Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zablokować dwa komputery w sieci domowej Dialog

04 Paź 2011 21:46 4369 8
  • Poziom 8  
    Witam

Mam internet z Dialogu. Router, trzy laptopy i jeden stacjonarny. Chciałbym zablokować internet w dwóch komputerach w drugim pokoju z którego korzystają dzieci. Jak mam to zrobić, proszę o rady, pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Wpisz w routerze numery IP tylko tych komputerów które mogą mieć dostęp do sieci. Albo jeżeli blokowane komputery to laptopy używające wi-fi, to włącz szyfrowanie połączenia WEP lub WPA.
  • Poziom 21  
    Chcesz wyłączyć im internet całkowicie czy np tylko w niektórych godzinach, albo może 'na życzenie'?
  • Poziom 8  
    Jakby się dało to może na życzenie? :) Czyli rozumiem że np. chcę w tej chwili żeby nie mieli i już :)
  • Poziom 21  
    Zapomniałem jeszcze zapytać jaki dokładnie masz sprzęt i jak są podłączone komputery które chcesz odciąć od sieci kablem czy wifi?
  • Poziom 8  
    Mam tak: ZTE ZXDSL 832CII

karta sieciowa: BROADCOM 802.11g

Są połączone przez wi fi
  • Poziom 21  
    Niestety nie znam tego ZTE ZXDSL 832CII, więc mogę polecić tylko rozwiązanie sprzętowe zakup dodatkowego AP podłączenie go kablem do ZTE i w przypadku gdy chcesz ukarać/wychować dzieciaki to po prostu odłączasz wtyczkę a sam korzystasz z 2 sieci. Ale zanim to zrobisz przejrzyj instrukcje ZTE.
  • Poziom 8  
    klopik24 napisał:
    Niestety nie znam tego ZTE ZXDSL 832CII, więc mogę polecić tylko rozwiązanie sprzętowe zakup dodatkowego AP podłączenie go kablem do ZTE i w przypadku gdy chcesz ukarać/wychować dzieciaki to po prostu odłączasz wtyczkę a sam korzystasz z 2 sieci. Ale zanim to zrobisz przejrzyj instrukcje ZTE.

No ok. Co to jest dodatkowe AP?

Jeszcze pytanie do goldi74. Czy te połączenie szyfrowane da coś jak pisałeś jeśli ustawię np. tak w panelu sterowania jest takie coś: centrum sieci i udostępniania-zarządzaj sieciami bezprzewodowymi i teraz wyświetlają mi się cztery kompy. Klikam prawym, wchodzę we właściwości i teraz:odznaczam linie: połącz automatycznie gdy ta siec jest w zasięgu,połącz z siecią preferowaną jeśli jest dostępna,połącz nawet jeśli sieć nie wykonuje emisji. Obok jest kolumna ZABEZPIECZENIA a w niej: Typy zabezpieczeń: bez uwierzytelnienia, Wpa 2 personal i Enterprise i 802 1X. Poniżej: Typy Szyfrowania i tam jest WPE , zmieniłem więc na WPE i wpisałem klucz zabezpieczeń sieciowych - jakieś wymyślone hasło. Nie wiem, nie znam się. Dobrze czy źle?

Jest jeszcze taka opcja

Właściwości karty:Udostępnianie i tam jest :
    Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera

Poniżej jest: Zezwalaj innym użytkownikom sieci na kontrolowanie lub wyłączanie udostępnionego połączenia internetowego

Czy może tutaj odznaczyć te dwie linijki ?
  • Poziom 43  
    Odznaczenie tych linijek nic nie da.

ZTE prawdopodobnie ma filtracje MAC - wpiszesz tam adresy fizyczne komputerów(nie IP, MAC - ten numer jest generalnie niezmienny), którym chcesz zablokować dostęp i już. Potem ew wejdziesz i wyłączysz tą blokadę. Instrukcji nie mogę znaleźć zatem jeśli chcesz, możesz zamieścić zrzuty ekranowe z menu routera, wtedy powiemy Ci co klikać.

Z hasłem sieci itd nic nie kombinuj, bo jedyne co tam zrobisz, to odetniesz sobie Internet.