Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak prądu na przekaźniku pompy paliwa. Vectra 2000rok 1.6 16v Y16XE

dimpe04 05 Paź 2011 18:34 3437 3
  • #1 05 Paź 2011 18:34
    dimpe04
    Poziom 2  

Witam, problem jak w temacie nie dochodzi zwyczajnie prąd na przekaźnik pompy paliwa. Pompa paliwowa sprawdzona w 100% sprawna, przekaźniki również wydają się być sprawne. Na tą chwilę wtyka przekaźnika jest zmostkowana co daje stałe napięcie na pompę zaraz po przekręceniu zapłonu. Samochód pali na benzynie jak i na gazie. Szczerze mówiąc nie chodzi zbyt dobrze. Przy obrotach 1700 - 2200 najbardziej go zamula, później zaczyna się rozbudzać i idzie prawie jak trzeba. Proszę o pomoc bo elektronicy za bardzo nie wiedzą sami co się dziej.... skąd się bierze problem stawiają na Komputer/Sterownik Silnika tzw ECU. Chciałbym się upewnić czy mają rację czy efekt ginącej masy na przekaźniku leży po innej stronie. ?? Proszę o pomoc.

Dziękuje

0 3
  • #2 05 Paź 2011 20:50
    decybel91
    Poziom 38  

Albo kabel albo ECU stamtąd leci masa(sygnał) na ten przekaźnik.

0
  • #3 05 Paź 2011 20:55
    dimpe04
    Poziom 2  

tak właśnie się domyślam, że to może być ECU ale nie jestem jeszcze do końca przekonany, słyszałem że w podszybiu są jeszcze jakieś wiązki kabli które czasami się smażą i to też może być przyczyną braku masy na przekaźniku, ale sprawdzę to jutro i dam znać :)

1
  • #4 06 Paź 2011 19:00
    dimpe04
    Poziom 2  

słyszałem że w podszybiu są jeszcze jakieś wiązki kabli które czasami się smażą i to też może być przyczyną braku masy na przekaźniku, ale sprawdzę to jutro i dam znać :)[/quote] sprawdziłem jest jedna wiązka i nie usmażona więc nie mam zielonego pojęcia coś się z autem dzieje

-1