Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DISEqC w Sagemcom DSI87 HD

05 Paź 2011 11:51 7077 6
 • Poziom 8  
  Witam,
  mam problem z instalacją SAGEMCOMa DSI87 HD od Cyfry+. Podczas instalacji nie wyszukuje żadnych kanałów. Podobno są z nim problemy w przypadku konfiguracji DiSEqC gdy Astra 19,2E jest na LNB1, a Hot Bird 13E na LNB2. Ja mam taką właśnie konfigurację i nie wiem czy wymieniać tuner, czy jakoś inaczej rozwiązać ten problem. W ustawieniach tunera można wybierać port DISEQC dla Hot Bird jako A, B, C lub D, ale w żadnym ustawieniu nic nie wyszukuje. Czy u kogoś tuner działa przy takiej konfiguracji i jakie maja być prawidłowe ustawienia ?

  Z pozdrowieniami
  Alfred
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 8  
  Chciałbym uniknąć takiej zamiany DISEqC, gdyż mam utrudniony dostęp do anteny satelitarnej, a trzeba by ją ustawiać na nowo.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 8  
  Z informacji uzyskanych z pomocy technicznej Cyfry+ wynika, że mimo iż producent tunera przewidział zmianę portu DISEQC dla Hot Birda, to powinien on być ustawiony jako LNB1. Przypuszczam, że jest to związane z tym iż lista programów Cyfry+ ma tak to sztywno zapisane. Ponadto tuner ten obsługuje tylko DISEQC 1.0 i tutaj mam jeszcze jedno pytanie.
  Czy jest możliwe, żeby przełącznik DISEQC, który funkcjonuje już kilka lat nie obsługiwał wersji 1.0 ?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 8  
  Przełożyłem kabelki i wszystko gra. Ten tuner działa tylko, gdy Hot Bird jest ustawiony jako pierwszy. Zamykam temat.