Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl ms 180 spadek mocy.

GRZESIEK02 05 Oct 2011 22:37 10056 3
 • #1
  GRZESIEK02
  Level 11  
  Witam od pięciu lat posiadam piłę spalinową Stihl MS 180 i zauważyłem spadek mocy, czasem zgaśnie na wolnych obrotach oraz słabiej się wkręca w obroty i nie do końca ,ale przynajmniej dobrze odpala.Jaka może być tego przyczyna? Dziwi mnie to ponieważ była poprawnie eksploatowana i nigdy nie była przesilona a jej stan powiedziałbym że bdb. poza tym małym problemem .Nowa świeca filtr powietrza i dalej to samo.
 • #3
  helena33
  Level 27  
  Membrana zaworowa. Z wiekiem ona potrafi sie wyciągnąć lub skurczyć, przez co, albo bardziej nadusza dzwigienke zaworową i paliwo leje sie do dysz nadmiernie a to powoduje spadej obrotów, albo ledwo nadusza dzwigienke przez skurczenie (sztywnosc) co powoduje zwiększenie obrotów ale za to słabą moc (za mało benzyny w stosunku do powietrza).
  Należało by wymontować gaznik, rozebrać, sprawdzić czystość sitka, stan zaworu iglicowego (może miec złuszczenia na bokach i bedzie sie blokował) odkręcić dysze główną i należycie przedmuchać (nie dłubać drutami bo sie rozkalibruje, nie dmuchać sprężonym powietrzen w otwór po dyszy głónej, można psiuknąć wd40) dzwigienka zaworowa nie może być wystukana w miejscu styku z membraną (jeśli jest to wymienić) a położenie dzwigienki ustawić na ruwni z krawędziami gaznika, założyć nowy zestaw membran ZAMA (jak dobrze pamiętam to GND 33, lub GND 56, najlepiej weż stare na wzór) Poskłądany zamontowac i sprawdzić stan przewodu paliwa (czystosc i szczelność), filtr paliwa również powinien być drożny. Zalać świerze paliwo i odpalamy. Jako że w tym modelu nie ma jakotakiej regulacji skłądu mieszanki w gazniku to musi chodzić jak chodzi, jedyna śruba regulacyjna to obroty jałowe, i tu regulacja wygląda tak : czyli aby nie gasła i nie kręcił się łąńcuch, z miernikiem obrotów było by to 2800obr/min, a max to około 14000obr/min (w praktyce mają więcej i niestety z powodu braku śrub regulacyjnych ciężko je obniżyć, pociesze tylko tym, że z tą mocą silnika w drzewie nie łapią nawet 13500obr/min)
  Moderated By Rycho T:

  3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

 • #4
  GRZESIEK02
  Level 11  
  Witam, dzięki za pomoc o regeneracji gaźnika, właśnie odebrałem piłę z serwisu i śmiga jak nowa z pocięciem suchego dęba o średnicy 50cm. Zero problemów. Powiedzieli że wymienili membranę, zimeringi oraz sitko od paliwa, koszt 160 zł razem z robotą.