Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b4 kontrolka ładowania

01 Gru 2004 21:46 5004 4
  • Poziom 25  
    Właśnie kupiłem Passata'95 i mam problem.
    Kontrolka ładowania -jak w każdym aucie- powinna zapalać się po włączeniu zapłonu a po uruchomieniu silnika gasnąć. W moim aucie po włączeniu zapłonu czasami zapala się, lecz częściej NIE. Nie wiem czy to sprawa alternatora, czy deski rozdzielczej ( idzie zima :? ).
    Ma ktoś może jakiś pomysł bym nie za wiele szukał? Jutro rano podłączę miernik pod wyjście kontrolki ładowania na alternatorze by na prędce coś wyeliminować.
    Jeśli można to proszę o sugestie ( najlepiej trafne :) )
  • Poziom 1  
    Najważniejsze by było ładowanie. Gdyby nie było ładowania szybko byś się przekonał bo padłby akumulator. Najprawdopodobniej masz słaby wilgotny lub zaśniedziały styk przy żaróweczce. Miłej zabawy.
  • Poziom 18  
    Sprawdz przewód który idzie do alternatora cienki , odłącz go od alternatora i połącz z masą kontrolka powinna swiecić jesli zaświeci uszkodzony regulator napięcia lub szczotki zjechane jeśli nie zaświeci przerwa na tym przewodzie lub coś z samą kontrolką albo nie ma ona zasilania
  • Poziom 25  
    Dziś wymontowałem szczotki/reg. napięcia. Alternator VALEO. Szczotki oczywiście zjechane. Przylutowałem nowe. Co prawda muszą się dotrzeć, ale objaw taki sam. Kontrolka raz świeci, raz nie. Na nowych szczotkach nie za każdym razem jest ładowanie. Chyba wychodzi na regulator napięcia.
    Rozumiem, że włączam zapłon, przewód od kontrolki ładowania zwieram do masy i ma się ona zaświecić. Jeśli nie, to wymontowac zegary. :?

Proszę o wyraźne potwierdzenie.
  • Poziom 25  
    Mam nadzieję, że problem minął. Chyba na dobre pojawiło się ładowanie - dotarły się szczotki, ale nie miną mnie kontrolki. Sprawdziłem uderzając w deskę z góry no i oświetlenie tablicy oraz ta nieszczęsna kontrolka zapalają sie i gasną.