Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Excel, VBA] Rysowanie tabeli o zmiennej ilości wierszy

05 Paź 2011 09:58 3331 2
 • Poziom 9  
  Witam. Mam taki mały problem. Posiadam plik excela, w którym jeden z arkuszy zawiera bazę danych, natomiast drugi służy do jej przeszukiwania i wypisywania wyników szukania. Jeśli chodzi o znajomość VBA jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę, jednak wyszukiwarkę udało mi się jakoś sklecić, i nawet działa. Chciałbym jednak, aby wyniki wyszukiwania prezentowane były w formie tabeli, a że ich ilość jest zmienna, tabela ta powinna się do niej dostosowywać. Jak to zrobić? I czy są w ogóle w excelowskim vba jakieś komendy służące do rysowania tabel?
  P.S. Wiersz z nagłówkami tabeli jest oczywiście stały. Tylko obszar poniżej ma się dostosowywać. W razie potrzeby skrypt wyszukiwarki oczywiśćie dorzucę.

  Za wszystkie rady z góry dzięki.
  Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Moderator Programowanie
  qrczaq napisał:
  czy są w ogóle w excelowskim vba jakieś komendy służące do rysowania tabel?
  Nagraj makro wstawiania tabeli to się przekonasz :) W sumie to jedna, dwie linijki, gdzie zakres jest typu string, więc łatwo podstawić wartości ze zmiennych.

  Jeśli ilość kolumn i nagłówki są stałe można wyrysować tabelkę z jednym wierszem i wstawiać kolejne, wplatając polecenie w kod wyszukiwania...
 • Poziom 9  
  Hej.
  Dzięki wielkie za pomoc. Jak mówiłem jestem na tyle zielony z VBA że nawet nie wiedziałem że za pomocą tego nagrywania makr można podejrzeć kod różnych funkcji excelowskich. W każdym bądź razie nagrywanie rozwiązało problem, i tabela się wyrysowuje. Swoją drogą wielce przydatne to nagrywanie. Jeszcze raz dzięki :D.