Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PILNIE - czym uszczelnić zbiornik lampy naftowej?

04 Paź 2011 23:05 2990 4
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie. Zwracam się do Was o pomoc i poradę. Otóż kupiliśmy z żoną lampę naftową wiszącą. Jest "nie przerobiona" na prąd, ładnie się prezentuje, ale jest jeden, raczej duży problem. Otóż przecieka zbiorniczek na naftę. Nie jest pęknięty, ale nafta przez niego sączy. Jest zrobiony z ceramiki (tzw. majolika), jest pewnie źle wypalony, bo nafta przez niego przesiąka i "pięknie" kapie na stół, wolno, ale jednak (15-20 kropli na dobę). Próbowałem posmarować klejem dekarskim, wysechł, wydawało się, że będzie OK, ale gdy nalałem nafty, to po 2 dniach wylałem ze zbiorniczka galaretowatą breję - nafta go rozpuściła. No i moje zapytanie: CZYM mam wewnątrz posmarować, pomalować, aby nafta tego nie ruszyła, nie rozpuściła i żeby powstrzymać to nieszczęsne kapanie? Pewnie trzeba by było kilka razy pomalować, tylko CZYM? :-/ No właśnie... Bardzo proszę Was o doradztwo i pomoc. Pozdrawiam ze Zgorzelca. Artur K.
  PILNIE - czym uszczelnić zbiornik lampy naftowej?
 • Poziom 25  
  Witam,

  może uszczelnić pory w ceramice żywicą syntetyczną?

  Pozdrawiam,
  GSM
 • Poziom 33  
  Jeżeli to ceramika to może szkło wodne?
 • Poziom 2  
  Kochani, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Żywicy syntetycznej nie próbowałem (poszukam w sklepach), a szkło wodne mam, ale lipa - spływa po ściankach, kropelkuje się i do szkła nie przylega (ale równie serdecznie dziękujęza podpowiedź :-). Mam jeszcze na myśli kilka "specyfików": farba antykorozyjna CORR-ACTIVE (m.inn. do malowania baków paliwowych od wewnątrz), tylko nie wiem, czy ona jest tylko przeciw rdzy, czy również uszczelnia? W Google znalazłem też coś o nazwie CREEM WEISS - epoksydowa emalia z Niemiec (to może być ciekawe). Popytam jeszcze w Castoramie, może coś będą mieli nafto-odpornego, a przylegającego do szkła. Oczywiście temat pozostawiam otwarty, wszelkie porady np. odnośnie działania wymienionych przeze mnie środków, jak też własnych patentów są mile widziane. Pozdrawiam. Artur K. ze Zgorzelca.
 • Poziom 27  
  Ja bym polecił Epoxy Dragon około 10 zł przed wlaniem do lampy podgrzać zbiornik wtedy epoxsyd rozleje się cieńszą warstwą całkowicie odporną na rozpuszczalniki.