Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz kupić w cenie 400-500zł?

myslaw92 05 Paź 2011 19:40 1990 12
  • #1 05 Paź 2011 19:40
    myslaw92
    Poziom 11  

Posiadam kartę dźwiękową e-mu 1212, którą podłączam pod wieże ( lewo ,prawo ) plus mikser Behringer Tube Ultragain MIC200 .
    Popsuła mi się wieża, a że przy okazji chce zakupić nowy mikser dlatego mam wielką prośbę do użytkowników tego forum.

Czy można kupić mikser do 400-500 zł który spełniałby też rolę wieży.
    Chodzi o podpięcie mikrofonu pod w/w mikser jednocześnie z możliwością podpięcia słuchawek.
    Mówiąc na chłopski rozum : chce kupić taki mikser pod który podłącze mikrofon MXL 990 , 2 głośniki lub słuchawki ( w zależności od tego czy nagrywam czy też chcę posłuchać "wypocin" na głośnikach)

W moich poszukiwaniach natknąłem się na taki mikser :
    http://allegro.pl/behringer-xenyx-1002fx-mikser-l-gplanet-i1836216335.html

Chciałbym dodać, że mikser, którego poszukuje musi być w miarę łatwy w obsłudze, tj. nie był jakoś "super" rozbudowany, ale żeby też nie ograniczał się do 2 pokręteł. Można powiedzieć taki standard :)

Jeśli ująłem niektóre wyrażenia w sposób amatorski lub prymitywnie z góry mówię , że nie jestem kimś kto się na tym bardzo zna, dlatego postanowiłem spytać o radę specjalistów.

Z góry dzięki dla tych co odpiszą !
    5 !

0 12
  • #2 05 Paź 2011 23:23
    sebap
    Poziom 40  

Jeśli chcesz podłączyć tylko mikrofon i słuchawki to wystarczy prosty mikser, ale jeśli chcesz podłączyć kolumny to już musi być powermikser. Ten Behringer, którego posiadasz, to tylko przedwzmacniacz a nie mikser. Jakim budżetem dysponujesz?

0
  • #3 06 Paź 2011 16:21
    myslaw92
    Poziom 11  

Mam do dyspozycji 500 zł
    Mogłbyś mi zaoferować w tej cenie jakiś mikser bądź przedwzmacniacz jeśli jest takowy :)

0
  • #4 06 Paź 2011 16:29
    sebap
    Poziom 40  

Musisz określić co będziesz pod to podłączał. Jeśli tylko słuchawki i mikrofon to wystarczy mikser, ale jeśli kolumny to musi być powermikser a w tym przypadku praktycznie niewykonalnym jest zmieścić się w założonym budżecie.

0
  • #5 06 Paź 2011 17:45
    myslaw92
    Poziom 11  

pod "mikser" chce podpiąć mikrofon + głośniki + słuchawki

Jeśli tak jak mówisz nie da rady w takim razie poprosiłbym o jakąś "dobrą więżę" w cenie max 200 zł którą bym podpiął pod jakiś "przedwzmacniacz" do 300 zł

0
  • Pomocny post
    #6 06 Paź 2011 18:26
    sebap
    Poziom 40  

Jednak da się kupić coś dobrego do 500 zł ;). Wpisz w wyszukiwarce allegro ten numer 1857069938. Ten powermikser będzie dobrą inwestycją.

0
  • #7 06 Paź 2011 20:00
    myslaw92
    Poziom 11  

a jakby pod niego podpiąć mikrofon na wejście XLR

Mikser posiada aż 8 wejść, z czego ja wykorzystam tylko 3 ? na mikrofon + głośniki 2 ? ( nie znam się na tym totalnie ) :)

I kolejne pytanie, jeśli kupię więżę, to nie ma sensu chyba kupować kolejnego przedwzmacniacza choćby miał "więcej pokręteł"

0
  • Pomocny post
    #8 06 Paź 2011 20:10
    sebap
    Poziom 40  

Do mikrofonu musisz dokupić przejściówkę XLR-Duży JACK albo lepiej kabel XLR-JACK. Mikrofon podłączysz pod dowolny z 8 kanałów, słuchawki pod gniazdo PHONES a kolumny pod gniazda na tylnim panelu SPEAKERS. Wieżę chcesz dokupić do powermiksera czy zamiast powermiksera?

0
  • #9 07 Paź 2011 16:29
    myslaw92
    Poziom 11  

wieżę do przedwzmacniacza :)

Mój znajomy mi mówił że podłączył pod taki przedwzmacniacz głośniki i mu śmigają, ale wątpię w to skoro tak mówisz że nie da rady. On ma takie głośniki typowe do wieży a nie "kolumnowe"

0
  • Pomocny post
    #10 07 Paź 2011 17:21
    sebap
    Poziom 40  

Przedwzmacniacz jest urządzeniem, do którego podłącza się np. mikrofon w celu wstępnego wzmocnienia sygnału i wysłania go dalej na wzmacniacz, tak że albo kolega coś kręci albo źle go zrozumiałeś.
    Powermikser będzie dobrą inwestycją bo i podłączysz pod niego mikrofon, słuchawki, CD lub inne źródło sygnału i napędzisz nim kolumny np. na niewielkiej imprezce, jeśli takowa by się trafiła. Wieża tego nie potrafi ;).

0
  • Pomocny post
    #12 08 Paź 2011 20:25
    sebap
    Poziom 40  

Otóż to ;). Pod taki mikser, któy podałeś, podłączasz mikrofon, CD czy co tam chcesz i z niego dopiero na jakiś wzmacniacz a z wzmacniacza na kolumny.

0
  • #13 08 Paź 2011 21:26
    myslaw92
    Poziom 11  

W takim razie wielkie dzięki za poświęcony czas :)
    Wieżę to już sam dam radę jakąś kupić, a mikser to jak coś to już jakiś dobry w przyszłości o ile dożyję :)

Pozdrawiam !

0