Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa centralny z pilota i brak brądu na stacyjce - alarm SKORPION

PIOTR_FOTO 05 Paź 2011 23:26 3774 3
  • #1 05 Paź 2011 23:26
    PIOTR_FOTO
    Poziom 8  

Witam. Jak w temacie: nie działa zamykanie i otwieranie drzwi z pilota a po włożeniu kluczyka do stacyjki nie ma prądu. Dodam, że akumulator jest naładowany, światła awaryjne i pozycyjne i klakson działają więc jakiś tam prąd dochodzi. Bateria w pilocie na mierniku wskazuje 12V więc też jest sprawna. Problem zaczyna się kiedy chcę przekręcić rozrusznikiem-wtedy nie ma w ogóle prądu, żadne kontrolki się nawet nie zapalają. Samochód TICO z systemem alarmowym Skorpion. Zauważyłem, że od centralki systemu odchodzi jakiś ucięty brązowy kabel ale wg instrukcji jakaś antena. Dodam, że auto stało około 1-miesiąca z wyjętym akumulatorem. Czy mogło się coś rozprogramować? Przed wyjęciem akumulatora było wszystko OK.

0 3
  • #2 05 Paź 2011 23:34
    nece616
    Poziom 26  

Miałem podobny problem z matizem. Pomogła wymiana kostki stacyjki. Można też sprawdzić stan bezpieczników, oraz to czy dochodzi do nich jakieś napięcie.

0
  • #3 06 Paź 2011 09:09
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Odszukaj przewód awaryjny wychodzący z centrali (zaznaczony na czerwono).
    Połącz go z masą samochodu.
    W ten sposób wprowadzisz centralkę alarmu w tryb "serwisowy", pozwalający uruchomić silnik.
    Nie działa centralny z pilota i brak brądu na stacyjce - alarm SKORPION

Sprawdź bezpieczniki na przewodach czerwonym i czerwono/czarnym - zasilających centralę.
    Ich przepalenie będzie powodować brak reakcji na pilota i uniemożliwi uruchomienie pojazdu.

Jeżeli opisane powyżej "procedury" nie pozwolą na uruchomienie pojazdu - szukaj uszkodzenia w instalacji elektrycznej samochodu a nie w układach dołożonego alarmu.

0
  • #4 06 Paź 2011 19:49
    PIOTR_FOTO
    Poziom 8  

Dzięki za szybkie odpowiedzi ale Tico sam się naprawił. Podłączyłem wczoraj akumulator, postał dobę, zachodzę dzisiaj a tu centralny działa, silnik pali. Pozdrawiam

0