakieś foto panelu obsługi.
  • Poziom 11  
    Witam, jeśli chodzi o rok produkcji to chyba 1998, przynajmniej taki jest początek nr. seryjnego i wytłoczki na plastikach.

Poniżej zdjęcie panelu sterującego:

A tu tabliczka znamionowa:

Pozdrawiam
    Michał
  • Poziom 20  
    Podtrzymuje ostatnie że tylko obcojęzyczne instrukcje.
  • Poziom 11  
    Szkoda... Gdyby ktoś jednak coś miał, tłumaczone na własną rękę, byłbym wdzięczny.
    Ja ze swojej strony postaram się też napisać co udało mi się ustalić z pomocą sprzedającego. Już mniej więcej wiem co gdzie się reguluje itp., może komuś się przyda. Ale to już jak do końca uruchomię piec i trochę pochodzi, póki co walczę jeszcze z paroma drobiazgami. Jak skończę i znajdę chwilę to napiszę.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    też szukam instrukcji do tego typu kotła. Czy coś znalazłeś? Co wiesz o kolumnie diód świecących na panelu? Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 11  
    Witaj, instrukcji nie znalazłem. Mam natomiast tłumaczenie oznaczeń diod na panelu, jak wrócę do domu to wkleję bo nie mam przy sobie.

A jeśli chodzi o instrukcję to mam, tyle że po angielsku, daj znać jeśli Cię interesuje to wrzucę.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Jeśli możesz to wyślij mi to tłumaczenie diod i instrukcję po angielski. Przy okazji poćwiczę angielski.

Pozdrawiam

kgd