Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl ms 180 spadek mocy.

05 Oct 2011 22:37 8004 3
 • Level 11  
  Witam od pięciu lat posiadam piłę spalinową Stihl MS 180 i zauważyłem spadek mocy, czasem zgaśnie na wolnych obrotach oraz słabiej się wkręca w obroty i nie do końca ,ale przynajmniej dobrze odpala.Jaka może być tego przyczyna? Dziwi mnie to ponieważ była poprawnie eksploatowana i nigdy nie była przesilona a jej stan powiedziałbym że bdb. poza tym małym problemem .Nowa świeca filtr powietrza i dalej to samo.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 27  
  Membrana zaworowa. Z wiekiem ona potrafi sie wyciągnąć lub skurczyć, przez co, albo bardziej nadusza dzwigienke zaworową i paliwo leje sie do dysz nadmiernie a to powoduje spadej obrotów, albo ledwo nadusza dzwigienke przez skurczenie (sztywnosc) co powoduje zwiększenie obrotów ale za to słabą moc (za mało benzyny w stosunku do powietrza).
  Należało by wymontować gaznik, rozebrać, sprawdzić czystość sitka, stan zaworu iglicowego (może miec złuszczenia na bokach i bedzie sie blokował) odkręcić dysze główną i należycie przedmuchać (nie dłubać drutami bo sie rozkalibruje, nie dmuchać sprężonym powietrzen w otwór po dyszy głónej, można psiuknąć wd40) dzwigienka zaworowa nie może być wystukana w miejscu styku z membraną (jeśli jest to wymienić) a położenie dzwigienki ustawić na ruwni z krawędziami gaznika, założyć nowy zestaw membran ZAMA (jak dobrze pamiętam to GND 33, lub GND 56, najlepiej weż stare na wzór) Poskłądany zamontowac i sprawdzić stan przewodu paliwa (czystosc i szczelność), filtr paliwa również powinien być drożny. Zalać świerze paliwo i odpalamy. Jako że w tym modelu nie ma jakotakiej regulacji skłądu mieszanki w gazniku to musi chodzić jak chodzi, jedyna śruba regulacyjna to obroty jałowe, i tu regulacja wygląda tak : czyli aby nie gasła i nie kręcił się łąńcuch, z miernikiem obrotów było by to 2800obr/min, a max to około 14000obr/min (w praktyce mają więcej i niestety z powodu braku śrub regulacyjnych ciężko je obniżyć, pociesze tylko tym, że z tą mocą silnika w drzewie nie łapią nawet 13500obr/min)
  Moderated By Rycho T:

  3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

 • Level 11  
  Witam, dzięki za pomoc o regeneracji gaźnika, właśnie odebrałem piłę z serwisu i śmiga jak nowa z pocięciem suchego dęba o średnicy 50cm. Zero problemów. Powiedzieli że wymienili membranę, zimeringi oraz sitko od paliwa, koszt 160 zł razem z robotą.