Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa dyski. Jednego nie wykrywa wcale, tak samo w przypadku podpięcia obu.

01 Gru 2004 23:47 878 4
  • Poziom 11  
    CZesc!!mam nietypowy problem!!A mianowicie:mam 2 dyski jeden 30gb drugi 40gb!! Jak podepne 30 na ktorej chulam normalnie(teraz wszystko jest ok,ale gdy chce podpiac 40 to zaczynaja sie problemy
    1) Jak podepne 2 dysie nie wykrywa zadnego ani 30 ani 40!!
    2)jak podepne 40 tez nie wykryje
    3)jak podepne sam 40 i zarzuce dyskietke startowa wejde w dosa dam komende c: to widze zawartosc dysia ale cokolwiek chce zrobic to nie dam rady!!Ani w fdisku ani w dosie !!Ani formatu kopii i nic z tych rzeczy
    A i jeszcze mi pisze ze mozliwe ze na dysiu sa jakies wirusy nie pozwalaja na dostep do niego!!
    Pomozecie??
    Slang+ ortografia.[h]
  • Poziom 32  
    Witam.

Nic nie piszesz, w jaki sposób podpiąłeś dyski, czy ten 40GB był formatowany.

Może zacznijmy tak.
    Załóżmy, że taśmę masz już podpiętą do płyty głównej jako primary.
    Teraz ustaw zworkę na dysku 30GB na Primary (pewnie masz na Select Cable) i podłącz go do taśmy na pierwszym wtyku patrząc od strony płyty.
    Następnie ustaw zworkę na dysku 40GB na Slave i podłącz go na końcu taśmy.
    Uruchom komputer - wejdź do biosu i sprawdź czy masz ustawione wykrywanie automatyczne dysków - jeżeli nie to ustaw na AUTO - zapisz ustawiania.
    Teraz restart i powinno wszystko grać.

Pozdrawiam.

Ps.
    Tym komunikatem o wirusach się tak nie przejmuj - pewnie dysk 40GB nie był jeszcze formatowany i to normalne.
    Jeżeli chcesz go podzielić - ustawiasz na nim zworkę na Primary i podłączasz go na końcu taśmy - w biosie ustawiasz wykrywanie na AUTO - zapisujesz i restart - dyskietka startowa - następnie uruchamiasz fdisk - zakładasz partycję podstawową, uaktywniasz ją, później rozszerzoną (i tu dzielisz ją jak Tobie pasuje) - na koniec musisz wszystkie utworzone dyski sformatować.

Po tym zabiegu podłączasz obydwa dyski w sposób jaki podałem wyżej.
  • Poziom 16  
    kolego a jaki masz komputer? Może twój bios jest ograniczony do 30 G? Spróbuj wgrać nowy bios, powinno pomóc
  • Poziom 11  
    HEj!! /wiec tak !!kombinowalem ze zworkami i na 30 i na 40!! jedno na slave drugie na master i odwrotenie!!wszystkie kombinacje!!
    Po drugie w biosie mam na auto!!
    Po trzecie napewno obsluguje wiecej niz 30 gb bo kiedys mialem podpiete oba dysie!!
    Po czwarte nie wiem co robic!!

Pomocy!!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!! !!!!
  • Poziom 17  
    a jeszcze spróbuj podpiać odwrotnie taśmami teraz taśmy same wykrywają jakie są dyski czy slave czy master. albo zmień wejscie na płycie na ide2 bo powinno byc ide1 powodzenia