Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Excel, VBA] Rysowanie tabeli o zmiennej ilości wierszy

qrczaq 05 Paź 2011 09:58 2935 2
  • #1 05 Paź 2011 09:58
    qrczaq
    Poziom 9  

Witam. Mam taki mały problem. Posiadam plik excela, w którym jeden z arkuszy zawiera bazę danych, natomiast drugi służy do jej przeszukiwania i wypisywania wyników szukania. Jeśli chodzi o znajomość VBA jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę, jednak wyszukiwarkę udało mi się jakoś sklecić, i nawet działa. Chciałbym jednak, aby wyniki wyszukiwania prezentowane były w formie tabeli, a że ich ilość jest zmienna, tabela ta powinna się do niej dostosowywać. Jak to zrobić? I czy są w ogóle w excelowskim vba jakieś komendy służące do rysowania tabel?
    P.S. Wiersz z nagłówkami tabeli jest oczywiście stały. Tylko obszar poniżej ma się dostosowywać. W razie potrzeby skrypt wyszukiwarki oczywiśćie dorzucę.

Za wszystkie rady z góry dzięki.
    Pozdrawiam.

0 2
  • Pomocny post
    #2 06 Paź 2011 20:17
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

qrczaq napisał:
    czy są w ogóle w excelowskim vba jakieś komendy służące do rysowania tabel?
    Nagraj makro wstawiania tabeli to się przekonasz :) W sumie to jedna, dwie linijki, gdzie zakres jest typu string, więc łatwo podstawić wartości ze zmiennych.

Jeśli ilość kolumn i nagłówki są stałe można wyrysować tabelkę z jednym wierszem i wstawiać kolejne, wplatając polecenie w kod wyszukiwania...

0
  • #3 07 Paź 2011 12:16
    qrczaq
    Poziom 9  

Hej.
    Dzięki wielkie za pomoc. Jak mówiłem jestem na tyle zielony z VBA że nawet nie wiedziałem że za pomocą tego nagrywania makr można podejrzeć kod różnych funkcji excelowskich. W każdym bądź razie nagrywanie rozwiązało problem, i tabela się wyrysowuje. Swoją drogą wielce przydatne to nagrywanie. Jeszcze raz dzięki :D.

0