Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS504 i sterowanie z pilota CD502

21 Lut 2003 00:11 4009 11
  • Poziom 13  
    Co zrobić, aby pilot ze wzmacniacza diory WS504 sterował kompaktem CD502? Dodam,że tunerem i magnetem steruje OK.
    Pozdrawiam
  • Spec od TV
    jeśli to jest pilot który powinien sterować CD -kiem to może masz uszkodzony odbiornik podczerwieni.......
    a jeśli nie to chyba trudna sprawa- każde urządzenie wymaga swej długości słowa kodu binarnego ...różnej częstotliwości.....długościfali..
    itp...
  • Poziom 13  
    Należy dokonać pewnej modernizacji w wzmacniaczu na płytce mikroprocesowa coś więcej jutro
  • Poziom 13  
    Przystosowanie WS 504b do wspólpracy z CD 502
    W płytce gniazd zdalnego strowania
    4573-735-30-2 (laminat 2217-754-1-3)
    usunąć łączówkę zwierającą od strony mozaiki punkt CD i Tuner
    W płytce sterowania
    4573-735-10-4 (laminat 2217-754-1-1)
    a) zamontować:
    - rezystor R732 - 120 om
    - diodę D712 i 713 - BAYP 94
    b) Zlikwidować połączenie do masy wyprowadzenia 27 układu scalonego IC702 MAB 8052
  • Poziom 13  
    jak miałem taką wieżę to jak kupowałem odtwarzacz to sprzedawca w sklepie powiedział mi że aby sterować CD z pilota do wzmacniacza WS504 trzeba wczepić ten kabelek zdalnego sterowania w gniazdo TUNER (tam gdze się wczepia zdalne sterowanie we wemacniaczu), skoro posiadasz także tuner radiowy to o ile dobrze pamiętam każdy klocek wieży miał po dwa gniazda REMOTE CONTROL, spróbuj połączyć CD z tunerem, u mnie to pomogło, proponowano mi też taką przeróbkę jak pisze heidi ale nie była potrzebna :wink:
  • Poziom 13  
    Odpowiedz jest bardzo prosta
    CD 502 i CD 504 posiuadają zupełnie różne sposoby sterowania, choć są oparte na tym samym kicie Philipsa
    W CD 502 steruje sie bezpośrednio płytką kitu
    a w CD 504 dodany jest mikroprocesor pośredniczący i tłumaczący rozkazy do formatu zrozumiałego dla kitu

Złotym srodkiem był CD 552 następca CD 502
  • Poziom 13  
    Piszecie o przeróbce WS504B. Czy tyczy sie to tak samo WS504? Czym one się różnią w kwestii sterowania pilotem? Tak w ogóle to trochę zgłupiałem. W piątek byłem w komisie z moim CD502 i po podłączeniu do WS504 (samo 504) wszystko działało z pilota. To o co tu chodzi?
    Wzmacniacza nie kupiłem, bo był dobity.
  • Poziom 13  
    Bardzo możliwe ze WS 504 jest dedykowany pod CD 502 pożniej powstał CD 504 i wersja B WS
    Laminaty są takie same więć to jedyne rozsądne wytłumaczenia.
  • Poziom 17  
    Tak jak pisze heidi trzeba dokonać "autoryzowanej" przeróbki podany opis był zamieszczony w którymś PE z chyba 95 roku....

Dokonałem tej przeróbki jakiś miesiąc temu w moim WS-504B i wszystko gra i buczy za wyjatkiem 1 sprawy ....

A mianowicie jak chce wyłaczyc cały zestaw pilotem do stanu "czuwania"
    Wyłącza mi się wzmacniacz, tuner, aqualizer ale CD mi nie przechodzi w stan czuwania musze ko wyłączyć na "twardo" przyciskiem zasilania .... czy ktoś ma taki sam problem ???

Czy ktoś wymyslił na to sposób ??

Chyba ze coś przegapiłem :)

Za wszelkie info bedę wdzieczny ....

Pozdro RZezniol
  • Poziom 13  
    CD 502 nie posiada stanu STAND BY tę funkcję posiada dopiero CD 504, CD 552, a co przeróbki jeśli ktoś ma WS 504 to może sterować CD 502 i prawdopodobnie nie może sterować CD 504 jeśli ktoś ma WS 504B to powinien dokonać przeróbki podanej wyżej.
  • Poziom 17  
    Właśnie docztałem to w instrukcji obsługi .... grr

Dzieki za odzew

Pozdro RZezniol
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam pytanko - czy da się sterować z WS504B odtwarzaczami CD502 i CD504 jednocześnie? Czy ta przeróbka wzmacniacza dla CD502 nie pozbawi go możliwości sterowania CD504?
    Będę wdzięczny za info.
    Pozdrawiam serdecznie
    Miumiach