Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RTA-140 nie puszcza sygnału cyfrowego

06 Paź 2011 12:53 5095 6
  • Poziom 9  
    Witam, chciałem rozdzielić sobie sygnał w kablówce na 3 urządzenia.
    1. tuner cyfrowy (z Vectry)
    2. tv sygnał analogowy
    3. tv sygnał analogowy

Kupiłem rozdzielacz RTA-140, podpiąłem sygnał z gniazda na wejście RTA-140
    następnie do odbiorników jednak tuner cyfrowy przy takim podłączeniu nie dostaje sygnału w tv analogowy sygnał jest.

Jaka może być tego przyczyna?
  • Poziom 38  
    1. zasilacz sieciowy podłączony?

2. regulowałeś poziom wyjściowy z rozdzielacza przy pomocy tłumika (czerwone pokrętło)?
  • Poziom 38  
    * Czy RTA-140 dostaje zasilanie?
    * Jeśli tak, to czy wzmocnienie prawidłowo ustawione?
    _cheetah_, ale się zgraliśmy.:D:D:D
    Jeszcze jedno pytanie: czy nieużywane wyjście jest zamknięte rezystorem obciążeniowym (terminatorem)?
  • Moderator
    Nie piszesz nic na temat dekodera z Vectry.
    Niektóre urządzenia - szczególnie te najnowsze - mają zwrotny kanał autoryzacji dekodera i muszą być włączone do kabla bezpośrednio a nie za aktywny rozgałęźnik.
  • Poziom 9  
    Dekoder jest z tych nowszych - czarny z HD, jeśli chodzi o RTA to nie był zasilany z zasilacza a zworka była zwarta
  • Poziom 38  
    Kablówka nie dostarcza żadnego napięcia stałego, więc RTA nie jest zasilany i silnie tłumi sygnał.
    Rozewrzyj zworę, a do lewego dolnego wyjścia podłącz standardowy zasilacz do wzmacniaczy antenowych z separatorem zasilania. Nieużywane wyjście zamknij rezystorem obciążeniowym 75 Ohm we wtyku F. Tłumik skręć w lewo, jeśli sygnał będzie za słaby, to podkręcaj po trochu w prawo, do uzyskania dobrego sygnału.
    Jeśli dekoder nadal będzie "odmawiał współpracy" to pozostaje zastosowanie pasywnego rozgałęźnika małostratnego typu Signal R-3 lub Telmor RM-3F.
  • Poziom 11  
    Też mam RTA-140 i próbowałem wczoraj rozdzielić sygnał na 2 telewizory z tunerem DVB-T. Pozostałe 2 wyjścia chciałem wykorzystać później po zakupie tunerów DVB-T.
    Wczoraj po podpięciu do RTA-140 na telewizorze nie było sgnału, już myślałem że kupiłem wadliwy rozdzielacz. Zatem muszę kupić dwa rezystory obciążeniowe 75 Om we wtyku F.