Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzaskanie w głośniku (usterka sprzętowa) - Creative T40

05 Paź 2011 10:30 2950 8
  • Poziom 2  
    Witam, znawcow sprzetów audio prosze o pomoc :-)

Głośniki Creative T40.

Niezaleznie od tego czy dzwiek podglosnie z komputera czy z pokretla w glosniku,
    w pewnym momencie (pokretlo okolo w polwie) przestaje muzyka grac i dobiegaja tylko trzaskajace dzwieki.
    Zmiana dzwieku jest natychmiastowa i ustaje po jakims czasie, najczesciej gdy podglosnie na maxa kilka razy. Czasem zaskoczy i muzyka wraca,
    lecz czesto tez dodatkowo dzwiek "chrupie". Generalnie mozna opanowac sytuacje lecz problem pojawia sie znowu gdy podkrece troche glosnosc.
    Sluchac mozna lecz raczej tylko po cichu.

Problem zaczal sie poprzez "trzaskanie" w glosnikach niezaleznie od poziomu glosnosci.
    Posiadam jeszcze glosniki T20, co prawda maja mniejszy zasilacz ale zapozyczylem go i problem wystepowal nadal.
    Dodaj jeszcze ze trzaskanie przenosi sie na lewy glosniki. Jesli natomiast podlacze go do glosnika T20 gra bez zadnych problemow.
    Wychodzi na to ze problem dotyczy ukladu elektronicznego w prawym glosniku.

Gwarancja minela rok temu i nie za bardzo wiem co zrobic.

Z góry dzieki za jakiekolwiek sugestie!
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Niestety to nie potencjometr :| Mam zestaw T40 i podobne objawy, jednak na razie nie miałem czasu naprawić go.
  • Poziom 2  
    No to nie jestem sam. A moze sie cos odczepilo w srodku?
    Rozkrecilem glosniki i wyglada ok.

Nie za bardzo sie do wszystkiego mozna dostac, poniewaz niektore elementy sa "przyklejone" wewnatrz i samo odkrecenie srobek nie pomaga.

Co ciekawe dla creative problem jest znany i jest juz na pierwszej stronie
    listy w dziale supportu: http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=64629
  • Poziom 9  
    Witam mam pytanie odnośnie tych głośników lekko off topic. Mam jednak nadzieję, że nikogo tym nie zdenerwuję :). Chodzi mi o zasilanie głośników T40. Z tyłu przy gnieździe zasilającym jest podwójny opis - 20V AC IN (2800mA) i u dołu 27V DC IN (1700mA). To w końcu jakim napięciem mamy je zasilić. Może ktoś podpowie, gdzie można taki zasilacz kupić. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem w swoich T40 i faktycznie gniazdo opisane jest podwójnie. Oryginalny zasilacz daje na wyjściu AC 20V 2800mA. Może producent dawał do zestawów 2 różne zasilacze?
  • Poziom 11  
    panowie co do zasilacza mogę sprzedać swoją radę :)
    nabyłem ostatnio takie gigaworksy bez zasilacza - proponuję bardzo uważać !!!
    otóż jest napisane że ma mieć DC 27V, postanowiłem je najpierw rozkręcić,
    okazuje się że na wejściu zasilania jest tylko bezpiecznikm żadnego okładu ograniczania napięcia, tylko elektronit i tu uwaga - elektrolit na 30V czyli jak podamy mu zasilania ponad 30 może paść,
    ja podłączyłem do nich zasilacz 18V 1,5A od drukarki HP DeskJet (po wcześniejszym sprawdzeniu) i śmigają pięknie bo dziwne było dla mnie żeby musiały mieć aż tak wysokie
    napięcie.
    Dziwna okazał się dla mnie sprawa z zasilaczem, bo jak by mu dać takie 27V to zawsze bez obciążenia on będzie miał ponad 33V
    poprawcie mnie jeśli się mylę

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)