Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno grafiki lepszej od HD4850

05 Paź 2011 09:47 1253 23
  • Poziom 19  
    Witam.
    Po zmianie procesora na cztery rdzenie pomyślałem o zmianie karty graficznej. Obecnie posiadam HD4850, wydajność jest bardzo dobra. Ale chciałbym mieć coś jeszcze lepszego. Coś w budżecie do 400zł.
  • Poziom 21  
    Ja bym polował na gtx 460 na allegro. Na słabszą to szkoda sobie głowę zawracać.
  • Poziom 38  
    Do 400zł kupisz nowego HD5770 lub używanego HD5830, jaki masz zasilacz?

@kult5 GTX460 to koszt min. 550zł a w tej cenie mamy już HD6850.
  • Poziom 19  
    zasilacz Corsair 550W.
  • Poziom 28  
    Za 389 jest na alledrogo HD5830 z jeszcze poltora roczną gwarancją. 5 sztuk ma tego
  • Poziom 31  
    Te za 389zł to pewnie wyciągnięte z koparki...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    W tańszych wersjach były extreme, które różniły się tylko tym dopiskiem...
    A te pewnie z koparki, chcesz to doczytaj o co chodzi z tym... Podpowiedzi nie będzie.
    A jeśli z koparki, to na pewno wymęczone.
    Nie o cenę mi tu chodziło...
  • Poziom 19  
    to w takim razie chyba się wstrzymam jeśli za 400zł odczuje malutka różnice w wydajności kupując jakąś inna kartę.. Ta moja jest dobra, nie grzeje się, wszystkie gry hulaja na max.. Więc? :-).
  • Poziom 31  
    A w jakiej rozdzielczości w ogóle grasz?
  • Poziom 19  
    1280x1024. To jest nominalna rozdzielczość mojego monitora, i na takiej rozdzielczości gram.
  • Poziom 31  
    To nawet nie opłaca się zmieniać karty grafiki, na tej rozdzielczości pograsz jeszcze przez dłuższy czas, tzn. nie wszystkich grach na maxa, ale pograsz :)

Zmień kartę grafiki dopiero jak będziesz miał rozdzielczość rzędu 1920x1080 lub wyżej.
  • Poziom 19  
    chyba masz rację.. :-) czekam na mój nowy procesor.. Jutro.. Piątek powinien być. Athlon X4 635. Jeśli GTA4 w tej chwili na dwóch rdzeniach po 2,6ghz przycina.. To na tym nowym nie powinno chyba, co? Ramu mam 4gb Kingstona.
  • Poziom 21  
    GTA IV przycina nawet na quadach po 3,5GHz tylko że w wyższych rozdzielczościach
    Pisząc o gtx 460 miałem na myśli używanego za 430zł a nie nowego.
  • Poziom 19  
    No ale przy 1280x1024 chyba nie powinno, co?
  • Poziom 38  
    Nie, przy 1366/768 nawet gf8800gt daje radę z phenomem 955 po oOC ;p
  • Poziom 19  
    to mój zestaw powinien dać radę :-) na aktualnym procesorze szarpie.. Zmiana ustawień na niższe nic nie daje.. Więc jutro dam znać jak chodzi :)
  • Poziom 19  
    Fiend po co Ci tyle pamięci? :-) swoją droga, zazdroszczę Ci sprzętu:) no ale nie każdego stać na takie coś
  • Poziom 43  
    Miałem krótki czas (pożyczone) 8gb, sprzedałem po 2 tygodniach użytkowania; nigdy nie widziałem ponad 50% zużycia pamięci. Phenom 955 nie jest taki drogi. Wyjdzie fx-4100 i stanieje (mój to tak swoją drogą 555 odblokowany na 955, podkręca się równie dobrze jak phenomy 955)
  • Poziom 19  
    fakt, drogi nie jest. Ale ceny poszły dosyć mocno do góry, porównując je z cenami z lipca.. Sierpnia.. Athlon x2 250, który można było wyrwać za 150zł jest w cenie 200zł.. Tak samo inne procesory..
  • Poziom 21  
    Dolar się umacnia i ma to odbicie w cenach importowanych towarów.
  • Poziom 27  
    No i co z tego, że kopała ? Skoro ma się gwarancję na kartę to nie ma się czym niepokoić.