Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kompresora o dużej wydajności

06 Paź 2011 16:41 17766 14
  • Poziom 8  
    Temat został zamknięty zatem ponawiam, ponieważ bardzo mi zależy aby zbudować taki kompresor.
    Witam, potrzebuje kompresora o dużej wydajności a mianowicie min 550l/min. Chętnie bym kupił taki kompresor ale tanie to one nie są. I moje pytanie to czy da się prostym sposobem zrobić dobry i wydajny kompresor powiedzmy za 500 zł?
    Ciśnienie jakie mnie interesuje to 8 bar, ale może być trochę większe (10 bar), zawsze można reduktor wstawić. Ważne żeby miał wydajność minimum 550l/min a najlepiej jak by miał trochę więcej niż to 550.

Jaki duży zbiornik trzeba by było do takiego kompresora
  • Poziom 35  
    W tej kwocie to nie ma rozmowy o takim kompresorze. To raczej min. 3 cylindry a taka sprężarka nie będzie tania, zresztą i silnik elektryczny również. To dwa najdroższe komponenty. Butlę można mieć za grosze od gazu (LPG) ale do takiej sprężarki to sensowna byłaby conajmniej 150-200L w górę.
  • Poziom 8  
    W takim razie za jaką cenę udało by się ten kompresor zbudować? Silnik gdzieś tam mam więc zostaje butla i sprężarka. tylko czy taka butla od LPG jest wytrzymała?
  • Poziom 35  
    xsebek92 napisał:
    czy taka butla od LPG jest wytrzymała?

Bardziej niż taka od typowego kompresora.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Znalazłem na necie kompresor 3 tłokowy za 1050zł ale po regeneracji, rok 1989. Wydaje mi się że nie warto w to inwestować, ale chcę poznać wasze opinie na ten temat. Generalnie koleś pisze ze wszystko z nim w porządku ale jakoś nie chce mi się wierzyć.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Ja używam 3-tłokowego kompresora WAN 3 od lat '80 tych.
    Stara porządna konstrukcja.
    Co jakiś czas tylko trzeba wymieniać zaworki i działa bez problemów.
    * ciśnienie robocze - 8 bar
    * wydajność - 80 m3/h
    * moc silnika elektrycznego - 11 kW/380V
    * pojemność zbiornika - 400 dcm3
  • Poziom 8  
    ja znalazłem taką "sprężarka 3 tłokowa 3jw60". Myślicie że ten będzie się nadawał? Na dokładniejsze parametry jeszcze czekam, ale może ktoś już miał taki kompresor i może wyrazić swoje zdanie na jego temat.
  • Poziom 8  
    Zatem co proponujecie??
  • Poziom 8  
    Po długich poszukiwaniach znalazłem kompresor olejowy firmy POWERMAT, sprężarka zawiera trzy tłoki i ma wydajność 525 l/min.

DANE TECHNICZNE:

-zasilanie: 400V/50Hz
    -moc: 3kW
    -pojemność zbiornika: 110l
    -obroty: 1100rpm
    -ciśnienie wyjścia: 8bar
    -wydajność: 525l/min
    -długość kabla zasilającego: 3,8m
    1 x szybkozłączka europejska
    1 x wyjście 7,5mm z zaworem kulowym

Zastanawia mnie tylko jej wytrzymałość.
    Może ktoś miał kompresor tej firmy i może się podzielić opinią na temat pracy z tym sprzętem i wytrzymałości?
  • Poziom 13  
    skoro tak mówisz
    Mało mnie to obchodzi co ile tam ma tych cyferek.
    Potrzebowałem dużej wydajności to zbudowałem to ustrojstwo.
    Czas napełniania butli mnie zadowala, wystarcza mi to w zupełności.
    Pozatym potrzebuje tylko 3 KW nie 5 KW.
    W przeliczeniu na koszty miesięczne to spora oszczędność i mniejsze obciążenie sieci energetycznej.